Ezek a méregdrága Green Fox és tsi. valóban megérnek 2-2,5 millió forintot?
Döbbenetes milyen drága. Legfőképpen azt nem értem melyik az a célközönség aki ezt megtudja fizetni. A munkáját vesztett/abból kiábrándult vendéglátósok/tanárok nem állnak anyagilag olyan jól, hogy csak úgy befizessenek több milliót ilyen képzésekre (ami lehet nem is a képességeiknek való), aki meg proginfón/mérnökinfón végzett egyetemen az nem fogja az idejét/pénzét ilyenekre pocsékolni, mert már a tanulmányai során is egy komoly szoftverfejlesztő multinál dolgozik.
Maximum a kőgazdag családból származó Pistikének lehet opció, akinek későn jött meg az esze a tanulásra és egyetemre már nem jutna be az elcseszett érettségi miatt.
De mennyire éri meg befizetni ilyen nagy összegű tandíjat? Úgy tudom előtte még képességfelmérés is van (elsősorban nyelvtudás) ráadásul mi a garancia, hogy az illető a kurzus végén valóban piacképes tudással el tud helyezkedni miközben kötve hiszen, hogy ilyen képzések olyan átfogó rendszerszemléletet/algoritmikus látásmódot tudnak adni, mint amit a kemény egyetemi évek és számonkérések nyújtanak?
"Ha utána néhány hónap alatt megkeresed az árát, akkor megéri vagy sem?"
-Ha ingyen is el tudom sajátítani (igen, simán el lehet) azt a tudást amit ez az "akadémia" kínál, akkor megmarad az az összeg pluszban, amit a tandíjra költenék szóval NEM, egyáltalán nem éri meg.
"Ha ingyen is el tudom sajátítani"
De nem tudod.
Ha el tudnád, akkor nem lenne hiány képzett szakemberekből.
De nem tudod.
De sokam meg tudjak.
Hiany meg azert van mert sok ember nekiugrik, utanna meg rájön hogy nem neki valo, akar fizetos vagy sem.
Nyilván megéri, különben nem csinálnák.
Mármint a Green Foxnak - a tanulónak már nem biztos...
Ha valami trendi dolgot akarsz tanulni, az bizony mindig drága. Egy évtizede a nyelvtanfolyamok mentek horror áron. Monjduk jobb esetben ott meg is tanulta az ember valamilyen szinten azt a nyelvet. Most a programozás a trendi, természetes piaci folyamat, hogy ebből mindenki minél nagyobb pénzt le akar akasztani. És le is tudnak, mert bedobják az "ebből meg fogsz kazdagodni" kártyát, meg az olyan hangzatos maszlagokat, hogy "pár hónap alatt megkeresed az árát". Az más kérdés, hogy egy átlagos körülmények között élő embernek kb. jelzáloghitelt kell a házára (vagy a szüleinek a házára) felvenni, hogy egyáltalán el tudja kezdeni a tanfolyamot. De így is bőven megéri nekik, lesz így is bőven jelentkező.
De a feketeleves ez után jön.
Eleve a legtöbb ilyen gyorstalpalónál komolyak a bejutás feltételei. Nagyrészt olyanokat vesznek fel, akik igazából maguktól is el tudnák sajátítani a szükséges tudást. Hiszen valahogy hozni kell a statisztikát.
Emellett nagyon szigorú szerződésekhez kötik a tanulást. Nem állhatsz munkába akárhol, csak a szerződött partnereknél, viszont náluk gyakran nincs állás. Nem ritka, hogy kidobott az ember egy kisebb vagyont, és utána évekig munkanélküliségre kötelezik őket. (Vagy egy újabb vagyont fizetnek, hogy "szabaduljanak".) Egy cikk ezzel kapcsolatban (azokból az időkból, amikor az Index még hiteles hírforrás volt): [link]
Emellett a másik fő probléma, hogy igazából kódoló szakmunkásokat képeznek, és nem olyan szakembereket, akik magasabb szintre is képesek eljutni, és hosszú távon megállják a helyüket a szakmában.
Az igaz, hogy az egyetemeken (nem mindegyiken!) meg néhol túllőnek a célon, és azt hiszik, hogy mindenki nemzetközi szintű intelligenciakutató, meg négyszeres doktor akar lenni, viszont a gyorstalpalók meg alullőnek a célon. Amit nyújtanak, és amilyen feltételekkel, ahhoz ezek az összegek tényleg arcpirítóan túlzóak.
Annyira szeretem ezt a fikázzunk mindent, mert drága. Ennyi erővel az építő ipart is lehet fikázni, aki a házad húzza fel. A másik kedvencem, hogy sok azonos elvű ember olyan hatást ér el egy kívükálló esetén, mint a probaganda, ami mindig egy alternatívát erősít.
Kezdjük ott, hogy mit hívunk drágának. Alapvetően minden annyiba kerül, amennyit kifizetnek érte. Ha kutyának se kellene, akkor nyilván nem is foglalkoznának vele, mert nem kell senkinek. De még is létezik és nem 1-2 éve. Tehát van rá kereslet és ezek szerint ki is fizetik. Tehát jelenleg ennyi az annyi.
Mit tartalmaz ez a 2 valahány millió? Felteszem terembérlést, üzemeltetést, mentorok fizetését, hogy segítenek neked stb. És van egy tematika, amin át lehet haladni.
Meglehet tanulni autodidakta módon? Meg. Időben több lesz? Biztos. De az egy nagyon fontos tényező, hogy nem másnak/másvalaminek kell a motivációt adnia, hanem neked önmagadnak. Ha magadtól tanulsz, és nincs meg ez, akkor NEM lesz belőled fejlesztő. Kell a szakma iránti érdeklődés és ha problémába ütközöl, legyen ez technikai (hogyan viselkedik ez a tool ebben és ebben az esetben) vagy üzleti (igy kapom az adatot ezt és ezt kellene vele csinálnom, de hogy menjen végig a folyamat), akkor ha azt mondod, hogy "ehhez nincs kedvem" akkor fejlődéshez sincs.
Ez a fajta képzés nem arról szól, hogy mester fejlesző leszel. Ez inkább arra hasonlít, mint amikor a benzines autóban csak elindítod a motort. Amolyan önindító, de ezután még fel kell engedned a kuplunkot és gázt adnod. Magyarra lefordítva, az egy alapot 5-6 hónap alatt, amiután elhelyezkedhetsz Junior pozícióban. De ettől a ponttól, neked masszívan ÖNFEJLESZTENED kell magad. Ne várd, hogy a cég simogasson.
Az fejlesztők legtöbbje nem más mint "koder". Azaz kapnak egy feladatot, majd elkezdik kódolni. Bele se gondolnak, hogy milyen biztonsági réseket produkálnak vele vagy mennyire rontja a performanciát (teljesítményt). Magyarán kinyalják az üzlet seggét, nem törődve a technikai dolgokkal. Ezt tanulták, így ezt alkalmazzák. Alapvetően a GreenFox-os és társai képzések ilyen egyéneket rajnak a piacra. Ezzel nincs semmi baj, mert valakinek le kell kódolnia. De, ha nem tanul tovább, ebbe benne is ragad.
A másik típus az "engineer", aki látja, hogy az üzleti igény egy baromság és vissza is küldi a feladónak, ami csak kiesett valakinek a fejéből. Hívd ezt-és-ezt a végpontot és "nem építjük meg 2x ugyanazt más irányból", mert ott is megkapja azt amit akar, csak máshogy. Továbbá infrascruktúra tudása van, és már tervezésnél látja, hogy valami nem lesz jó.
Végszó: Interneten minden fent van, csak keresni kell tudni... :)
#8 Amiket leírsz szimplán nem igaz.
Én most vagyok UT 3.0 Frontenden, eddig annyi közöm volt az IT-hoz, hogy autodidakta módon már képeztem magam Frontenden, meg van egy informatikai szakirányú érettségim amit ugye tudjuk mennyit is ér..
A felvételi vizsgákon csakis azokat a képességeket mérték fel amik elengedhetetlenek a későbbi helytállásodhoz ha kikerülsz a piacra. Nyilván egy adott szintet el kellett ott érni, máskülönben később vérezne el az ember.
Az osztályunkban egy diplomás, mondhatni puccos szakmával rendelkező emberről tudok, mindenki más az átlag rétegből jött. Senki nem dolgozik, és/vagy dolgozott az IT-ban.
Kötve hiszem, hogy az osztályból bárki azon az egy emberen kívül kitudná fizetni a tandíjat. Így is most mindenki vegetál, mert kiesik 5-6 havi kereset, mindenki a tartalékait éli fel.
Pontosan azok kerültek be akiknek szól a képzés. Vegyesen fiatalok, pályakezdők, sok 30-as, 1-2 40-50-es, gyerkőc mellett otthon lévők stb..
Amilyen már-már haraggal írsz a most bekerülőkről tökre olyan vagy, mint az "otthon meresztik magukat reggeltől-reggelig" balfék az UT facebook csoportból.
Mindenesetre én nem követem a stílusod és sok szerencsét kívánok a későbbi esetleges autodidakta tanulásodhoz.
Kedves 18!
8-as válaszoló vagyok és benne vagyok abban a bizonyos csoportban, amiről írsz. Mennyien is vagytok egy csoportban? 25-30 ember? Nekem az jött át az eddigi hozzászólások alapján, hogy:
- Sokan kerültek be úgy a programba, akik már most is multiknál dolgoznak és azon gondolkodtak, hogyan oldják meg a tanulást a home office munka mellett. Biztos az elkeseredettség szól belőlem, de az ilyen miért az INGYENES képzésre hajt?
- Egy embernél olvastam, aki azzal hencegett, hogy már eleve IT-s cégnel dolgozik és neki az ingyenes képzés kell. Lehet nem ez az általános, de kérdem én, miért nem fizeti ki magának? Vagy a cége miért nem küldi el továbbképzésre?
- Igen, olvastam, hogy valaki ez a képzés miatt mondott fel az aktuális helyén (mondjuk ez elég risky, de ők tudják).
"A felvételi vizsgákon csakis azokat a képességeket mérték fel amik elengedhetetlenek a későbbi helytállásodhoz ha kikerülsz a piacra. Nyilván egy adott szintet el kellett ott érni, máskülönben később vérezne el az ember."
Nem tudok veled egyettérteni. Egyrészt, az angol teszt megmosolyogtató volt, mivel annyira alacsonyra tették a lécet. Nem csúfolnám képesség felmérésnek. Biztos vagyok benne, hogy sokan kerültek be úgy, hogy nagyon szerény angol tudással rendelkeznek és ez elég nagy gond és elég nagy hátrány lesz nekik a képzés alatt, az interjúk során és a későbbi munkavégzés alatt is.
Az alapozó képzés alatt is csak egy kis ízelítőt adtak a weblap készítésből. A maradék három területről még szó sem volt.
Bőven lehetett volna finomítani ezen a rendszeren, akár jövedelmi helyzethez kötni a jelentkezést. Örülök, ha szerinted azok kerültek be a szűk csoportodba, akiknek bekellett, de az ÚT csoporban olvasottak alapján azért voltak bőven olyanok is, akik úgy kerültek be, hogy már most is van jól fizető munkahelyük, de nyilván képtelenség vissza utasítani az állami, ingyenes képzést.
"Ez inkább arra hasonlít, mint amikor a benzines autóban csak elindítod a motort."
2 milla a motor beindításáért még a Forma 1 világbajnokánál is túlzás. :D
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!