Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt melyik excel fuggvennyel...

Ezt melyik excel fuggvennyel lehet megcsinalni?

Figyelt kérdés

Kerdoiv elemzesnel hogyan lehet azt megcsinalni, hogy pl a ferfiak valaszoltak azt hogy feherjeport fogyasztanak.


tudom hogy kodolas szukseges hozza, de melyik fuggvennyel lehet ilyen kerdesre valaszt kapni?



2022. okt. 27. 12:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vagy azt hogy a 20 eves korosztaly valaszolta azt hogy…
2022. okt. 27. 12:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán világos a kérdésed és, hogy mi a célod
2022. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
sajnalom, hogy ennyire unalmas az eleted, hogy erre szansz fel percet hogy masba belekothess ☹️ nincs jobb dolgod?
2022. okt. 27. 12:44
 4/11 A kérdező kommentje:

2es akkor ugy kerdezem, hogy milyen fuggvenyeket kell haszbalni egy kerdoiv feldolgozashoz?

nem igazan tudom jobban megfogalmazni

2022. okt. 27. 12:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Statisztikai függvényeket szoktunk használni kérdőívek feldolgozására
2022. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
de peldaul? ha, darab, vagy melyikeket? :)
2022. okt. 27. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire vagy kíváncsi, és milyen adatok milyen struktúrában állnak a rendelkezésedre. Szumhatöbb, darabhatöbb, átlaghatöbb függvények így elsőre jók lehetnek, de mivel nem tudni, hogy pontosan milyen adattábláid vannak, nem biztos, hogy ezek lesznek a befutók.
2022. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszonom!
2022. okt. 27. 13:08
 9/11 anonim ***** válasza:

"tudom hogy kodolas szukseges hozza"

Nem feltétlenül.

A VBA egy nagyon hatékony eszköz, és összetettebb feladatoknál sok-sok munkaórát meg lehet spórolni az ismeretével (volt, amit munkatársam függvényekkel 4 óra alatt nem bírt megoldani, én VBA-ban 20 perc alatt megírtam neki), de egy sima egyszerű adatfeldolgozáshoz NEM szükséges ilyen ismeret.

A kérdésed viszont nem egyértelmű. "a ferfiak valaszoltak azt hogy feherjeport fogyasztanak" -- Mire vagy kíváncsi? Hogy az összes férfi? Van-e olyan férfi? Vagy a megkérdezettek közül hány férfi? Csak mert ez három különböző megoldás lenne. Arra, hogy milyen függvényeket kell használni, a válasz az: amit a feladat megkíván. Nagyon nagy valószínűséggel zömében a "statisztika" és a "matematika" kategóriából fognak ezek kikerülni, de ez nem aranyszabály. Ha mondjuk összegezni akarsz, akkor szum. Ha megszámolni akarsz valamit, akkor a darab* függvények. Ha átlagolni akarsz, akkor átlag. Ha szórást számolnál, akkor meg a szórás. Ha nincs ötleted, hogy az adott feladatnál hogy indulj el, gondold át, hogy mire is vagy kíváncsi, és nézegesd a függvények leírásait! Nem kell ezeket fejből ismerni, csak tudni kell, hogy hová nyúlj, ha valamihre szükséged van. ;-)

2022. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért ez egy kicsit összetettebb probléma, mint ahogy elképzeled.
2022. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!