Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékfejlesztés mennyire...

Játékfejlesztés mennyire nehéz? Érdemes autodidakta módon tanulni vagy jobb tanfolyamokon/képzéseken tanulni?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd végig ezt a videósorozatot :D


https://www.youtube.com/watch?v=enFszxj6hfA&list=PLiH4g_VR3i..


Igaz, itt grafikáról van szó, nem konkrétan a játék logika megírása, de kettőből ez a nehezebb gondolom nem tetris szerű játékokra gondoltál...

2023. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Gondolod, hogy van ilyen képzés, hogy játékfejlesztés? Amúgy van olyan egyetem (Debreceni) ahol van erre külön tanszék, de ez a ritka kivétel.

A játékprogram is csak olyan program mint a többi, amiben meg különbözik, azt meg lehet tanulni önállóan is.

2023. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Valami egyszerűbbel érdemes kezdeni mindenképp, pl Snake.
2023. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Van programozásban tapasztalatod?

Lehet amúgy összekattolgatni is játékokat minimális programozással, de az persze azért kicsit korlátoltabb lehetőséget nyújt

2023. jan. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez azért nagyon sok mindentől függ.

Eleve maga a programozás, fejlesztés nehézsége nagyon, de nagyon függ a képességektől, motivációtól, és persze a hozzáállástól. Ne vedd magadra, nem feltételezem rólad, de nagyon sok olyat láttam már, amikor valaki "szeretett volna" játékfejlesztő lenni, de maga a programozás már tökre nem érdekelte. csak ugye tök jó lenne, ha neki is lenne játéka. Vagy ha érdekelte is, a programozás már nagyon unszimpi volt neki.

Az sem mindegy, hogy milyen szinten, és milyen szférában szeretnéd ezt megvalósítani? Főállásban ezzel szeretnél foglalkozni egy játékstudiónál? Vagy hobbikéne akarsz néha-néha foglalkozni vele?

Az sem mindegy, hogy milyen játékokat terveztél csinálni. Ma már léteznek kevés programozási igénylő "játékkészítő" szoftverek is. Mondjuk ha RPG-t készítesz, arra tökéletes az RPG Maker, GDevelop (mondjuk ebben nincs tapasztalatom, nem tudom, mennyire elengedhetetlen hozzá a programozás) és társai. De egy komolyabb játékot nem fogsz megúszni programozás nélkül, hiába létezik pl. Unity, sok repetitív és macerás dolgot levesz az ember válláról, de azért nem fogod programozás nélkül megúszni.

Ha elemibb szinten is meg akarsz a témával ismerkedni, ezt a könyvet tudom ajánlani: [link]

Egyébként az sem egy utolsó lehetőség, ha több hasonló ismerősöd is van, hogy csapatban dolgozzatok. Én tagja vagyok egy független játékfejlesztő csapatnak, egyelőre még csak nagyon a pályafutásunk kezdetén vagyunk, de nagyon jól jön, hogy csapatban tudjuk egymást segíteni, illetve az egyes feladatok is megoszlanak.

2023. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon.
2023. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!