Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt melyik excel fuggvennyel...

Ezt melyik excel fuggvennyel lehet megcsinalni?

Figyelt kérdés

Kerdoiv elemzesnel hogyan lehet azt megcsinalni, hogy pl a ferfiak valaszoltak azt hogy feherjeport fogyasztanak.


tudom hogy kodolas szukseges hozza, de melyik fuggvennyel lehet ilyen kerdesre valaszt kapni?



2022. okt. 27. 12:13
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szerintem - tekintve, hogy láthatóan annyira még nem értesz az excelhez - neked a kimutatások (pivot táblák) használata lenne a legegyszerűbb. Ehhez egyszerűen jelöld ki az adatokat, készíts belőlük egy kimutatást és ott egyszerűen hozzá tudod adni az oszlopokat az oszlop/sor/adat/szűrő mezőbe. Szerintem ez elég egyszerű és próbálgatással hamar rájössz, hogy működik.


Függvényekkel sokkal rugalmasabban, jobban lehet elemezni az adatokat viszont ehhez érteni kell hozzá, ezt inkább hosszú távú célként tűzd ki ha ilyennel fogsz foglalkozni a jövőben.

2022. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!