Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki van még hasonló cipőben...

Valaki van még hasonló cipőben mint én?

Figyelt kérdés

Hi!


Kb. 12 éves korom óta programozok hobbi szinten, elvégeztem az ELTE IK programtervező informatikus szakát ahol elég magas átlagot értem el utána felvettek egy multihoz back-end fejlesztőnek. Az első 2 hónapot leszámítva igen gyorsan végeztem a rámbízott feladatokkal, mindig másra kellett várni egy project fejlesztése kapcsán. Kb másfél év után váltottam DevOps pozira egy másik multihoz ahol szintén azt érzem hogy kevés a feladat mindig másra kell várni ha valami fejlesztésről van szó vagy teljesen felesleges "brainstorming" fázisok vannak. Ha fejleszteni kell valamit teljesen felesleges körök vannak még 20 ember megköpködi hogy mit és hogy és hetekig ülnek a semmin ahelyett hogy hatékony munka lenne és sokszor 2-3 óra alatt elvégzem a feladatomat (ami másnak egy egész napot vesz igénybe) a nap többi részében pedig unatkozok.


Visszajelzések alapján jóval gyorsabb vagyok az átlagnál amit érzek is magamon viszont nekem ez így unalmas hogy egy csomó idő a balfaszkodásra megy el. Hogyan tudnám kihozni magamból a maximumot? Jelenleg br. 870-et keresek másfél éves tapasztalattal (1,5 év backend + 1 év devops). Esetleg hagyjam ott a multi szférát és legyek egyéni vállalkozó vagy a jelenlegi munkám mellé keressek részmunkaidős állást hogy kitöltsem az űrt? Engem egyáltalán nem zavarna ha reggeltől estig folyamatosan programozni kellene mert ez a hobbim és az életem, ez tesz boldoggá.


Köszi a javaslatokat



2023. jan. 29. 16:00
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Javítás: bocs elírtam, 2 és fél éves tapasztalattal*
2023. jan. 29. 16:01
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én 5-6 éves tapasztalattal a hátam mögött mondok véleményt. Ez csak az enyémet tükrözi és persze lehet irreleváns. Én 2M bruttót keresel egy szintúgy multis amerikai cégnél.


Egyrészt az téged, engem óra bérbe fizetnek. Tehát, hogy gyors vagy jó dolog, de nem ebben mérik a teljesítményt. A menedzsment vagy az üzletnek nem ez számít, hanem hogy elkészüljön a termék/funkció. Minél több egy időszakban leszállított mennyiség, későbbiekben az lesz az elvárt, mert azt papíron tudod.

Tehát azért "lassúak" egyesek, mert kényelmesen a saját tempójukban dolgoznak. Ez valamelyest csökkenti a kiégés esélyét is. Mert, lehet hogy most lelkes vagy, de előbb-utóbb belefogsz fáradni.


A meetingek meg helyzet függő. Lehet feleslegesen sok meetinget is tartani, meg károsan keveset is. De a lényeg, hogy a csapat egy emberként gondolkodjon, de ha van egy feladat, amit leakasztasz és megcsinálod egymagad, attól a másiknak fingja sincs mi az és miért kellet az. A feladatokat érdemes átbeszélni, mit-miért-hogyan legyen megvalósítva, mert több szem többet lát. Lehet, hogy neked van egy elképzelésed, de az azt hozza magával, hogy lehetnek benne hibák vagy hiányosságok amiket te észre se veszel. Amiből a sérülékenységek és esetleges side-effect-ek idővel derülnek csak ki.


Én személy szerint mindig kérni szoktam egy meetinget, hogy nézzük át a terveim és/vagy kódjaim, mikor kritikus rendszert építek vagy módosítok. Eleve az a mindset-em, hogy a saját kódomban/tervemben sem bízok, mert az a code feltételezés, hogy én is hibázhatok, mert ember vagyok. Mindezek mellet a projekt sikeressége a fontos számomra, nem a saját egóm, hogy én jobb vagyok másoknál.


Egy embernél, legyen az programozó/üzemeltető/devops-os nem csak is kizárólag az tapasztalati év számít, hanem a csapathoz és a termékhez való hozzáállás is.

2023. jan. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szirty ***** válasza:
0%

"ha valami fejlesztésről van szó vagy teljesen felesleges "brainstorming" fázisok vannak"


"még 20 ember megköpködi hogy mit és hogy és hetekig ülnek a semmin"


A multik ilyenek. Üdv a klubban! :-/

2023. jan. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat a gyorsasághoz: Ugye ismered a [jó, olcsó, gyors] hármast. Ebből válassz kettőt. A gyors az jó, de nem egy az elején kell annak lenni.


Egy több éves projekt, ha rosszul van megtervezve, akkor annak fejlesztése az évek múlásával lassul. Ami nem jó. Tehát, a tervezés fázis volt ramaty. Más szóval, ha több időt szántak volna tervezésre, és a jövőre gondolva, akkor az később többszörösen meghálálja és kíméli az ügyfél pénzét is, ami miatt ismételten téged választ.


De jellemzően a "gyors" és "olcsó" a jellemző, mert mindenki tegnapra akarja a terméket és legyen tárca kímélő. Jó, de akkor drágább lesz 1-2 év múlva. Aztán ne legyen pillázás, mikor csak úgy szivárognak az érzékeny adatok. :)


Mindenki döntse el, hogy mi éri meg neki.

2023. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
23%

#2: Melyik cégnél fizetnek 2 millió bruttót?

Mi a pozíció? Mi a tech stack?

2023. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Menj valamelyik "sztár" céghez.
2023. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg hagyjam ott a multi szférát és legyek egyéni vállalkozó vagy a jelenlegi munkám mellé keressek részmunkaidős állást hogy kitöltsem az űrt? Engem egyáltalán nem zavarna ha reggeltől estig folyamatosan programozni kellene mert ez a hobbim és az életem, ez tesz boldoggá."


Esetleg próbálj edzéssel a fizikai egészségedre koncentrálni a sok szabadidődben.

Elhiszem, hogy 2,5 év után még nem érzed, de ha reggeltől estig programozással töltesz el mondjuk 10-15 évet, akkor már 40 éves korod előtt egy beteges, lerobbant kripli lesz belőled.

2023. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én is ugyan így vagyok, mikor csak lógatom a lábamat, akkor fejlesztem magamat és új dolgokkal ismerkedek a stackemen belül és kívül is. Természetesen ezt csak munkaidőben teszem, mert hát miért ne tenném?:D most kaptam egy elég kellemes emelést, így nem nagyon érné meg váltani, de szerintem jövőre már mindenképp fogok.


Most hogy őszinte legyek, van két opciód. Az egyik, hogy nem multihoz mész (nagy eséllyel kevesebb fizu, de elképzelhető, hogy többet kapsz) és lesz sok munkád = szakmai fejlődés és nem unod magad halálra, DE itt nincs olyan, hogy lógatod a lábadat, folyamat pörögni kell.

A másik opciód, hogy multinál maradsz, nagy eséllyel a legmagasabb fizukat kapod, keveset kell dolgoznod, viszont saját magadat kell fejlesztened. DE cserébe ha lusta vagy, akkor alig kell dolgoznod mondjuk egy adott héten, amit nem multinál nincs opciód megtenni.

Szerintem ezek közül a multis opció a legkellemesebb:D



Amúgy ha sokat szeretnél keresni, akkor remote munka kell majd később. Itt lehet, hogy keveset kell dolgoznod, de lehet, hogy sokat:D viszont halálra keresed majd magadat. Én nég nem vagyok senior így nem nagyon nézelődtem, de több ismerősöm is (bruttó) 80ezer eurókat hoz haza és ez nem is a teteje, van feljebb. Mondjuk ők kiemelkedően jó szakemberek és tényleg dolgoznak is a pénzükért, szóval abszolút megérdemlik.



#7

+1, szerintem is fontos a sport, én is napi szinten edzek, meg nyújtani is szoktam.

2023. jan. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#5 VMWare, Interactive Brokers, Revolut, Nvidia, Wise, Google, Alpaca, Snap, McKinsey, Oracle, Vacuumlabs, Microsoft, Elastic, NDVR, WorldQuant ugranak be igy hirtelen a sok kozul.
2023. jan. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hogy a kerdesre is valaszoljak, ennek semmi koze hozza, hogy multirol vagy nem multirol van szo. Multi es multi kozott eg es fold lehet a kulonbseg, de meg ugyanazon a multin belul is orgok/csapatok/projektek kozott.
2023. jan. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!