Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell a domain névhez...

Hogyan kell a domain névhez adni a weboldalt?

Figyelt kérdés

Kérdésenlm nagyon profánul hangzik, de leírom pontosan, hogy mi is a problémám.


Már évek óta nem foglalkoztam webprogramozással, azonban most egy ismerősöm kérésére legyártottam egy weboldalt. Úgy tűnik olyan ez, mint a biciklizés nem lehet elfelejteni. Amit mégis sikerült elfeledni az az, hogy hogyan kell a domain név beállításait úgy elvégezni, hogy végeredményben a weboldalra mutasson.


Egy ingyenes webáruház felületen kezdtem dolgozni, ezt követően a cpanelen hozzáadtam ehhez a domaint, majd a szolgáltató oldalán átállítottam a névszervereket, azonban hamar rájöttem, hogy a hosting oldalon a weboldalnak megadott név nem megfelelő, ezért azt kitöröltem, csináltam egy másikat, azonban az eszközölt beállítások után a domain név továbbra is a törölt oldalra mutat.


Ha valaki tudna egy kis segítséget nyújtani, azt nagyon megköszönném!


2023. aug. 15. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

1. Ehhez idő kell.

2. Alapértelmezésben, a root kell, hogy tartalmazzon egy index.* állományt. Ahol is a * az lehet html, vagy mondjuk php.

2023. aug. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 óra is lehet, amíg frissül.
2023. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha a domain A rekordját vagy egy megfelelően megadott CNAME rekordot beállítottál a helyes IP-re, akkor max pár óra és rendben lesz.
2023. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
... kivéve ha osztott tárhelyen van, és virtual hostok is ki vannak alakítva, amik ugye jellemző domain alapján szolgálják ki a tartalmat. Ebben az esetben IP-re csak valami default oldal fog bejönni, nem a sajátja. Lehet, hogy Cpanelen belül, vagy valahol, a konkrét tartományt is meg kell adni.
2023. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azt ellenőrizd hogy a domain-hez van e kapcsolva a tárhely, a webshoptól függetlenül ellenőrizd!

Vannak tartalomkezelő rendszerek melyek config fájlok szerint vagy adatbázis szerint adott domain-hez tartozónak működnek vagy próbálnak működni. Ha értelmesen van implenetálva akkor az adott konfig fájl átírásával vagy az adatbázis megfelelő rekordjának módosításával más domain-en is hajlandó működni. Ha PrestaShop-ról beszélünk ott nem értelmesen van megoldva, legalábbis évekkel ezelőtt amikor localhost-ról éles domain-re költöztettem akkor úgy volt, hogy szembesültem vele hogy minden áron localhost-ról próbálna működni (átirányított mindig oda), mondhatni tervezési hiba miatt rengeteg helyen át kell írni az adatbázisban, ezen felül egyes részei a szerver oldali gyorsítótárból localhost-ra irányította, így a szerver oldali gyorsítótárat is üríteni kellett, de ez 500-as hibát okozott (meg sok később másik esetben is mellesleg), kellett darabig reszelni mire hajlandó volt működni az adott domain alatt.

2023. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, megoldódott a probléma. A hiba a felhasználóban volt, ugyanis tényleg csak a türelem hiányzott!
2023. aug. 19. 07:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!