Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Napjainkban van még egyáltalan...

Napjainkban van még egyáltalan értelme egyetemen tanulni ha informatikus akar lenni az ember?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen azt mondják, hogy kb semmit se számít a diploma mert az egyetemeken nem oktatnak elég jó anyagot és inkább csak alapoznak...
2023. jan. 18. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nincs. Sokkal jobban néz ki az életrajzodban ha az van benne hogy: Legmagasabb iskolai végzettsége: 7 általános...
2023. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Végzős informatikus bsc hallgató vagyok, egyetem mellett dolgozom. Van olyan kollégám, aki elkezdte az egyetemet, de nem fejezte be, mégis tökéletesen boldogul.

Nekem se kellene befejeznem, így is alkalmaznának, de úgy, hogy 2,5 évet már lehúztam, így rengeteg dolgot tudok.

Amikor leérettségiztem emelt szinten informatikából, akkor azt hittem, hogy nagy C++ mágus vagyok, de még a pointereket sem ismertem, nemhogy a dinamikus memoriát vagy az osztályokat.

Az egyetemen tanultam meg igazán jól programozni, a megfelelő gondolkodási formát is ott sajátítottam el. 8 általánossal vagy érettségivel nem fognak felvenni sehova, de még akkor se biztos, ha elvégeztél valami egy éves képzést. Akkor vesznek fel, ha megfelelőnek találnak az állásra. Ez nem azt jelenti, hogy bekerülsz egy céghez, és mindent vágsz, mint a beretva, hanem azt, hogy van egy alapod, amire lehet építeni, és van benned tanulási vágy, jól gondolkozol, kreatív vagy, amire a cégnek szüksége van.

2023. jan. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Ezt ugye olyanoktól hallottad, akik egyetemet csak képeslapról láttak?


Az igaz, hogy az egyetemen nem arra készítenek fel, hogy a tegnapelőtt frissen megjelelt frameworköt bes..ggeltessék veled, hogy holnapután már munkába tudj állni, és ugyanazokat a sablonfeladatokat nap, mint nap meg tudd oldani. Ez a baj a gyorstalpalókkal, hogy "kódoló szakmunkásokat" képeznek, és nem programozókat.

Meg aztán.. ajánlom elolvasni. (Amikor ez a cikk készült, az Index még egy megbízható média volt.)

[link]

Egyetemen pedig azt a tudást, és képességet kapod meg, amivel hosszabb távon is karriert tudsz építeni. Lesz egy stabil alapod, mind elméleti szinten, mind képességek, és rálátás tekintetében, és persze gyakorlati szempontból is.

A programozás egy folyamatosan változó pálya. Olyan képzést nem fogsz találni, amit elvégzel, aztán utána egész életedben biztosítva lesz a munkád. Folyamatos önképzést igényel. Sokan azért szólják le az egyetemet, mert hogy nem a mittudomén... Django legújabb verziójának az utasításait verik belétek, holott most az a menő. Aztán egy év múlva meg más lesz a menő. De ami programozástechnikai tudást elsajátítottál az egyetemen, azt nyelvektől függetlenül alkalmazni tudod majd. Amellett, hogy azért jópár nyelvet és technikát ott is megtanulsz. Ezek után ha épp más irányba akarsz specializálódni, az már elég könnyű. Ellenben ha egy Pythonos gyorstalpalós egyént 2 év múlva nekiállítasz C++-ban programozni, jobb esetben csak elsírja magát...

2023. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Senkit nem érdekel a papír, HA vannak érdekes projecteid githubon és legjobb ha ez mellé még írtál kódokat nagyobb open source projectekhez is. Ha ez megvan, akkor eljuthatsz közepes cég senior szintig, utána viszont megakadsz, mert nagyobb cég seniornak diploma nélkül vagy jó referencia nélkül nem fog alkalmazni, mert túl nagy a kockázat, hogy technical debtbe vered őket.


Tudásilag nem ad annyit önmagában az egyetem, hogy azzal elhelyezkedh, mert kell hozzá otthon is gyakorolnod sokat. Viszont kapsz egy összképet az informatikáról, tudni fogod a gép működését, érteni fogod, hogy hogyan működik az a high level language amin dolgozol a háttérben (ez még pythonnál is elengedhetetlen, ha senior szeretnél lenni) és még ezer másik hasznos tudást kapsz, amivel egy nem diplomás nem fog találkozni. Persze elméleti síkon találkozhat, mert ő is megtanulhatja otthon, csak nem fogja:D meg van egy nagy része a programozásnak, amihez kell magasabb matematikai ismeret, az nyílván ugye egyetem nélkül nem lesz meg, de ez a te kérdésedre feltételezem irreleváns.



Tehát ezek a száraz tények. Igen, kaphatsz munkát diploma nélkül is és ugyan úgy haza tudsz vinni 1M+ nettót, csak erre kicsi az esély, mert nagyon nem ez a jellemző. De egy átlagos programozó viszonylag könnyen lehetsz diploma nélkül elég nagy eséllyel.

Most innentől fogva rajtad áll, hogy mit választasz. A diploma se garancia 1M+ nettó fizuhoz, csak növeli az esélyeidet nagyban.


A végére annyit, hogy van egy nagy igazság a programozással kapcsolatban. Mégpedig az, hogy nem programozókból van hiány, hanem JÓ programozókból. Meg programozni sem nehéz megtanulni, bárki megtud egy jó tanárral, viszont JÓL programozni nem fognak tudni sokan.

2023. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%

Egyetem nem csak arról szól, hogy tanulod a matekot, fizikát és bánkódsz, hogy 3,5 éven át nem keresed a milliókat :D


-Rengeteg hasznos dolgot tudsz tanulni. Többnyire csak az eleje száraz.


-Kapcsolat építés. Nem ért ha ismersz hozzád hasonló szakembereket, akik 5-10 év mulva kitudja hol tartanak és miben tudnak segíteni.

Meg persze nagyon csok vállalkozás indul egyetemi baráti és kapcsolati körökből.


-Sokkal könnyebb lesz az első állásod megszerzése.


-Meg amúgy ha netántán 15 év mulva veszélybe kerül pár fejlesztői pozíció automatizálás miatt, akkor elsőnek a bootcampes/önképzett szelekcióból mennek nagy részt, így érdemes akár Msc-re is menni.


-Még egy indok az Mscre, hogy sok vállalnák bizonyos pozíció fölött nézik, hogy hova jártál. Persze ha örökre fejlesztő maradsz, akkor nem feltétlenül.


-Ja és sok cég van, ahol Bsc-hez kötik a jelentkezést.


Szerintem nem hülyeség egy 40 éves karrierből kb 3-4 évet egyetemmel tölteni, hiszem ha nem azt tennéd kb ugyan ennyi időt b-sznál el öntanulás, bootcamp és minimálbér közeli programozói pozícióra.

2023. jan. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%

Munkakörtől függ. Nekem nem lenne állásom, ha nem lenne msc-s végzettségem. És egyre inkább érzem, hogy korlátoz, hogy nincs doktori fokozatom.


Valószínűleg a repetitív fejlesztői feladatkörök automatizálásával ez lesz a fő csapásirány és az emberek rákényszerülnek arra, hogy máshoz is értsenek (matek, fizika, műszaki tudományok, biológia, stb) mellette.

2023. jan. 19. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként az a szakma tragédiája, hogy a többség csinálni akarja és nem akarja rászánni az időt az elméletre. A legtöbb autodidakta ettől szar, mert csak azt tanulja, amihez kedve van, az meg nem az elmélet.
2023. jan. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 NTBS ***** válasza:
58%
Van. Azért jól néz ki a portfólióban.
2023. jan. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Minden vágyam olyan autóban, buszon, villamoson, repülőgépen ülni, aminek a szoftverét youtube-on képzett önjelölt zseni tervezte. Teljesen hihető, hogy az önjelölt "mérnökök" rendesen megtanulták a lineáris algebrát, kalkulust, számításelméletet, algoritmusokat, optimizációt, rendszertervezést stb. stb.


Ja nem.

2023. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

"A legtöbb autodidakta ettől szar, mert csak azt tanulja, amihez kedve van, az meg nem az elmélet."


+1

2023. jan. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!