Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelven...

Melyik programozási nyelven érdemes elkezdeni tanulni 2023ban? Honnan fogom tudni hogy már elértem egy olyan szintet amivel egy nagy cégnél is megállom a helyem jó fizetésért?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 17:39
 1/7 Szirty ***** válasza:
84%
Attól függ mit akarsz programozni.
2023. jan. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Java:


Rengeteg állás van, továbbra is átlagosan a legtöbbet fizető pozíciók javások.


Írtad, hogy nagy cégeknél akarsz dolgozni. Ez tipikusan olyan nyelv, amivel nagy vállalti rendszereket írnak és tartanak karban.

Persze cég függő, hogy éppen mit használnak, mire, de a Java többnyire mindenhol jelen van.

2023. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés: választasz bármilyen nyelvet, megtanulod a programozás alapjait, logikáját, algoritmusokat, adatszerkezeteket. Gyakorolsz Hackerrankon, LeetCode-on stb oldalakon.


2. lépés: keresel egy területet ami érdel, ami a végcél/motiváció lesz: web fejlesztés (frontend, backend, fullstack stbstb), SET/SDET, mobil fejlesztés, játék fejlesztés, beágyazott rendszer fejlesztés, data science, big data, devops, adatbázis fejlesztés, desktop alkalmazás fejlesztés stbstb


3. lépés: a választott területhez megnézed milyen nyelvet használnak (Java, Python stb), majd megtanulod a hozzá elvárt dolgokat pl. dependency manager, build system, frameworkök, SQL, verzió kezelés, IDE.


4. lépés: találsz egy entry pozit amivel viszonylag könnyen bekerülhetsz az IT-ba pl. QA (manuális tesztelő) vagy frontend fejlesztő. Sajnos a legtöbb helyen elvárják, hogy legyen már valami korábbi tapasztalatod. Ez erre jó.


5. lépés: profit.

2023. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 válaszával teljesen egyetértek! Annyival egészíteném csak ki, hogy érdemes lenne valami saját projectet is csinálni a CV mellé. Ez egy kicsit szimpatikusabbá teszi a CV-det és ami szerintem a legnagyobb előnye, hogy interjún tudsz majd beszélni róla. Ugye erről sokkal könnyebb lesz beszélni és elmondani, hogy miket alkalmaztál benne, mintha csak random beszélnél róla + tapasztalatom szerint szinte biztosan szóba kerül majd a projected, szóval lesz egy pár perced menőzni a tudásoddal.

Meg ez nem annyira sok plusz munka, hiszen ha pl backend fejlesztő szeretnél lenni, akkor muszáj gyakorolnod és miért ne csinálnád ezt az alapok megismerése után egy saját projecten?

2023. jan. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valami kiinduló pontot tudtok adni?

Tehát milyen könyvből lehetne ezt elsajátítani? VaGY melyik oldalon?

2023. jan. 2. 10:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Bárhol eltudsz indulni, Google, Youtube, online blogok vagy fizetős tartalmak pl. Udemy.


Vannak nem túl jó, de ismertebb "tutorialozós" oldalak is pl. Tutorialspoint:


[link]


Ezek elég ócska oldalak, de kezdésnek, ismerkedésnek jók lesznek. Válasz egy nyelvet ami szimpatikus és keress rá az interneten.


Tanulj meg keresni, mert ez elég fontos skill. A másik pedig az angol nyelv. Ezek nélkül nem fogsz boldogulni.

2023. jan. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2# Vagyok. A java tanulás kb az alábbi lenne.


Mondjuk ha ezeken sorrendben végig mész, akkor eljutsz bőven arra a szintre ahol már használható vagy egy cégnek.


Persze itt nem csak a videók megnézésére gondolok, hanem az anyag elsajátítására és saját hobbi projectek készítésére is.


Maga a java nyelv tanulása:

[link]


Amikor már megy a nyelv itt egy keretrendszer.

[link]


Itt egy kurzus a tesztelésre azonos témán belül:

[link]


Meg itt egy pici security:

[link]


Ez összesen kb 170 órányi videó anyag. Ha gyors vagy akkor kb 600 óra ráfordítással megtudod normálisan tanulni, de realisztikusan kb 1.000 órát kell beleőlnöd, hogy fel is vegyenek valahova.


Az ára meg a jelenlegi Udemy kedvezménnyel kb 16 ezer forint, de nem kell egyben megvenni, meg ha végi is ennek a kedvezménynek az ügyfélszolgálatnak tudsz írni bármikor, hogy "Héé, én ezt a kurzust láttam már 10 euróért is" és akkor azonnal kapsz egy egyszer felhasználatos kupont, amivel megtudod venni a lehető legolcsóbb áron. Ezért ne ijedj meg, ha azt látod, hogy az egyik kurzus mondjuk 100 euró, mert akkor is megtudod venni 10 euróért.


Ezen felül majd kellenek minimális frontend ismeretek is, ahhoz hogy felvegyenek még backend fejlesztőként is. Arra is van bőven Udemy kurzus, de az még elég távol van.


Ezzel a tudással szerintem egy kisebb KKV-hoz tudnám menni elsőre, ahol kell az ilyen gyakorlati tudás és alkalmaznának téged kb nettó 250-350 ezerért. Ott lehúzól pár évet és mehetsz nagyvállalatokhoz.

2023. jan. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!