Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egyszer már sikerült visual...

Egyszer már sikerült visual studio 2022-ben egy c++ cmd programot compileolnom (egyetlen c++ (.cpp) fájl volt, githubról töltöttem le). De amiben több fájl is van, az valamiért sehogy sem akar működni. Mindenféle hibákat dobál. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan hibák fordulnak elő, hogy ha megpróbálom debugban futtatni, akkor kiírja, hogy a rendszer nem találja a megfelelő fájlt (itt egy exe-re akar hivatkozni) és a build mindig sikertelen. A visual studio legfrissebb verziója van fenn és a c++ beépülők is telepítve vannak, már onnan is tudom, hogy egyet sikerült compileolni. Nem, nem tudok c++ -ban programozni. De azért egy programot forráskódból hadd építsen már fel egy olyan is aki nem annyira ért hozzá (semmilyen build instrukció nem volt semmilyen readme fájlban, ilyen oldd meg magadnak, paraszt alapon)

tegnap 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:

"De azért egy programot forráskódból hadd építsen már fel egy olyan is aki nem annyira ért hozzá"

Én meg azt mondom, hogy azért hadd építsen űrhajót az is, aki azért annyira nem ért a szereléshez.

tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

> De azért egy programot forráskódból hadd építsen már fel egy olyan is aki nem annyira ért hozzá


Ez nem egészen így működik.

Nyilván a nyelv szabályai ill. a használt build tool meghatározzák, hogy hol és milyen módon fogja keresni a fordító a szükséges fájlokat, másrészt a VS-nek is van egy egyedi projektstruktúrája. Aki ezeket nem ismeri, az aligha fog tudni lefordítani egy több fájlból álló projektet.

tegnap 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szigorú értelemben véve tényleg nem kell tudni programozni ahhoz, hogy felépíts forrásból egy programot, viszont az elengedhetetlen, hogy legyen egy átfogó tudásod, és képességed arra, hogy egy hibaüzenetből meg tudd állapítani, hogy mi a hiba, és utána tudj nézni, hogy azt hogyan kell megoldani.

Ez sajnos olyan dolog, ami szakértelmet igényel. Nem véletlen, hogy még a nyílt forrású programok 99%-át is közreadják binárisként is.


Egyébként mi a konkrét hiba? Mit hiányol?

tegnap 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 A build sikeres de a rendszer nem találja az .exe fájlt (mert nincs, de ha nincs, miért sikeres a build?). Mindegyiknél ez van, legyen az több .cpp vagy csak egy, header fájlokkal vagy anélkül
tegnap 23:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért?

Nem tudom, én még nem futottam bele ilyen problémába.

tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 én is ezt kérdezem, hogy miért. Semmi értelme így ennek
tegnap 23:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a kérdésben még azt írtad, hogy mindig sikertelen. Utána meg azt, hogy mindig sikeres az építés. Akkor most hogy is van?
ma 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!