Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az inskcape-ban miért nem...

Az inskcape-ban miért nem tudom kivágni a kör középpontját?

Figyelt kérdés

Elvileg a CTRL - (minusz) parannacsal kellene, de nem megy.


A kék kört akarom kivágni, hogy alatta a piros kör közepe üres (fehér) legyen:


[link]


ma 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Mivel csak egy útvonalat (vagyis kört) jelöltél ki, és logikai művelet elvégzéséhez minimum kettőt kell - erre az Inkscape is figyelmeztet (alul: [link] ).


Előbb jelöld ki a piros kört majd a Shift billentyű megnyomása mellet a kéket, végül alkalmazd a Különbség nevű logikai műveletet:

"All these operations need at least 2 convertible objects or paths, which will be combined following specific rules."

[link]

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Megcsináltam. Csak az a baj, így meg a kék kör tűnik el, viszont a pirosban nem történik kivágás, hanem piros marad:


Hogy lehetne eltünteti úgy a kék kört, hogy vágja ki a pirosból, és a helyén maradjon egy nagy fehér folt?


[link]

ma 12:51
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

#2: "Megcsináltam"

Akkor rosszul csináltad.

1. Rajzolsz egy nagyobb, piros kőrt.

[link]


2. Arra rajzolsz egy kisebb, kék kőrt

[link]


3. Először kijelölöd a nagy, piros kört

[link]


4. Majd - a Shift billentyű lenyomása közben - a kisebb kéket

[link]


5. Végül különbségét képzed a kettőnek

[link]

ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Az útvonal menüben ott van az összes művelet, ami neked kell. Az Útvonal -> Különbség a kék kört fogja kivágni a pirosból, a metszet a pirosból vágja ki a kéket úgy, hogy a piros marad meg, a felosztás szétvágja a piros kört a kék mentén, és így tovább.

Még csak útvonallá sem kell alakítani a kért kört.

ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hali! Köszönöm a segítségeket!!!


Sikerült, am ezt kellett elkészíteni:


[link]


Van még egy másik is, az ennél is pontatlanabb, de a 2-est bizonyosan megkapom rájuk.


Szép hetet nektek!

ma 14:00
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
#4: Nem az útvonallá alakításon, vagy a művelet megtalálásán lehet a probléma, inkább a két kör egymásra rajzolásán (mert ha nem rajzolja egymásra, akkor a második, kivonandó kör teljesen el fog tűnni) vagy még inkább azok egymás utáni kijelölésén (ha előbb jelöli ki a kéket és utána a pirosat, akkor a kis kék kör el fog tűnni, a piros marad)
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

#6


Ha két egymáson vagy egymáshoz közel lévő objektumot kell kijelölni, én mindig úgy szoktam, hogy valahova mellékattintok a lapon, lenyomom a bal egérgombot, és a kijelölési négyszöggel körberajzolom az objektumokat.

ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!