Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mien nyelvet tanuljak meg...

Mien nyelvet tanuljak meg ahoz hogy profijátékokat tudjak csinálni?

Figyelt kérdés
?????????
2011. febr. 26. 18:42
 1/7 anonim ***** válasza:
angol az a játékok nyelve.
2011. febr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Játékot akarsz programozni - oké, de ha komoly játékról van szó, akkor azt, egyedül nem tudod megtenni, mert ezeket mind egy csapat/cég csinálja.

Amúgy meg, egy kis segítség az ilyenekhez:

[link]

[link]

[link]

Gondolom, ezekre gondoltál.

Szívesen.

2011. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A számítástechnika nyelve az angol, ahogy már azt előttem megfogalmazták. De komolyra fordítva a szót, ez elég összetett folyamat.

Ha nem rendelkezel programozási ismeretekkel, akkor használhatod a mindenféle game maker alkalmazásokat, melyek teljes mértékig megkötik a kezedet.

Egyszerű játékok készítésére a Flash-t tudom ajánlani. Ehhez viszont ismerni kell az ActionScript 2 vagy ActionScript 3 programozási nyelvet.

A másik programnyelv, amit ajánlani tudok, az a C++.

Ezzel már igen komoly alkalmazásokat lehet fejleszteni, de az elsajátítása nem rövid folyamat.


Fontos, hogy a programozás mellett egy jó képszerkesztő szoftver profi szintű ismerete is kell, és otthon kell lenni a 3D modellező és animáció készítő alkalmazások használatában.

A 3D játékoknál a 3D modellek és animációk elkészítése is egy hatalmas munkafolyamat. Ez mondhatni egy külön iparág a játékfejlesztés terén.

Én készítek 3D modelleket, animációkat és programozok is több nyelven, de még nem mertem játékfejlesztésbe belevágni, mert azt csak csapatban érdemes elkezdeni, és semmi sem garantálja, hogy az akár így is több évig fejlesztett játék sikeres és eladható lesz.


A kérdésedből arra következtetek, hogy programozási ismereteid nincsenek, és a többi szükséges ismeretet sem sajátítottad el. Annyit mondhatok, hogy kitartó munkával csak évek kérdése, hogy elsajátítsd azt a tudást, hogy végre belekezdj egy komoly játék fejlesztésébe, és ha ezt egyedül teszed, akkor aztán, ki tudja hány év alatt készül majd el, ha persze egy komolyabb játékról van szó.


Csak gondolj bele, hogy amikor a különböző játékfejlesztő cégek bejelentik, hogy belekezdtek egy adott játék fejlesztésébe, sok esetben még éveket kell várni, hogy a játék forgalomba kerüljön, és ott szakeberekből álló team-ek dolgoznak ezeken a szoftvereken.

2011. febr. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ejbenjaro ***** válasza:
Első körben talán a magyar nyelvet tanuld meg helyesen. Aztán, ha már ez megy, akkor elkezdhetsz tanulni mondjuk valami programnyelvet (például a C++) és ezzel párhuzamosan az angol nyelvet, mert arra szükséged lesz ha ezzel akarsz foglalkozni.
2011. febr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előbb tanulj meg magyarul...
2011. febr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szép lassan. Előbb szerintem java vagy c# aztán c++ (hogy hogyan működik azt is értsd meg!), vagy keress rá hogy C# XNA.
2011. márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm
2011. márc. 5. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!