Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mire használhatják a kriptobán...

Mire használhatják a kriptobányásszással nyert felfoghatatlan számolási kapacitásokat?

Figyelt kérdés

Az kicsit hihetetlen számomra, hogy a Mol vagy akármelyik nagyobb cég ne tudna vásárolni magának gépparkot. Mire ez a nagy számítási kapacitás?

Mármint ha a kisember megveszi ezt a technológiát akkor mi az értelme?

Kinek és mit számolnak ezek a gépek?


2023. dec. 7. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem használják semmire, saját pénzügyi rendszerük ellenőrzését csinálja csak. Értelme elvileg az, hogy az egész rendszer nyílt, és csak akkor lehet benne csalni ha valaki több mint 50%-át birtokolja a globális gépparknak. Nagyjából ennyi. Ugyanazt csinálja mint a VISA vagy MasterCard, vagy akármelyik bank saját rendszere, csak nagyságrendekkel több erőforrást felhasználva töredék forgalomhoz.
2023. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Mire használják? Magának a kriptovaluta-rendszernek a fenntartására.

Csak azt nem értem, hogy kerül ide a MOL?

2023. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:
90%
Nem kriptobányászással nyerik a felfoghatatlan számolási kapacitást, hanem a nagy számítási kapacitást használják kriptobányászatra.
2023. dec. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kriptobányászáskor a regisztrált emberke hardvereit bérlik és a hardverek kapacitását szabadon felhasználhatja maga a bérlő nem?


1

Egy pénzügyi rendszer fenntartásához nem kell akkora kapacitás.

Képzelje el az egész világ bányászatát. Felfoghatatlan mennyiségű adat.

A pénzügyi rendszereket elbírja akár 1%a a kriptobányászat kapacitása.

Csak a Mol-nak van olyan helyszíne ahol tálcákon üzemelnek a processzorok és tálcánként számolva, soronként a szekrényben...

Ha a Mol megteheti ezt a pénzügy nehogy már béreljen kriptovalutával.

Magánszemélyektől kicsibe. Vagy rosszul képzelem el?

2

Maga a kriptovaluta csak a fizetség a kapacitás megvásárlására.

Majd azt a kapacitást valakik használják. A tulajdonosnak az adatforgalomhoz semmi köze, tehát titkos.

Ha van jobb magyarázat, szívesen olvasnám.

3

A kriptobányászok hardvereit ha forintban fizetnék, akkor is működne.

Cégek vásárolnak kapacitást kriptoval fizetve.

Vagy akkor mit számol Józsi hardvere azon, hogy Józsi vett egy Kripto-Dínárt vagy Kripto-Koronát? (Most a neve mindegy)

Tehát a világ összes kriptobányászó gépe csak a Kripto (pénznem) mozgását számolná?

Fura!

2023. dec. 7. 19:55
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Te valamit nagyon benéztél, ez nem olyan, mint a BOINC, hogy más használja a te géped erőforrásait. A kriptobányászat alapvetően hash kódolás visszafejtése, erre használható, másra nem.
2023. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Emberek milliói vesznek parkokat, bányákba klímázott helységekben, hogy ők mind egytől egyig dolgozzanak a világon egymást fenntartva a kripto pénznemek fentartásáért? Aztán puszira válthatják az általuk fenntartott kripto pénznemeket bármilyen bárhol felhasználható pénznemre?

Mi köze ennek a bankoknak? Mondjuk a világbanknak?


Tehát veszünk 10 fiatalt, azt mondják megalapítják a "Kriptodisznót", ők tizen számolással számolják a pénzük tranzakcióit, elkezdik, vannak már mondjuk egy millióan, majd mindegyik "valahol" beváltja Dolcsira vagy Forintra? A bankból meg kiveszik a pénzt. Vagy utalva vásárolnak?

Értitek, honnan jön a Kripto beváltásakor megszerzett pénz?

Tehát egy bányász népcsoport egy kitalált pénznemnek a mozgását számolva jutnak Kripto-hoz, amit beválthanak valós bankokban használt pénzre?


Mert ha azt mondjuk, hogy a Kripto-ba befektetők pénzéből fizetik ki őket, lenne benne valami, de akkor aki befektet Kripto-ba, az mit kap azért?

Csak mert úgy tudom nem piramis jellegű. Tehát nem jöhet a pénz a befektetők oldaláról. Akkor honnan jön a pénz ami élteti?


Lehet benéztem valamit, de próbálom parasztésszel felfogni.

Tehát aki vagy ami kifizeti a Kriptopénzeket, az mit profitál rajta?


Ha a Kriptoval lehetne bárhol fizetni megérteném(világpénz), de inkább beváltják saját pénzre úgy tudom és a kisbótba elköltik.

Magas amúgy, pont a működésére lennék kíváncsi, nem véletlen a kérdésem!

2023. dec. 7. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább menj aludni.
2023. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok.


"Emberek milliói vesznek parkokat, bányákba klímázott helységekben, hogy ők mind egytől egyig dolgozzanak a világon egymást fenntartva a kripto pénznemek fentartásáért? Aztán puszira válthatják az általuk fenntartott kripto pénznemeket bármilyen bárhol felhasználható pénznemre?"


Tulajdonképpen igen.


"Mi köze ennek a bankoknak? Mondjuk a világbanknak?"


Alapvetően semmi.


"Tehát veszünk 10 fiatalt, azt mondják megalapítják a "Kriptodisznót", ők tizen számolással számolják a pénzük tranzakcióit, elkezdik, vannak már mondjuk egy millióan, majd mindegyik "valahol" beváltja Dolcsira vagy Forintra? A bankból meg kiveszik a pénzt. Vagy utalva vásárolnak?

Értitek, honnan jön a Kripto beváltásakor megszerzett pénz?"


Itt egyszerűen arról van szó, hogy vannak olyan intézetek, amik elfogadják a kriptót, és lehet náluk vásárolni vele. Nyilván nem a semmiért teszik ezt, hanem abban a hiszemben, hogy a kriptópénzzel tudnak kezdeni valamit, pl. befektetik, vagy másol vásárolnak vele.


Ha te most összefogsz 10 barátoddal, kitaláltok egy játékpénzt, nagy nehéz munkával elkezdidek megteremteni ezt a pénzt, és ha sikerül bevonnotok másokat is ebbe, akkor előbb-utóbb azt fogják észrevenni, hogy egyre több és több helyen fogadják el a ti pénznemeteket, és adnak érte valódi pénzt. Miért? A bizalom miatt.

Az egész pénzrendszert az abban való bizalom tartja fenn, hogy máshol elfogadják ezt a pénzt, és kapnak érte valamit.


Biztos hallottad már azt a kifejezést, hogy befektetői bizalom. Na az pont arról szól.

2023. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A pénz jó ideje már azért képvisel értéket, mert közmegegyezés alapján azt értéknek tekintjük. Már rég nem arról van szó, hogy a pénznek közvetlen értáke lenne, mióta léteznek papírpénzek, azóta a pénznek az ad értéket, hogy azt sokan elfogadják pénznek. Sőt, a fémpénzek nyersanyag-ára sem éri el a névértéküket. Ha én csinálok egy saját pénzt, és azt mások elfogadják pénznek, akkor annak értéke lesz. Te miért fogadod el a munkád utáni fizetségnek azt, hogy egy adatbázisban egy számértéket megnöveljenek? (Mert leegyszerűsítve ennyi tesz a fizetés utalása.) Azért, mert azt mások is elfogadják pénznek, tudsz érte vásárolni. Vagy pl. a húszezer forintos papírpénz miért képvisel értéket? Hiszen csak egy darab papír.

Ugyanez a helyzet a kriptovalutákkal is. Eleinte nem képviseltek számottevő értéket, mert egy szűk körön kívül senki nem tekintette pénznek. Ma már több millióan vannak, akik elfogadják pénznek, és ez a szám egyre növekszik, ezért képvisel értéket.

És igen, ha te kitalálsz egy új pénzt, és sikerül elérned, hogy azt értéknek tekintsék, akkor az is értékkel rendelkező pénz lesz.

2023. dec. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mióta léteznek papírpénzek, azóta a pénznek az ad értéket, hogy azt sokan elfogadják pénznek."


Nem pontosan, régen a papírpénz mögött még volt aranyfedezet (gold standard), régen US dollárt be tudtad váltani aranyra. Manapság a fiat pénzek vannak, ami mögött már nincs semmilyen fedezet.

2023. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!