Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnám működésre bírni?

Hogyan tudnám működésre bírni?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen az oldalon levő php programot szeretném futatni, ehhez feltelepítettem a WampServer 2.1 programot, alapbeállításokkal minden működik, de ha elmentem az oldalon szereplő kódot .php fájlba és megnyitom a böngészőben, nem fut le, hanem a kódot látom.

Miért van ez? Mit kellene beállítani, hogy működjön?


2011. jan. 11. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A böngésző nem tudja a php-t lefuttatni, mert nem is ez a dolga. A php dolga, hogy előállítson valamit, amit aztán a böngésző meg tud jeleníteni. Tehát neked kell egy php futtató környezet, no meg egy webszerver. Gondolom ez a wampserver akar az lenni. Az a lényeg, hogy neked a saját gépeden meg kell nyitnod a fájlt a szerveren keresztül.
2011. jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, annyit tudok, hogy nem a böngésző dolga, csak azt nem tudom hogyan futtassam a fájlt.

Érdekel ez a téma, amit linkeltem, de sajnos nem igazán foglalkoztam még PHP-vel.

2011. jan. 11. 19:32
 3/6 ejbenjaro ***** válasza:
Nem tudom, hogy hova telepítetted ezt a WampServert de szerintem abban a mappába ahova települ kell legyen egy www mappa (ha pl a c:\wamp alá, akkor ott c:\wamp\www), ide kellene kicsomagolni azt a php-s cuccot amit futtatni akarsz és ha a böngésződben a localhostot hívod meg, esetleg 127.0.0.1, vagy nem tudom mi szokott még lenni akkor elvileg ha a wamp helyesen van belőve menni fog a dolog. Egyébiránt érdemes elolvasni a Wamp dokumentációját, meg a használni kívánt php-s cuccét is ha van neki.
2011. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez eddig világos és meg is van a szükséges www mappa és a localhostot is elérem a böngészővel, meg az abban a mappában található .php fájlokat is, csak a belinkelt adatrejtős szkript nem akar lefutni rendesen valamiért. :( Szerintem a wamp beállítása segítene, ehhez kellene segítség.
2011. jan. 11. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:

A PHP szkript elejét és végét is megfelelően kell jelezni a fájlban. Csak a szabályosan közrezárt részek kerülnek végrehajtásra a szerveren futó php program által. Minden más egyszerű szövegként kerül továbbításra.


Első példa (ez le fog futni):


<?php

echo "Helló világ! Ez működik...";

?>


Második példa (ennek csak egy része fog lefutni):


echo "Helló világ!";

<?php

echo "Ez majdnem jól működik...";

?>


A második példában láthatod, hogy bár mind a kettő echo szabályos szintaxissal van írva, mégsem lesz mind a kettő lefuttatva, hanem az első egyszerűen elküldésre kerül a kliens felé.

2011. jan. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy a belinkelt példában csak a <?php> tagek hiányoznak? :O Lecsekkolom ;)
2011. jan. 12. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!