Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tudnánk kívenni a...

Hogyan tudnánk kívenni a programból a fölösleges fájlokat?

Figyelt kérdés

márc. 27. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Megfoghatatlan a kérdés. Milyen program, milyen fájlok, miért akarod kivenni?
márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
kisollóval
márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 dsass ***** válasza:
Törléssel. Ha felesleges akkor lehet de ha hiányolja vagy nem működik akkor nem felesleges. A legegyszerűbben úgy ellenőrizheted hogy egy másik mappába helyezed ideiglenesen s ha továbbra is működik a program minden funkciója akkor valószínűleg felesleges.
márc. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Feltételezem saját, már lefordított programjaid méretét szeretnéd minimalizálni úgy, hogy a kódod futásképes maradjon továbbra is.


A gyanús fájlokat én át szoktam nevezni. Kapnak valami átmeneti kiterjesztést, vagy a név elején pl. egy _kiiktatva_ előtagot, mert file kezelőben egy tömbbe rendezhetők és lehet gyorsan keresni rájuk. Ezután a program, ha keresi és nem találja, akkor vagy elszáll hibaüzenettel, vagy fut tovább és létrehoz egy újat az eredeti néven, (esetenként nulla bájtos hosszúsággal) vagy ha rendesen fut és nem reagál file szinten semmit, akkor véglegesen ki lehet törölni a fenti módom jelzett dolgokat. Mivel egy program számos elágazást tartalmazhat az egyes esetekre, ezért érdemes minden szóba jöhető bemeneti állapotot letesztelni, hogy melyik file mire való. Amúgy létezett egykor egy "FILEMON" nevezetű filemonitor alkalmazás. Ez egy soktíz megás szöveges file-ba loggolta az írásra/olvasásra/szekvenciális vagy random elérésre megnyitott fájlokat, időpontokat és azok állapotait. Láthattad a méret változást is. futás közben. Ezzel meg is lesheted, mit művel egy adott program a háttérben.

Rendszergazdák pl. szeretik, mert a jogosultságok beállításához tudniuk kell, mik korlátozhatók olvasásra és mik nem és a szoftverek doksijában ezt az infót véletlen vagy szándékosan, de gyakran elfelejtik megadni.

A lista alapján írhatsz saját programot, ami a file rendszerrel összeveti neked, hogy mi azok, amik nem voltak használatban. Pl. egy sor DLL-t valóban csak úgy "megszokásból" mellé másol a fordító, ami sok esetben felesleges, adott osztályok és metódusok nem is fordulnak elő a programodban. Azonban figyelmeztetlek, hogy ezek némelyike tartalékként szolgál arra az esetre, ha egy másik futtató környezetben hiányzik a rendszerből és ilyenkor szükség volna rá, esetleg adott rendszerben más driverek, alprogramok futhatnak. Vagyis a teszted az adott környezetben lehet bármilyen alapos, a megtizedelt és teljesen hibátlanul futó programot átvíve más gépre már nem feltétlenül fog rendesen működni...

Sok sikert és kitartást a kísérletezéshez! :)

ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

"Feltételezem saját, már lefordított programjaid méretét szeretnéd minimalizálni úgy, hogy a kódod futásképes maradjon továbbra is."

Szerintem te nagyon jó indulatúan értelmezted. Nekem az jutott eszembe, hogy elfogyott a helye a gépről és azt gondolja, hogy akár még a telepített játékok mappáiban is vannak felesleges fájlok és azokat szeretné egy programmal törölni (readme.md stb).

ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!