Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C nyelvben mire való a láncolt...

C nyelvben mire való a láncolt lista?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná nekem, hogy a láncolt lista pontosan mire is való?Neten már olvasgattam róla,de nem értem.Ha lehet példával.Köszönöm!
2010. nov. 27. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

A láncolt listába a vektorral ellentétben gyorsan tudsz beszúrni elemet ill. belőle törölni, mert nem kell a többi elemet balra vagy jobbra shiftelni.

Hátránya, hogy index szerinti random elérése lassú, mert az első elemtől indulva egyesével végig kell lépkedned a keresett elemig.

2010. nov. 28. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem az első C++-ra gondolt. De mindegy is. A láncolt lista mint adatszerkezet azért jó, mert:ű

- tetszőlegesen bővül a mérete

- gyors a random helyre beszúrás és helyről törlés, mivel nem kell mozgatni a többi adatot

- nagyszerű gyakorlófeladat, hogy egy kicsit megértsd a pointerek működését

Tehát a láncolt lista általában nagyméretű adatok tárolására való, vagy oda, ahol gyakran kell nem az elejére vagy a végére beszúrni adatot, vagy onnan törölni.

2010. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat az utolsónak üzenem, hogy igen C kell és köszi mostmár értem így.Legyen szép napod!;)
2010. nov. 28. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
2: Teljesen mindegy, hogy C vagy C++ról van szó, az adatszerkezet tulajdonságai nem függnek az implementáció nyelvétől.
2010. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!