C programozás teljes mértékben?
Igen és nem.
Ha C-vel akarsz pénzt keresni oda azért kemény műszaki/matematikai ismeretek kellenek, mert olyan környezetben használják a nyelvet, ahol enélkül nem nagyon tudsz boldogulni. Emellett egy szerintem nehéz nyelv. Nekem ez volt az első nyelvem, majdnem hátat is fordítottam a szakmának, annyira szarnak éreztem magam. Úgy voltam vele, hogy ha ilyen a programozás, akkor én nem kérek belőle. Pedig sokan javasolják kezdőknek...
Ha valaki annyira perverz, hogy tetszik neki a C, akkor már feküdjön neki a C++-nak.
Én inkább egy fejlettebb nyelvet javasolnék első nyelvnek, mert szerintem fontosabb érteni dolgokat és átlátni a dolgokat, mint vacakolni és kínlódni. Pontosabban előbb az érdeklődési kör, aztán a nyelv. A nyelvek jönnek-mennek, de a szakterülete mellett azért az ember jobban kitart.
Ahogy 1 is mondja, beágyazott rendszerek programozására (is) használják, azonban ahhoz, hogy például ott alkalmazd, villamosmérnöki területen elsajátított ismeretek is szükségesek.
Én például meglehetősen jól ismerem és használom is a C nyelvet és meglehetősen sok C kódot írtam, amikor - több mint 10 évvel ezelőtt - még aktívan műveltem a tudományt (azon belül is a kvantummechanikát), hogy meggyorsítsam / könnyítsem a dolgomat, de - nem lévén villamosmérnöki képzettségem - még nekem is rendesen rá kellene tanulnom, ha neki kellene ugornom egy beágyazott rendszernek.
Gondolj bele: a felsőoktatásban létezik ilyen szakirány! Azaz nem csupán egy szimpla kurzusról lenne szó.
Aki most akar nekiállni a C-nek, az már szerintem ne tegye, oké egyetemen ez alapelvárás meg minden, meg lehet is vele találkozni még pár helyen, de mindenképpen egy modernebb nyelvet érdemes már tanulni, ami részben vagy egészben alternatívája lehet a C/C++ vonalnak.
Például: Rust vagy Go.
De mások is így gondolják:
Van értelme, viszont C-t főleg nagyon HW közeli dolgokhoz használják, úgyhogy ha az egész terület nem érdekel az elektromossággal együtt, akkor nem sok van. Inkább légy kevésbé "expert" C-vel, de tudd mi az a triac, DMA, I2C, 3 fázis hogy működik, PCB rajzot olvasni, egyéb csomó elektronikai dolgokat.
Tapasztalatból mondom ezeket, én dolgoztam C-vel pár évig elektronikai tudás nélkül, hát szoptam is rendesen eleinte.
7# Nem hiszem, hogy pár év alatt C-ről átáll a sok embedded cég Rust-ra vagy Go-ra.
Amúgy, a C garantáltan marad még, sztem legalább 10-12 évig, mert népszerű, és mert a legacy kód mennyisége hatalmas. Ezek átírását nem fogja senki egyik napról a másikra megfinanszírozni.
Az áttérés meg fog történni, ez biztos, a Rust jön is fel szépen, de a trónfosztás egy nagyon lassú folyamat lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!