Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt nem értem, (html) hogy...

Ezt nem értem, (html) hogy működik?

Figyelt kérdés

Ha egy cím túl hosszúra sikeredik, de semmiképpen nem szeretnénk, ha megtörné a böngészõ, akkor érdemes használni a NOWRAP paramétert is,

pl.: <H1 NOWRAP> Ezt nem szabad megtörni! </H1>

Különleges lehetõség a <BANNER> is, mivel ez egy soha nem scrollozható címszalagot takar! </BANNER> Ezzel a tulajdonsággal nem szabad visszaélni, mert kisebb felbontású monitorokon lehet, hogy nem marad scrollozható rész! Csak Netscape-ben!

Másik lehetõség a <DIV> használata, amely különbözõ részekre (fejezetekre, bekezdésekre) tagolja a szöveget. </DIV> Paraméterei: ALIGN="center/left/right" - igazítás; DATAFORMATAS="text/html" - adatformátum sima szöveg vagy html-kód; TITLE="mit írjon ki" az egér fölé érkezésekor.

Az automatikus sortördelés letiltható a <NOBR> és a </NOBR> parancsokkal. Ez feloldható menet közben a <WBR> közben!



mi az hogy a címet megtöri a böngésző,én akármilyen hoszúra írom csak egy csúszkát(ami a képernyő szélén is van) tesz ki nem töri meg minek a nowrap?


mi az hogy soha nem, scrollozható mi az scroll ezt nem értem?


és ha html helyett text et írok be akkor is ugyanolyan betűk vannak kiírva.

readásul agépem efölé nem ír ki semmit pl


<html>

<pre>

<div align="center" title="nekem nem ír ki semmit">nem ír ki semmit ha a szöveg felé viszem a szöveget pedig a forráskódban jól van a gépemmel van baj </div>

</pre>

</html>


forrás: [link]


2011. máj. 30. 17:08
 1/8 A kérdező kommentje:
nagyon hálás lennék ha valaki adna egy jó magyarázatot
2011. máj. 30. 17:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazság szerint ezek amiket mondasz már rég elavultak, manapság már mindenki CSS-ben formálja a szöveget és a mai böngészők is erre vannak felkészítve. Én ajánlom, hogy használj CSS-t!
2011. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a css t meg a html t nem kombinálni szokták? most már mégjobban nem értem
2011. máj. 30. 19:15
 4/8 A kérdező kommentje:
a gyakorikerdesek.hu weblap is html el kezdődik..
2011. máj. 30. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Dede, kombinálni szokták, tedd ezt Te is [link]
2011. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

kösz az utolsó válaszolónak


szóval a title és társai elavultak

2011. máj. 30. 19:21
 7/8 A kérdező kommentje:
ugye jól értem :)
2011. máj. 30. 19:22
 8/8 realMesos ***** válasza:
Hát ritkán még látható de ja a css jobb
2011. máj. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!