Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyira ajánlanátok a C-t...

Mennyira ajánlanátok a C-t első programozási nyelvnek ?

Figyelt kérdés
Szeretnék belekezdeni a programozásba és az egyik haverom ajánlotta, hogy a c vel kezdjem, mert sok programozási nyelv alapja.

2023. nov. 25. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Teljesen rendben van, ha nem sietsz annyira, tehát nem akarsz azonnal dolgozni vele, vagy webfejlesztő lenni azonnal, vagy ilyesmi. Ha ráérsz tanulni, gyakorolni, akkor bőven jó választás.
2023. nov. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
7%

A C mindössze egy (1) programozási nyelvnek az alapja, a Rustnak.

Emellett, kezdő nyelvnek abszolút nem ajánlom a C-t. Pláne, hogy egyedül akarsz nekiállni.

2023. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 budai_lány válasza:
39%

"mert sok programozási nyelv alapja"


Haha... még ha igaz is lenne, felettébb nyomós érv. Ilyen erővel kezdheted Assembly-vel is.


Szerintem az alapján válassz programozási nyelvet amelyik területre orientálódni akarsz. C-t tulajdonképpen nem használnak autóipari gyártósorokon / beágy. rendszerfejlesztéseken kívül sehol (persze ha ez érdekel jó választás). Viszont azt a mentalitást nem értem hogy tanulj meg egy alapnyelvet, majd egy másikat, majd harmadik.... Minek? Ha tudod előre hogy Java backend dev akarsz lenni akkor minek kezdenéd C-vel vagy Pythonnal vagy anyámkínjával. Sztem sokkal célratörőbb kiválasztani, hogy mivel akarsz a későbbiekben foglalkozni és ez alapján elsajátítani egy nyelvet minél magasabb szinten. Többet ér 1 nyelvet JÓL megismerni mint sokat felületesen. Majd ha az élet úgy hozza, hogy más nyelvre lesz szükséged akkor megnézed a szintaxisát és kész.


De az semmivel nem jobb ha 10 nyelven le tudsz programozni egyszerű algoritmizálási feladatokat, viszont egy nyelven sem tudsz komplexebb rendszert létrehozni, mint ha egy nyelvet annyira kiismertél, hogy jól rétegezve, megfelelő láthatóságokat alkalmazva, securityra figyelve képes lennél összetettebb komponenseket fejleszteni.

2023. nov. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

C-vel akkor érdemes kezdened szerintem (de talán még akkor sem), ha némileg érdekel, hogy gépi szinten nagyjából hogyan vannak megvalósitva az absztrakt, magas szintű programok.

Akkor lehet érdekes még, ha később CPU szerű, vagy arra illeszkedő hardvert szeretnél majd fejleszteni.

GPU programozáshoz még egy darabig jól jöhet talán (egyáltalán nem kezdő szint).

Ez a tudás kevés helyen piacképes.


Próbálok valami hasonlatot írni, hátha nem lesz annyira béna.


C-ben kezdeni, kb. olyan, mint amikor megtanulod a LADA 1200-ast magadnak, garázsban szerelni (kb. mindent tudsz róla, tudod mi hogyan van megvalósítva, közvetlen kapcsolatod van a technikával, na de azért elektromos szervó, elektronikus menestabilizáló, meg hasonló komplex cuccok nincsenek a rendszerben).


Java-ban kezdeni olyan, mint amikor rákattansz egy modernebb középkategóriás, luxus felszereltségű autóra, mindenféle technikai megoldásainak utánnanézel wikipédia szinten (pl. down-sizing, elektromos szervó, katalizátor, elektronikus menetstabilizátor, ilyen-olyan rendszerű ECU-s befecskendezés + gyüjtás, ABS, kipörgésgátló stb.).

Megszerzed ezt az autót, tudod kb. hogy hogyan legyél a "jó gazdája", de igazándiból nem érted mélységében és mindenért is a szervízbe hordod, ahhol kb. egy szoftveres diagnosztika mondja meg, hogy milyen komplett modulokat kell kicserélni.


Kik 1200-as Ladáznak mostanság? Szerintem akik bele vannak szerelmesedve, meg akik valamiért nem engedhetik meg maguknak a modern technikát.

2023. nov. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Az igaz, hogy sok nyelv merítkezik a C-ből, gyakorlatilag az általánosan használt programozási nyelvek közül több is (C++, C#, Java, Javascript, Rust, stb.), ha máshogy nem is, legalább szintaktikailag kapcsolatban áll a C-vel.

Ugyanakkor én is azt mondom, praktikusabb rögtön a célnnyelvel kezdeni, felesleges plusz köröket futni a C-vel, mert azoknak a programozási elemeket a nagy részét (változók, ciklusok, elágazások, stb.) ugyanúgy meg tudod tanulni más nyelvben is.

2023. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Én is az egyessel értek egyet. Ha azért akarsz programozni tanulni, mert érdekel, hogy hogy működnek a szoftverek, akkor érdemes azzal kezdeni (aztán mehet az assembly is később).


Ha már tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni, akkor mehet az elsőnek. Viszont itt fenn áll a veszélye, hogy ha pl. javascripttel kezdesz, és mást nem ismersz, akkor nagyon idegen lesz kb. minden, ami nem javascript. Több nyelv ismerete azért jó, mert ha jól vákasztod meg őket, akkor különböző féle módszereket ismersz meg, amitől a probláma megoldó képességed javul. Ez fontos a programozás során

2023. nov. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Azért programozási elméletet is tanulj, ne csak adott nyelven magolj be kódokat. Akinek nem inge ne vegye magára, de sokan csinálnak olyat, hogy programkódokat tanulnak tutorialokból, meg annak néznek utána, hogy konkrétan az adott feladatot milyen kóddal lehet megoldani. Nos, ezek az emberek nem tudnak programozni, mert amint nem a bemagolt kódokat kell használniuk, már teljesen elvesztek.

Egyébként a C alapnak jó nyelv, az egyetemeken is azzal kezdik, de alacsony szintű és sok mindent neked kell megoldani, amit magasabb szintű nyelvek megoldanak helyetted. Középsuliban a C# vagy Java volt 2-3 éve a kezdőnyelv informatika szakokon, mostmár sok helyen átálltak a Python-ra. Viszont az elmélet továbbra is fontosabb, ha megvan az elméleti alapod, akkor bármelyik nyelv szintaktikáját meg tudod tanulni néhány hét alatt. Persze fontos, hogy gyakorlatban is lásd a programozást, de a nyelv csak egy eszköz, amivel az algoritmusodat a fordító számára érthetően leírod.


Szerintem a C#, Java vagy Python hármasból kellene választanod, ezek közül egyébként a Python a legkönnyebben tanulható nyelv, viszont cserébe segítségével nem tanulsz olyat, mint tömbök, függvények és metódusok közötti különbség, stb. A C# és Java egymáshoz hasonló nyelvek, bár bonyolultabb használni őket, mint a Python-t, de találkozol alacsonyabb szintű adattípusokkal, szintaktikában közelebb állnak a C-hez.

2023. nov. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Inkab c# legyen:)
2023. nov. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

1. A C nyelv már múltidő. Sorban szállnak ki a C-ből a cégek.

2. A C nem ismeri az OOP-t, így a továbblépés C-ről OOP irányba elég sokba kerülne. Persze csak ha eljutnál odáig, de nem fogsz.

3. A C nem egy kezdőbarát nyelv. Sem írni, sem olvasni nem könnyű.

4. A C-nél sokkal jobb választás a python vagy a pascal, de még a basic is.


A C nyelv nem alapja sok nyelvnek, de még kevésnek sem. Minössze a C stílusú szintaxis az, amit más nyelvek konstruktőrei átvettek.

2023. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

7. “ Python a legkönnyebben tanulható nyelv, viszont cserébe segítségével nem tanulsz olyat, mint tömbök, függvények és metódusok közötti különbség, stb”


Ezt kifejtenéd kérlek bővebben?


9. “ A C nyelv nem alapja sok nyelvnek, de még kevésnek sem.”


Köszönjük Delphi papa. Leülhetsz, elégtelen.

2023. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!