Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet csinálni véletlensz...

Hogy lehet csinálni véletlenszám generátort?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a legtöbb véletlenszám generátor, amit megírnak, ismétli önmagát az adott számokkal. Tehát nem véletlenek az adott számok.


De olyat, ami külső tényezőtől függ, tehát, pl. a hőmérséklettől, azt hogyan lehet csinálni?

Ami mindig véletlen számokat ad ki, valójában is, tehát független a számítógép számolásától.


2023. febr. 26. 11:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Linux alatt : [link]

Saját szoftverrel ha 1 cpu van egyszerűen a /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp fájolvasással lekérhető a kerneltől, ezred fokban adja vissza a kernel. Ténylegesen a hardver fokban vagy tized fokban adja vissza, így az utolsó 2 vagy 3 számjegy mindig 0 lesz, legalábbis eddig ezeket tapasztaltam több gépen is.

Illetve ha több cpu is van akkor cpu-nként külön külön (ha egy van akkor is) akkor bash-el egy tizedesjegyig fokban : paste <(cat /sys/class/thermal/thermal_zone*/type) <(cat /sys/class/thermal/thermal_zone*/temp) | column -s $'\t' -t | sed 's/\(.\)..$/.\1°C/'


Elég gyenge entrópia forrás mint információ tartalom a cpu hőmérséklet önmagában. Bár nem foglalkoztam konkrétan a cpu hőmérséglet változás empírikus függvény Kolmogorov-komplexitásával. Tippre mondom csak, tömörítéssel és biztonságos ráhagyással : jó, ha 1 bit/sec sebességet átlagba, ha elérne belőle a random generátor.

2023. márc. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Pontosítok : /sys/class/thermal/thermal_zone0/type a típus ami a zónainformáció a hardver erőforrások driverében van meghatározva, így nem feltétlen cpu-hoz tartozó érték lesz.

Így a mutatott egy soros bash kódra is igaz, ami zónainformációkkal együtt kiírja a fokokat. Viszont számítani kell rá, hogy egyes esetekben valami fals negatív értéket ad a hardver, ha nincs is ténylegesen olyan szenzor (vagy talán lehet a driver hiányossága).

Egyébként most néztem android 13-on is működik amit fentebb írtam, beleértve a bash kódot is.

2023. márc. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!