Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Git, a lehető legfájdalommente...

Git, a lehető legfájdalommentesebben?

Figyelt kérdés
10+ év programozási tapasztalattal a hátam mögött azt kell mondjam, hogy a git továbbra is közel teljes rejtély a számomra. Tart még az újévi lelkesedés - hol nézzek olyan anyag után, ami a lehető legfájdalommentesebben, leggyorsabban megtanítja amit feltétlenül tudni kell? Nem szeretnék mindent tudni, de jó lenne ha egy tévesen kiadott parancs nem törölné az egész projektet. Megint.
2023. jan. 1. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Igazából nem kell tudnod paracsokat. Van rengeteg kliens oldali alkalmazás, aminél kattintgatásokkal végig tudod csinálni.


Ez fejlesztőként sokszor nehéz lehet feldolgozni, de ebben az esetben kifejezetten egyszerűbb, gyorsabb és jobb egy ilyen kész terméket használni.


Pl.: Ilyen a "Fork"


Tehát ezek után igazán már csak a terminológiát kell megtanulod, hogy mit jelent a Pull,Push, Fork stb..., de gondolom ezek nagy része megy már.


Meg azt, hogy milyen módon használják a Git-et, de ez inkább más cég specifikus.


Pl.: Sok helyen van egy Master branch, amiből mindenki leágazik fejlesztéskor és kód review után bekerülnek a módosításai és ezen felül meg egy production brach, ahova időnként releaselnek a master brachből.


Meg még rengeteg módja van, hogy hogy használják a cégek. Sokszor máshogy is nevezek. Sok fajta ilyen git flow van, de kb mind ugyna az. Talán még ezekre nézhetnél rá koncepcionálisan.


Szerintem minden amit tanulsz, majd egy kolléga elmondja 10 percben, így lehet picit értelmetlen ezzel foglalkoznod. Meg cégen belül is vannak preferált szoftverek, így lehet például a Fork nem lesz jó, mert azt senki sem ismeri nálatok.

2023. jan. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%

1 vagyok.


"jó lenne ha egy tévesen kiadott parancs nem törölné az egész projektet. Megint."


Mondjuk ez alapján úgy érzem nem munkakörnyezetben használnád :D, mert ilyen esetben már leültek volna veled egy komolyabb beszélgetésre és elmagyarázták volna.


Szóval akkor menj a youtubera és nézd meg hogy működik a Fork szoftver.

2023. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem, hogy sikerült törölni egy egész projektet. Azért a git kérdez, mielőtt valami vadabbat csinálna.


Ne hajts végre random netről bemásolt parancsokat. Ha zöldfülű vagyés bajba kerülsz, hívj oda egy gurut. Ha nincs guru, checkoutolj egy új repót és vidd át kézzel a változtatásokat.


Ha már 1-2-5 éve használod, akkor olvasd el mondjuk az Atlassian tutorialjait. Ha megérted, mik azok a node-ok, mi a branch stb., akkor onnantól te leszel a git guru,aki kibogozza a többiek összekuszált gitjét mert érti, mi az, hogy detached head.


De nem érdemes ezzel kezdeni, első falatnak túl nagy.

2023. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Éppen az, hogy a pár parancsot illik megtanulni, és utána nem függsz semmilyen egyéb kliens programtól.


Ha már tudod kezdésnek a:


git init

git status

git add .

git commit -m "valami"

git push


parancsokat, akkor már alapszinten simán elvagy.

Ez nem egy nagy ördöngőség, 1 óra alatt el lehet sajátítani az alapokat, utána meg majd kibővíted a tudásod, ha oda érsz...

2023. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
kam
2023. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből képeztem ki magam az alapokra: [link]


Ezen felül még a rebasing-nek nézz utána, mert azzal lehet a legtöbbet szerencsétlenkedni.

2023. jan. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%

kamu, troll kérdés

törölhető, mint a képzeletbeli git repo

2023. jan. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


Amit szerintem tudni kell:

git status

git branch

git remote -v

git remote add ...

git push

git pull

git status

git add -A

git commit -a -m ...

git fetch

git reset --hard


Én legalábbis csak ennyit tudok fejből, de ennyivel is jól elvagyok.

2023. jan. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, meg a git init és git init --bare.
2023. jan. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
[link] Ezt nézd meg.
2023. jan. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!