Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok PHP segítségével...

Hogy tudok PHP segítségével HTML oldalra egy span-ba beleírni?

Figyelt kérdés
Van egy HTML fájlom ami egy regisztrációs form adatait küldi tovább POST-val reg.php-nak... mikor foglalt a felhasználónév azt egy span-ban vissza szeretném adni üzenet formájában...
2011. jan. 14. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:

De miért nem csinálod egy fájllal? Egyetlen egy php fájl, ami saját magában egyszerűen visszaadhat akármit.

Másképpen a php fájlban át kellene irnod a html fájlt (vagy pedig betölteni a memóriába és ott átirni, és úgy küldeni el a felhasználónak...)

2011. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha esetleg ismered az AJAX "technológiát", azzal meg lehetne valósítani. Kis változtatás csak.
2011. jan. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
miért nem lehet arra válaszolni amit kérdeztem? AS:DAS:A:SD:A:D
2011. jan. 15. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Na jó akkor:

PHP segitségével egy HTML fájlba, egy SPAN részbe csak úgy tudsz beleírni, hogy a PHP sima fájlbairás függvényeit használod, amikhez nagyon jó dokumentációt találsz az interneten.


Ez egy nagyon szuper megoldás a te problémádra (ez pont az amit kértél, ha neked máshogy nem jó...), de ha egyszer valaki beirja rosszul a kódját, a hibás jelszó üzenet az összes felhasználónál megjelenik, amig újra felül nem irod a html fájlt...


Talán arra nem gondoltál, hogy erre azért nem kaptál rendes választ, mert igy nem lehet normálisan megoldani? Vagy ha neked nem probléma, hogy ott marad az üzenet az összes felhasználónak, még akkor is, ha csak először látogat az illető az oldaladra és nem is irt be semmilyen jelszót.


További jó weboldal szerkesztést!

2011. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kösz, de szerencsére már sikerült olyat találnom aki értelmesen elmondta és session segítségével pont megoldható úgy ahogy gondoltam
2011. jan. 16. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, és pontosan, hogy a HTMLbe nem írtál semmit bele, vagy egyetlen egy (vagy akár kettő) php fájlt alkalmaztál, vagy pedig AJAXot... Vagyis pont azokból egyet, amik ide le vannak írva. De neked ha nem kapod meg a PHP kódot, és 5 percet utána kell nézz, akkor már nem tetszik... inkább más dolgozzon helyetted.
2011. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úristen, nyugodj már le ember...

Honnan veszed, hogy nem néztem utána? Rákerestem és több oldalt is megnéztem, de sehol nem találtam rá választ...

De mindegy, nem tudom ebből miért kell ilyen nagy ügyet csinálni, meg bocs, hogy nem vagyok még valami tapasztalt és egy kis segítséget kértem... legközelebb nem fordul akkor elő! ka

2011. jan. 17. 10:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azzal volt bajom, hogy kérdeztél, hanem azzal, hogy két jó és a problémádat megoldó válasz után csak ennyit irtál:

"miért nem lehet arra válaszolni amit kérdeztem? AS:DAS:A:SD:A:D"


Ha kérdezni akarsz valamit, akkor tedd fel pontosan a kérdést, ha téged csak az érdekelt, hogy hogyan tudsz PHPvel egy HTML fájlba írni, akkor írd úgy. Ekkor már senkit sem fog érdekelni, hogy mit akarsz hova írni, egyszerűen megkapod a választ...

Így pedig a problémádra kaptál választ, hogy hogyan lehetne megvalósítani amit írtál, de neked ez nem volt jó...

2011. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!