Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Halmaz adattípusba betett...

Halmaz adattípusba betett elemek kivétele nem tekinthető véletlenszám-generálásnak?

Figyelt kérdés

Ha a halmaz adattípusba beteszünk számokat és ezután annyi elemet veszünk ki amennyi benne van, a sorrendiség nem tekinthető véletlenszerűnek?

Mivel halmazban az elemek sorrendisége nem határozható meg, nem lehet megmondani melyik elemet szeretnénk kivenni csak azt hogy elem kivétele szükséges.



2023. jan. 15. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. A halmazból is ki tudsz venni konkrét elemet, csak ennek megtalálásának ideje nem definiálható, mint egy láncolt listánál, ahol az n. elemet n lépéssel találsz meg. A mezei random() hívás sem konkrét véletlenszám, mert az algoritmusnak egy kezdőértéket kell adni, aminek ismeretében pontosan tudod, hogy mi lesz a következő szám. Azért hívják véletlenszámnak, mert véletlenszerűnek tűnő számot kapsz eredményül, amit a kezdőértéken kívül semmilyen általad befolyásolható tényező nem változtat meg.
2023. jan. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A halmazban nincsen sorrendje az elemeknek? Akkor hogyan mész rajta végig for ciklussal?
2023. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Halmazon sehogyan nem lehet for ciklussal végigmenni, csak lekérdezni hogy adott elem benne van -e, vagy elemet kivenni változóba.

Illetve én csak a Pascal nyelvet ismerem és "ott így van".

Azt tudom hogy a szoftveres random generátoroknak van kezdő értéke (random seed).

2023. jan. 15. 14:39
 4/11 anonim ***** válasza:

A halmazok sorrendje igenis meghatározható, a memóriában is úgy van tárolva, és a nyelvek is támogatják általában.

Amire te gondolsz, az az, hogy a sorrend nincs definiálva, vagyis a fordító dönti el, hogyan fogja pakolni őket. Ez kicsit sem véletlenszerű.

Ha nincsen harveres véletlenszám generátorod, akkor még mindig a beépített random-ok a legkevésbé rosszak, bár jól kell választani kezdőértéket. A time(NULL) az nem jó kezdőérték.

2023. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#3 Na! Próbáld meg akkor.
2023. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De amúgy az egész algebra arra épül, hogy van egy halmazunk és a benne lévő elemeken valamilyen műveleteket végzünk. Lásd sorbaállítás... Iskolapéldája a kérdés, hogy miért kellenek matematikai alapismeretek a programozáshoz, mégha nagyon sokan ezt tagadják is.
2023. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pascal-ban nem rendezhetőek, vagy állíthatóak sorba a halmaz elemei, indexeléssel nem lehet hivatkozni rájuk.
2023. jan. 15. 15:55
 8/11 A kérdező kommentje:

"a kérdés, hogy miért kellenek matematikai alapismeretek a programozáshoz, mégha nagyon sokan ezt tagadják is."

Nem biztos, hogy a programozás minden területéhez kellenek matematikai alapismeretek.

Mivel csak a Pascal-t ismerem, abból indultam ki, hogy nem lehet a halmazelemekre indexeléssel hivatkozni, mivel a mai napig fejlesztett és karbantartott Free Pascal-ban se valósították ezt meg.

Biztos hibáztam, mert többi, modernebb/népszerűbb programozási nyelvben valószínűleg ez is meg van valósítva.

2023. jan. 15. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a Pascal dolga... Az összes többi nyelvben végig tudsz rajtuk menni forral.
2023. jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Ezek szerint hiányos ismeretekből indultam ki, mert máshol meg van valósítva.
2023. jan. 15. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!