Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kvantuminformatika matematikus...

Kvantuminformatika matematikusként vagy inkább fizika kell? (több lent)

Figyelt kérdés
Olvasgattam kicsit a kvantumszámítógépekről (NAGYON felületesen) és elgondolkodtam azon, hogy ehhez kapcsolódó kutatást jó lenne megcélozni egy szép napon a távoli jövőben. Ehhez persze még kellene MSc, PhD is (most két BSc-m van, de idén beadtam Matematika MSc-re). No de...A fizikához lehfeljebb gimis szinten értek...Ha érdekelne ez az irány, matematikusként is megoldható vagy fizika az irány?
2024. febr. 23. 13:48
 1/6 A kérdező kommentje:
*legfeljebb
2024. febr. 23. 13:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit összeszedetlenül fogalmaztam, de a lényeg megvan.
2024. febr. 23. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Konkrétan nem tudom miből áll mostanában a kvantuminformatika (meddig jutottak és mi az amivel most haladnak), de véleményem szerint gimis szintű fizika nagyon nagyon kevés ehhez. Gimnáziumban alapjában véve nem tanítanak kvantumfizikát. A kvantumfizika törvényei és alapösszefüggései nélkül nem értenéd meg, pontosan hogyan működik egy kvantumszámítógép. És mivel ezek még csak fejlesztés alatt állnak (vagyis nem egy kész keretrendszeren csak egy progit kell összedobni), erőteljesen szükség van ebben mély ismeretekre. Persze a matematika is kell hozzá.

Nem tudom jelenleg mennyi intézmény foglalkozik q.informatikával, de szerintem ott még nagyon a kezdeti fejlesztések mennek, pár prototípus van, amin fejleszteni szeretnének, ahhoz pedig fizika és matematika doktorátus is ajánlott, különben hozzá sem tudsz szólni a témához.


De mindez csak az ÉN személyes véleményem. Ha valaki nem ért velem egyet, kifejtheti miért gondolja másképp, nem kell lepontozni :)

2024. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Ha megvan a matek alap, akkor nem nehéz az ehhez kellő fizikát pótolni, mert neked a fizika egy bizonyos területéhez kell érteni.


Nyílván ha most lennél matek bsc-d előtt, akkor fizikát tanácsolnék, de így menj el és csináld a matekot, mert a fizikához kellő tudást így magadtól is fel tudod szedni. Azaz feltételezem nem életidegen érzés keményen matekos és száraz könyveket forgatnod.



Én ml területen vagyok matek msc-vel, de érdekel hobbi szinten nem csak a quantuminformatika miatt a quantum fizika. Egyszerűen nagyon érdekesnek találom és 2021 óta aktívan követem a kutatásokat is.



Nekem matek msc után nem volt nehéz felvenni a fizikát, mert hát a legnehezebb része már pont ment:D nekem ami nehéz volt, hogy nagyon keverednek a jelölések és quantum fizikán belül rengeteg olyan dolog van amit olyan fura megérteni, mert egyáltalán nem logikus. Gondolom te is érzed, hogy a matek világa mennyire szépen épül fel és minden teljesen logikusnak érződik, na ez quantum fizikába felejtős sajnos.


Lényeg a lényeg, hogy nehéznek nem nehéz, mert a matek a legrosszabb része, én inkább furának mondanám. De matek msc után egyedül is tudod ezt tanulni, nem fog gondot okozni.

2024. febr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ, mi érdekel kvantuminformatikán belül. Ha algoritmusokat akarsz fejleszteni, ahhoz nem igazán kell fizika, inkább algoritmusok, ami számítástudomány (matek/infó határterület). Ellenben ha kvantumbiteket akarsz építeni, akkor matekból nem kell sok extra, cserébe a fizika igencsak. Szóval először azt döntsd el, hogy melyik része érdekel, utána el tudod dönteni, ahhoz mi is kell.
2024. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Linkelj be egy konkrét kvantuminformatikához kapcsolódó pozíciót, amit be akarsz tölteni, hogy mégis mire gondolsz...
2024. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!