Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki van még hasonló cipőben...

Valaki van még hasonló cipőben mint én?

Figyelt kérdés

Hi!


Kb. 12 éves korom óta programozok hobbi szinten, elvégeztem az ELTE IK programtervező informatikus szakát ahol elég magas átlagot értem el utána felvettek egy multihoz back-end fejlesztőnek. Az első 2 hónapot leszámítva igen gyorsan végeztem a rámbízott feladatokkal, mindig másra kellett várni egy project fejlesztése kapcsán. Kb másfél év után váltottam DevOps pozira egy másik multihoz ahol szintén azt érzem hogy kevés a feladat mindig másra kell várni ha valami fejlesztésről van szó vagy teljesen felesleges "brainstorming" fázisok vannak. Ha fejleszteni kell valamit teljesen felesleges körök vannak még 20 ember megköpködi hogy mit és hogy és hetekig ülnek a semmin ahelyett hogy hatékony munka lenne és sokszor 2-3 óra alatt elvégzem a feladatomat (ami másnak egy egész napot vesz igénybe) a nap többi részében pedig unatkozok.


Visszajelzések alapján jóval gyorsabb vagyok az átlagnál amit érzek is magamon viszont nekem ez így unalmas hogy egy csomó idő a balfaszkodásra megy el. Hogyan tudnám kihozni magamból a maximumot? Jelenleg br. 870-et keresek másfél éves tapasztalattal (1,5 év backend + 1 év devops). Esetleg hagyjam ott a multi szférát és legyek egyéni vállalkozó vagy a jelenlegi munkám mellé keressek részmunkaidős állást hogy kitöltsem az űrt? Engem egyáltalán nem zavarna ha reggeltől estig folyamatosan programozni kellene mert ez a hobbim és az életem, ez tesz boldoggá.


Köszi a javaslatokat



2023. jan. 29. 16:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, énis hasonlóképp vagyok. Tervezek váltani, csak nem jelenleg, az ok nem publikus. De ennek az az előnye, hogy tudok tenni-venni sokszor zavartalanul munka mellett a saját dolgaimmal otthon, mert home officeból dolgozom egy kis faluból :D Amúgyis azt a napi 8 órát egyben leülni számítógép előtt nemlehet, mert az instant megbolondulás hosszútávon.


Elég gyakran szoktam pluszban fejleszteni valami kis dolgokat, amivel könnyítem a saját munkám, hogy még gyorsabban menjen. Így tanul is az ember legalább, mert sokszor valamit amiről még nem tudok sokat kipróbálom, eljátszok vele, a jövőbeli dolgokat pedig gyorsabban eltudom végezni, ha kész vagyok. Ebből a szempontból szerintem egész hasznos, ha így van töltve a szabadidő egy része, minthogy random bugokat keressek logok alapján, vagy csak simán húzzam az időt.


2: Ekkora bérrel magyarországi részlegen vagy leszerződve, vagy a külföldinél? Csak kíváncsiság.

2023. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

#2

Nehogy már bemondásra elhidd, hogy ki mit mond fizunak, programozóknál a fizu ugyanaz, mint a f-szméret, mindenki nagyobbat kamuzik :DD

2023. jan. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
87%

Már nem azért, de aki itt hitetlenkedik a bruttó 2 millió forinton, az hol dolgozik? :)

Én 2019-ben lettem senior, már akkor adtak ennyit a komolyabb cégek. Ilyen infláció mellett az lenne a vicces, ha nem adnának ennyit.

2023. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 Nagyon nagy a szakadék fizetések között, ha valaki nem elég ambíciózus akkor annak nagyon le tud maradni a fizuja.

Saját ismerőseim/barátaim között is nagyok a különbségek. Junior pozícióknál kb bruttó 550 től 900 ig minden van, úgy hogy a tapasztalat és a terület elég hasonló.


És mi legalább megosztjuk egymás között a dolgokat és tudunk felfele lépni fizuban, de sokaknak nincs meg ez a háttér és "hihetetlenné" válnak a 2 milliós fizuk.

Az én fizum junior poziban "nem realisztikus" gyakoris világban ezért meg se említem mert úgy is csak azt kapom meg hogy troll vagyok.



Eredeti kérdésre:

Vannak ilyen cégek ahol lassan haladnak a dolgok, én is küzdök ezzel, de rájöttem arra hogy ezt az időt tanulásra is fordíthatom. Felfedezek ilyenkor számomra új programozási területeket, belemegyek jobban a dolgokba és egyebek.

Pl elolvastam és tesztelgettem a fluent python könyvet ami tele van advanced python programozási dolgokkal amiket hasznosítani tudok.

Olvastam program architechtúráról és megnéztem hogy melyik mikor hasznos.

Építgettem kisebb projekteket ahol teszteltem ezeket az ötleteket amiket találtam.

Ránéztem olyan dolgokra amik nem kapcsolódnak direktbe a munkámhoz, pl interaktív grafikonokat készítettem, frontend oldalakat írtam.

2023. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!