Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozási nyelvek kezdőknek?

Programozási nyelvek kezdőknek?

Figyelt kérdés

Tudtok olyan címeket, honlapokat adni ahol betekintést nyerhetünk a programozási nyelvekbe, esetleg megtanulhatjuk az alapokat amiket középiskolákban tanulnak?

Sokat segítenétek, köszönöm :)


2011. márc. 13. 22:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Próbáld meg az MS Access-t. "

Ez mióta programozási nyelv? :D

amúgy kezdőnek ajánlom a delphit (pascal) aztán ha tovább mész már látni fogod az alp tudásoddal amit a delphiből szereztél, hogy merre érdemes

2011. márc. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha az SQL-t programozási nyelvnek vesszük, akkor amit az MS Access használ, az is lehet.. bár szerintem a legjobb szó az adatbázisleíró nyelv.

"A legfontosabb nyelvek a Java és a C++."

Ja, persze... Esetleg a C után valahol...

2011. márc. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne vitatkozzatok gyerekek, legalábbis akkor ne, ha nem tisztázzátok a fogalmakat. Fontosság csak szempont szerint létezik. Milyen szempontból fontos? C például történeti szempontból iszonyatosan fontos, Java meg mondjuk a tanulság miatt, hogy hogy nem szabad elkúrni egy nyelvet.
2011. márc. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
az sql az egy negyedik generációs speciális célú programozási nyelv. de az ms acces az nem programozási nyelv az egy guival ellátott adatbáziskezelő, az más kérdés, hogy sql alapon.
2011. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Szerintem vágj bele nyugodtan a c++ -ba. Én is azzal kezdtem. Itt egy jó könyv: "Tanuljuk meg a c++ programozás nyelvet 24óra alatt". Netről tölhető.
2011. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocs az offért... League of Legendshez szeretnék Config-öt csinálni D-ben... Az a baj, hogy fingom sincs a programozásról... Valahogyan egy D tananyagot el tudnátok küldeni a kérdező érdekében is? Köszönöm!!

(Nyugodtan Dislike-olhatjátok :) )

2014. jún. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A [link] oldalon a D nyelvről is van egy leírás, és a nyelv kezdőoldalának linkjeit is érdemes megnézni.

Továbbá:

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!