Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem akarja teszi magasab...

Miért nem akarja teszi magasabbra a VGA-m hűtését?

Figyelt kérdés

Hali!

Van egy ATI 5670 DDR5-öm

Controlpaneljében 100%-ra húztam a ventrillátort és semmi változés nem hűt jobban, nem zúg jobban!

Miért lehet?

Esetleg valami jól kezelhető program van amivel esetleg lehetne?


2011. júl. 16. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig ugyanezzel a problémával küzdöttem! Kezdetben amikor megvásároltam a VGA-m nagyon nagy fordulatszámon pörgött a venti, de letöltöttem a SpeedFan nevezetű szoftvert és lejjebb vettem a fordulatszámot, így halkabb let, viszont a Windows újratelepítése előtt elfelejtettem feltolni, így alacsony szinten maradt! Keresgéltem a BIOS beállítások közt, de semmi... Végül is rájöttem, ha a szokásosnál jobban felmelegszik a VGA akkor automatikusan nagyobb hűtési fokozatra a kapcsolt, ez egyfajta protokollá vált, saját kézzel (manuálisan, programokkal) már nem lehet irányítani! Nyugodtan hagyd békén, ha úgy gondolja feljebb állítja hűtést, ha akarja!


SpeedFan: [link] (az összes ventilátor, mely a gépben van kezelhető vele)

2011. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 16. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!