Ano amikor nem volt ennyi doksi programozashoz?
Figyelt kérdés
Akkor hogy tanultak meg programozni az emberek?2023. szept. 20. 17:53
1/19 A kérdező kommentje:
Anno*
2023. szept. 20. 17:54
2/19 anonim válasza:
Papír alapon volt rengeteg dokumentáció. Volt rengeteg kézikönyv amiben benne voltak az alapok. Minden akkor használt nyelvhez volt ilyen. Az irodában a polcon ezek sorakoztak és szintén levettük.
Ahol volt gép ott meg volt "könyvtár" és a kurrensebb nyelvek teljes dokumentációjából volt 2-3 példány. Ezek több kötetes művek voltak. Sokszor ezek pl. mikrofilmen voltak ehhez volt spéci olvasó berendezés és azon is lehetett ovlasgatni (előnye, hogy kisebb helyen elfért).
3/19 anonim válasza:
Lehetett kapni angol nyelvű (minőségi) könyveket, vagy kikölcsönözni az OMIKK-ból. De ha valaki (cég vagy magán) vett egy fejlesztő-eszközt, akkor ahhoz is kapott doksit. Nem ritkán annyit, hogy az súlyra sem volt kevés.
4/19 A kérdező kommentje:
Oke de ha nem tudtal egy problemat megoldani mihez kezdtel?
2023. szept. 20. 18:20
5/19 anonim válasza:
4: Vagy volt a közelben egy "tapasztaltabb kolléga" vagy volt a support. Amit általában ki fizettünk, és felhívtuk a gyártó supportját (vagy írtunk nekik levelet, vagy kértünk időpontot és elmentünk) ott meg volt általában olyan aki ismerte a rendszert és tudott segíteni. Ha meg nem akkor ő meg kérdezett tovább "felfelé". Nagyon hatékony volt. Én ebben a "világban" csak egy kb. 3 évet dolgoztam, de nem emlékszem olyan problémára amit ne tudtunk volna megoldani a gyártó hazai supportjával. Nyilván volt, hogy sokat kísérleteztünk, vagy ha nagyon nagy kellett "megkerültük".
6/19 anonim válasza:
A problémamegoldás a programozó munkája.
7/19 anonim válasza:
BBS-eken mondjuk elérhető volt egy-egy programnyelvhez, vagy problémához való leírás, forráskód, vagy legalább kód fragmentum.
8/19 anonim válasza:
6: Ez tévedés mert mi többször futottunk bele pl. fordító bugba. Arra házon belül ma sincs megoldás. Azt csak a gyártó tudja megoldani. Az ilyen problémákra volt ott a support. Egyébként még most is sokszor futok bele fordító bugba, firmware bugba (most már főleg beágyazott rendszerekre fejlesztek). Ilyenkor nem tudsz mit tenni kell jelezni a supportnak, a gyártónak. Ez nem olyan, hogy a "probléma megoldás a programozó munkája" nem a probléma megoldás a munkám, hanem az, hogy olyan programot készítsek ami az adott feladatra jó és kielégíti a követelményeket.
9/19 anonim válasza:
Commodore (tudom más kategória) 16-ra írtam assembler progit könyv alapján. Előbb tanulmányoztam más kódokat, módosítottam őket stb. és mikor már volt némi ismeretem kipróbáltam és írtam egy kis játékot, de a zenéhez nem értettem ezért azt kihagytam. Ha nem ment agyaltam, hogy is lehetne.
10/19 anonim válasza:
Steve Wozniak a gépéhez az integer basicet papíron, füzetben írta meg, majd kinézte az opkódokat a táblázatból, "lefordította" az egészet gépi kódra és bájtról bájtra begépelte a 4k kódot, hexában.
Ehhez képest havaii utazás egy korai, egymenetes fordító megírása, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!