Elon Musk: Itt a vége - na de tényleg?
Elon Musk azt állítja, hogy jövőre a mesterséges intelligencia az emberi tudás szintjére emelkedik, tehát, megvalósul az AGI. Ha ez igaz, akkor tényleg nem lesz már szükség programozókra? Mert, hogy egy sor más szakmát kivégez az MI az már most is látszik. Hiszen a repetitív, manuális munkákra, mint pl a könyvelés, ponthegesztés, szelektálás és hasonlók, igenis hatással van.
Szóval, mi lesz a programozók társadalmával? Mi lesz a hivatásos gépjárművezetők hadával? Mi lesz a help deskesekkel, a rendelés felvevőkkel, a HR-esekkel, az irodai alkalmazottakkal és a többi munkaerővel, akiket a mesterséges intelligencia könnyűszerrel kivált?
Nem célom a megbántás, de ki kell mondanom, valahogy a hülyék (tájékozatlanok) magabiztossága tűnik kicsengeni az eddigi hozzászólásokból.
A 2. hozzászólás különösen érdekes, hiszen világít belőle, hogy a szerző még életében nem használt mesterséges intelligenciát a munkája során, de még csak hobbiból sem. Az ilyen mire alapoz, amikor hozzászól?
"„De pontosan milyen hatásai vannak a mesterséges intelligenciának a munkahelyekre?”
Kétségtelen, hogy a mesterséges intelligencia jelentősen befolyásolja a jelenlegi munkaerőpiacot, de hatásait nem lehet egyszerűen a pozitív vagy negatív kategóriába sorolni. Egyrészről, a MI egyre több munkahelyet vált fel („job replacement”). Frey és Osborne kutatása szerint, az Egyesült Államokban az összes munkahely 47 százalékát fenyegeti a technológiai helyettesítés veszélye két évtizeden belül (Frey és Osborne, 2017). Mindemellett, számos vállalat alkalmaz MI-megoldásokat, hogy növelje a hatékonyságot vagy csökkentse a munkaerőköltségeket (Deranty és Corbin, 2022). A rutinszerű, manuálisan végzett feladatok vannak a legnagyobb veszélyben, amelyek gyakran alacsony szakértelemmel és nagy mennyiségű adat alapján végeznek, ezáltal ezeket a MI hatékonyabban és kevesebb hibával tudja elvégezni. Számos iparágban lehet erre példákat találni, mint például a vendéglátás, az idegenforgalom, vagy a bankszektor. Kiváló példaként szolgál a J.P. Morgan, ahol a COIN nevű digitális megoldás évente több mint 360 000 munkaórát takarít meg a kereskedelmi hitelszerződések értelmezésével (Onyx, 2023)."
MNB Intézet (Magyar Nemzeti Bank)
idovel sokmindent kivalthat de az legalabb par evtized, az meg nem most van
pontheggesztes ne nevettes...
ha szerinted az programozas hogy osszetud ollozni tobb teranyi kodot...
csak mire jo az a nagy katyvasz?
egyszerusiteni a gep nem tud cssk bonyolitani
ahoz rengeteget kell tanulnia
gepjarmuvezetok? Nem ugy van hogy valahogy se az elektromos nem valt be se az autopilot?
az is sok ido
"tobbi munkaerovel"
kikkel is?
elotte olyanokat irtal akikre ai mellett illetve pont miatta szukseg lesz tovabbra is
megha ontudatra ebred is az ai
#7 "két évtizeden belül"
meg te is ezt irtad
terjunk vissza ra 1 evtized mulva legalabb...
oke persze lehet rola vitatkozni stb. Csak ne ugy mintha az a 2 evtized ma lenne itt
meg amerika itt lenne
Vagy arra utalsz majd migracio lesz usb bol jonek europaba?
hat ez van (lesz) ha ez lesz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!