Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elszeretnék kezdeni programozn...

Elszeretnék kezdeni programozni mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
Mivel kezdjem a programozást. Egy jó programozónak mire van szöksége a szakmában 9.-es vagyok előttem a gimi de fejleszteni akarom magam és már most tanulni. Az egyetemen milyen tárgyak kellenek? Infóból csak ötöseim vannak (de csak hülye ECDL tanulunk) matekból szintén jó vagyok mire van még szükségem? Az számit valamit hogy Excelben elég profi vagyok mert mondták hogy egy két bonyolultabb fügvény hasonlit a programozásra logikai szinten. Ha valaki esetleg szánna rám időt msnen vagy skypon nagyon hálás lennék de a válaszokért is előre köszi
2011. máj. 14. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
valami c++ könyv + új algoritmusok
2011. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
könyvtárból is jó
2011. máj. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pascal-t ajanlom. En kozep iskolaban 2 even keresztul programoztam pascalban eleg sokat. Ezekutan egyetemen gond nelkul vettem a ASM, C, Java kanyarokat:)


Programozni megtanulni idoigenyes, ha mar tudsz programozni raersz majd akkor tobb nyelvet megtanulni.


Ajanlom meg neked hogy kezdj el foglalkozni egy normalis oprendszerrel. pl.: Gentoo Linux

2011. máj. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert az aztán baromi sokat számít, hogy milyen oprendszert használ, tényleg. Idióta linux fanboi. Szövegszerkesztő minden rendszerre van, fordító minden rendszerre van, más nem kell.
2011. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Fody_89 válasza:

Szia


Visual Basic elég jó kis gyakorló nyelv de holt. :D Ha tanulni akarsz akkor c++ sokkal töbre viheted azzal, hasonló a java és a php is nem nehéz akkor már azokat sem írogatni. Én anno néhány éve Visual Basicet tanultam és megmaradt :D

2011. máj. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ereztem hogy valakinek szurni fogja a szemet. Szerintem egy jo programozonak leginkabb nyitotsagra van szuksege (es itt nem a OpenSource licencekre gondolok...).

Linux Funboy

2011. máj. 17. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És a nyitottsághoz miért szükséges egy specifikus oprendszer használata?
2011. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor én is beszállok.

Azt mondtad érdekel az excel. Írj bele macrókat. Ujjgyakorlatnak jó, látványos, gyorsan fejleszthető és van mellette időd a fontosabb szakmai dolgokkal (matek) foglalkozni.

2011. máj. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!