Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok C++ -t fordítani...

Hogy tudok C++ -t fordítani parancssorból?

Figyelt kérdés
A DEV-C++ -t használom de szeretném megtanulni parancssorból is fordítani.
2011. aug. 10. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A Dev-C++ a GNU Compiler Collection Windowsos MinGW nevű disztribúcióját tartalmazza.

Egy C++ fájlt így lehet fordítani vele:

g++ cppfajl.cpp -o cppfajl.exe


A g++ fordító pedig (valószínűleg) a "C:\Program Files\Dev-Cpp\bin\" helyen van.

---

Megjegyzem, hogy a Dev-C++-t 2005 óta nem fejlesztik(!) és a hozzá adott MinGW nagyon régi és bugos, így és előfordulhat, hogy hibásan működik/fordít.

[link] Ez egy nem hivatalos Dev-C++ kiadás, amiben újabb fordító van. (itt a készítő blogja: [link] )

2011. aug. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elírtam: "így és előfordulhat" => "így előfordulhat"
2011. aug. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a válasz :) De javaslom, hogy egyből hagyd a fenébe a devc++-t, és csak a MinGW-t szedd le. Amúgy nem tudom, hogy a PATH-ban benne van-e a fordítód könyvtára, érdemes belerakni, különben mindig teljes elérési úttal kell rá hivatkozni...
2011. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A CLASSPATCH -ban ez van:

.;C:\Program Files\Java\jre6\lib\ext\QTJava.zip


Régebben JAVA -ztam de most már C++ tanulok. Most akkor hogy is csináljam?

Állítsam be a környezeti változót a DEV-C++ könyvtárra? De pontosan hogy? Ja, és nem találom a .o fájlokat. Mikor lefordítom a .cpp -t akkor ahova mentem csak az van ott meg a .exe. Régebben mikor C-t tanultam meg volt a .o fájl is, de most nincs. Ez is a DEV nek köszönhető? Vagy valamit elbénáztam :-)?

Tudsz egy konkrét példát írni a parancssori fordításra? pl: a fájlom a C:\C++gyak/prog3.cpp

Ezt hogy fordítsam le parancssorból?

Nem jó a DEV? ..CodeBloks? az is meg van de ritkán használom.

2011. aug. 10. 21:21
 5/9 anonim ***** válasza:

codeblocks is pont ugyan olyan, mint a devc, ilyen gagyi IDE. Ne használj IDE-t, ha még csak tanulod a fordítási modellt.

A PATH nevű környezeti változóba kell betenni a MinGW bin könyvtárát, ami valószínűleg a fent említett programfiles/devc/xyz/bin-ben van. Azt az elérési utat kell beletenni, ahol a g++, gcc és hasonló exe-k vannak.

Azt nem tudom, hova rakja az object fileokat, lehet, ha csak egy fájlt fordítasz -c nélkül (-c-vel csak object file-t állít elő, nem linkel) akkor elő sem állítja, hiszen úgyis csak magához kell linkelni.

2011. aug. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sikerült köszi :) Most ez van a PATCH -ba:

%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem;C:\Program Files\QuickTime\QTSystem\;C:\Dev-Cpp\bin\


Ha még akarok hozzá rakni valamit akkor ; -vel kell elválasztani és mehet ahogy a Dev esetében csináltam?


Hogy programozzak fejlesztői környezet nélkül? Valami azért csak kell, nem? Már évek óta Notepad++ -t használok, de csak webes nyelvekhez php,mysql ...stb.

A JAVA -hoz netbeans, a C -hez meg dev c++ -t, codebloks, c-free -t próbáltam. A C++ -t nemrég kezdtem de szívesen veszek jó tanácsokat. Vagy Írjam meg notepad++ -ba a .cpp fájlokat és parancssorból fordítsam manuálisan? De érdekelnének az object fájlok is. Mikor C -ben fordítottam mindig meg voltak de C++ -nál nem találom. Egy kicsit zavar hogy nem találom, meg megakarom nézni őket :)

2011. aug. 11. 18:36
 7/9 A kérdező kommentje:

Még annyit hogy pontosan mik ezek a környezeti változók?

CLASSPATH, PATH, ...stb vagyis a rendszer változók. Mire valók vagy mire jók? Köszi a segítséget!!!!!!!!

2011. aug. 11. 18:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Notepad++ tökéletes lesz. Én Notepad2-t használok általában, kb ugyanazt tudja, mint a Notepad++, tehát teljesen alkalmas fejlesztésre.


A környezeti változók olyan változók, amik bárhonnan elérhetők, a PATH-t például arra használja, hogy ha cmd ablakba beírsz valamit, akkor ha nem találja az aktív könyvtárban és nem command.com-os belső parancs akkor a PATH által felsorolt könyvtárakban fog szétnézni, és onnan fogja futtatni. Például a g++-t így tudod akárhonnan csak így, hogy beírod g++ futtatni.

2011. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi értek mindent :). ...és akkor maradok a Notepad++ nál.

üdv.

2011. aug. 12. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!