Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az FPS creator-on kívül...

Az FPS creator-on kívül vannak-e még jó játék csinálók?

Figyelt kérdés
Régóta használom az FPS creatort de már kissé unom.
2011. máj. 27. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogyne lennének. Visual Studio, MinGW. Én ezeket szoktam használni játék csináláshoz.


Amire te gondolsz, pl Game Maker, RPGMaker.

2011. máj. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!:D
2011. máj. 27. 15:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nem igazán van hasonló.Az FPS Creator egy zseniális kivételes program,csak kár hogy DB Pro-ban írták:(


Szerintem megunni nem igazán lehet csak ki ábrándulni.Én legalábbis nagyon jól eltudtam szórakozni a különböző MOD-okkla meg az FPI/AI scripteléssel.Csak egy idő után elegem lett a bugokból a lassúságból és a korlátaiból ami főleg a 2D pálya tervezőnek köszönhető.


Esetleg ami hasonlít az a Unreal Development Kit,mivel ebben is viszonylag egyszerűen össze elehet hozni egy FPS vagy TPS játékot hála a logic bricks-nek amivel kódolás nélkül be állíthatunk alapvető játék logikát.


[link]


Még ott a Blender is,ebben is viszonylag egyszerűen lehet játékokat csinálni de a kezelő felület első neki futásra nagyon zavaros,ám annál hatékonyabb elvégre ez egy komplett 3D modellező,animáló,renderelő progi be épített játék motorral és szintén logic bricks-el.Gyakorlatilag ezzel az egy programmal mindent meg lehet oldani:


-pálya tervezés

-modellezés

-animálás

-textúrázás

-scriptelés


[link]


És akkor még ott vannak a komolyabb játék motorok amikre azért tudni kell kódolni hogy ki hozz belőlük valamit,talán érdemes lenne FPS Creator után ebbe az irányba haladnod:


Leadwerks:

[link]


Unity3D:

[link]


Shiva3D:

[link]


Torque3D:

[link]


3D GameStudio:

[link]

2011. máj. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!