Programozással kapcsolatban ti mit csinálnátok így?
Utolsó félévemet kezdem meg gazdálkodási és menedzsment szakon szeptembertől, viszont most, hogy lassan 6 félévet lehúztam közgázon úgy érzem, hogy nem ez lesz az a szakma, amiben dolgozni szeretnék. Sokkal jobban inkább a programozás egy közeli rokon munkájából fakadóan, az hogy mennyire rugalmasan tud dolgozni otthonról, az hogy nagy szükség van a logikai gondolkodásra és a csapatmunkát is preferálom.
Most viszont úgy érzem, hogy közgáz diploma után lehet, hogy időhúzás lenne még 3.5 évet egyetemen tölteni IT miatt.
Akinek van tapasztalata ebben, milyen lehetőségek vannak itt, hogy infós msc-re menjek tovább?
Javarészt a webfejlesztés része ami érdekel, bár még semmilyen tapasztalatom nincsen benne. Mennyire működhet az, hogy autodidakta módon képezem magam, segít benne a rokonom is és így helyezkedek el a későbbiekben?
Frontend/backend fejlesztőnek mennyire lehet szükséges az, hogy nekem erről egyetemi papírom legyen?
Másik lehetőségem még az lenne, hogy gazdaságinformatikus alapképzést elvégzem, időben szintén ennyi lenne, viszont fele tárgyam már meglenne hozzá. Ér valamit ez a szak, mint informatikus végzettség?
A helyedben elhúznám az egyetemi tanulmányaimat, amíg lehet a hallgatói jogviszony miatt.
Mért fontos ez? ... mert sokkal egyszerűbb 0 tapasztalattal programozással kapcsolatos diákmunkát találni, mint főállást teljesen más szakirányról.
Persze ehhez szaktudás kell, amit már most elkezdenék fejleszteni, de szerencsédre nem nagy az elvárás.
A végzettséggel és leginkább pénzügyi intézetekhez próbálnék bekerülni pl.: Morgan Stanley, nekik egész évben vannak internship programjaik és kifejezetten jól jön programozás mellett egy pici gazdasági ismeret. Ebből nem tudom mennyit ad a diplomád, de feltételezem egy keveset legalább igen.
Egy ilyen helyen lehúznék minimum 1 évet, közben fejezném az egyetemet és ... gratuálok, már programozó is vagy.
A helyedben nem szórakoznék új diplomával, maximum felvennék pár szabvált, ami segít valamennyit az IT világ megismerésében / programozásban.
"Másik lehetőségem még az lenne, hogy gazdaságinformatikus alapképzést elvégzem, időben szintén ennyi lenne, viszont fele tárgyam már meglenne hozzá. Ér valamit ez a szak, mint informatikus végzettség?"
Talán még ez a legjobb opció.
Nem állnak sorba a gazdinfósokért, de legalább rokon pálya és az sem biztos, hogy te életed végéig a billentyűt akarod majd verni.
Közgázon elég erős a matek, erre alapozhatsz.
Az infó irányú MSc-t elfelejtheted, mert nincs hozzá meg az alapod.
Amit tehetsz még, hogy beleállsz a felsőfokú szakképzésbe. Ez csak két év és neked könnyen meg is lesz, a matek alapod miatt.
Vagy ott a bProf.
A felsőfokú szakképzéseknek milyen létjogosultsága lehet? Hátrányom még viszont az is, hogy nincs informatikából érettségim.
Illetve erről a bProfról mit lehet tudni?
>>átrányom még viszont az is, hogy nincs informatikából érettségim.
Az nem hátrány.
A felsőfokú szakképzés az egy gyakorlat-orientált képzési forma, lényegében egy diploma light.
Ezzel a zsebedben már szóba állnak veled a munkáltatók.
Jó tudni, hogy mindenhol a tudásért fizetnek, nem a papírért, de evidencia, hogy akinek nincs papírja, annak elvárt színvonalú tudása sincs.
A bProf is hasonlít a ff szakképzéshez. Állítólag nem olyan erősen elméleti mint más képzés, ott is inkább a gyakorlatra helyezik a hangsúlyt.
"A Nemzeti Felsőoktatási Törvény által 2018-ban létrehozott Bachelor of Profession (BProf) üzemmérnök-informatikus alapképzés a korábbi Bachelor of Science (BSc) mérnökinformatikus alapképzés mellett indult el. A képzés célja az egyre nagyobb méreteket öltő magyarországi informatikus szakemberhiány csökkentése, a gazdaság számára megfelelő mennyiségű és minőségű szakember képzése. Az üzemmérnök-informatikus BProf szak egy olyan 6 féléves üzemmérnök jellegű képzést valósít meg, amely kifejezetten gyakorlatorientált és a munkaerőpiac által támasztott, kódoló, rendszerüzemeltető, tesztelő és fejlesztő szakemberek iránti igény kiszolgálására fókuszál. Az utolsó két félévében már éles munkakörülmények közt is kamatoztathatják a megszerzett tudást a diákok, ugyanis az egyetem a vállalatokkal karöltve kooperatív képzésben oktatja a hallgatót, aki a tárgyak egy részét is a vállalatnál végzett munkával teljesíti."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!