Programozás javítja a logikádat,és a gondolkodásod?
Szerintem igen, en legalabb is ugy erzem. Mint a matek.
De hivatalos kutatasrol nem tudok.
5:
A programozás is alkalmazhat fuzzy logikát, amikor valaki nem egyértelműen nő vagy férfi, nem egyértelműen kopasz, hanem csak bizonyos mértékig a halmaz része.
A nyilvántartó programban beírod, hogy férfi vagy nő, de egy program, amely felismeri az arcról, hogy férfi vagy nő, max. eredményben egybites, mert férfi és női jegyeket egyaránt felismerhet ugyanazon az arcon, míg arra a következtetésre jut, hogy az egyik túlsúlyban van.
#6: 5 vok
Tulajdonképpen megerősíted amit írtam. A férfi-nő dolog csak egy példa volt, de 100 más dolgot írhattam volna helyette. A kérdező kérdésére miszerint javítja-e a logikát a programozás, szerintem nem javítja, csak máshogy látsz utána/általa bizonyos dolgokat. Mondhattam volna színeket is vagy bármit. Amíg az ember nem kezd el programozni, addig 6-8 féle szín létezik számára (legalábbis a férfiaknak, a nőknek mondjuk ezek 5-szöröse). :) De ha elkezdesz programozni, akkor viszont már több milliárd szín is létezhet. Nem elég tehát a számítógépnek annyi, hogy legyen a kirajzolt kocka színe mondjuk piros, mint a való életben sokszor elég ennyi infó is. Erre értettem, hogy nem javítja a logikát, de máshogy közelíted meg általa a dolgokat. Írhattam volna pl azt is, hogy valami nedves, vagy száraz. Emberként megtapogatod és azt mondod, hogy kicsit nedves. A számítógépnek (vagy áramkörnek) ezzel szemben meg kell pontosan húzni egy határt, hogy hány % nedvességtartalomtól deklarálhatja, hogy a vizsgált dolog nedves. Ha meg akarod különböztettetni vele azt is, hogy kicsit vagy nagyon, akkor több határt kell pontosan és ELŐRE definiálni. Szerintem aki nem programozott még életében, az ilyenekre nem gondol. (Pl. kapsz egy megbízást, hogy öntözőrendszert kell telepítened valahová. A megbízó csak annyit fog mondani, hogy "ha száraz a föld a paprika alatt, akkor locsolja meg az automata rendszer", de nem fogja azt megadni, hogy ha a föld nedvességtartalma kisebb vagy egyenlő mint x százalék, akkor a locsolóberendezés pumpáját indítsd el, és mindaddig pumpáld a vizet, x bar nyomással, amíg a föld nedvessége el nem éri, vagy meghaladja az y értéket.) Ezért gondolom, hogy a programozás inkább egy másféle gondolkodást, másféle látásmódot tanít, mintsem logikát fejlesztene. Remélem érthetően írtam le amit akartam. :)
7:
6 vagyok. Amit írsz, szerintem ne. másféle gondolkodásmód, hanem másféle absztrakciós szint. A programozásban és az élet más területén is van az a szint, ahol elég azt megmondani, hogy piros, meg az a szint is, amikor definiálni kell a színárnyalatot.
8:
5 vagyok. Nem tudok és nem is akarok vitába szállni abban amit írsz, mert igazad van! Én akkor is úgy érzem, hogy sok dolgot másként látok mióta autodidakta módon megtanultam programozni. Először még Turbo Pascal-ban kezdtem, aztán VB, VB.net, és makróztam is elég sokat, leginkább excel-ben. Nem írtam még tehát Windóz 12 szintű programot, mert ahhoz azért kevés a tudásom, de így is úgy érzem, hogy kell egy fajta absztraktív gondolkodásmód ahhoz, hogy akár egy egyszerűbb, de használható programot összebarkácsolj magadnak. Vagy csak akár felépítsd/kitaláld a saját objektumaid struktúráit, megtervezd, hogy milyen módon kommunikáljanak majd ezek egymással.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!