Lényegében ezt a feladatot nem lehet máshogy megoldani nem?(php), de akkor mi is az,hogy algoritmus fejlesztés?
Sziasztok!
Első éves egyetemista vagyok,PTE TTK-n, programtervező szakon, és kicsit elfanyalodtam most a "programozástól".
Vélhetőleg webes backend fejlesztéssel fogok foglalkozni(még nagyon sokat kell tanuljak), de egy egyszerű példa "Belépés" problémát kell megoldani.
Lényegében itt van egy egszerű html szekcionk két beviteli form, és egy input.
Háttérben, ellenörzöm a megadott adatokat(adatbázisból),hogy megfelelőek, amennyiben igen, belép, ellenkező esetben nem.(hiba)
Oké, ez így mind szép és jó, de én olyan "reményekkel" jöttem egyetemre, hogy algoritmus fejlesztést fogok tanulni, de ebben az algoritmusban már nem lehet mit fejleszteni, ez ennyi... Lényegében akkor a programozás megrögzött dogmák alapján történik, nincs semmi újdonság benne? Oké nyilván nem azt értem,hogy msql fx kérdezem az adatbázist vagy egy PDO osztállyal, hanem magát az algoritmust már nem lehet tovább fejleszteni mert ennyi a belépés.
Tehát lényegében sablonok alapján fogunk dolgozni.
Nem tudom mennyire érthető a problémám, ha van valami kérdés megpróbálom kifejteni...
"ööA hétköznapi szoftverkészítés közben felmerülő igények 99,99999%-ára már létezik ugyanis tökéletesen kioptimalizált és hibamentes algoritmus."
Ki mondta neked ezt a hülyeséget?
#11
Tudom, mert veled ellentétben nem egyetemista vagy gyakornok vagyok, hanem 15 éve dolgozok a szakmában, jelenleg mint architect.
És nem, az nem algoritmus-fejlesztés, hogy írsz két egymásba ágyazott ciklust meg bele egy if-else-t, legalábbis én nem tekintem annak, még ha definíció szerint az is.
Raádásul ha meglátok egy ilyet a kódban, ami amúgy simán kiváltható lenne az adott framework beépített mechanizmusaival, már bukott is a review-n.
Buborékrendezéseket meg kereséseket irogatni az egyetemre való gyakorlásnak, nem egy valódi szoftvertermékbe.
"öö nem egyetemista vagy gyakornok vagyok, hanem 15 éve dolgozok a szakmában, jelenleg mint architect."
Nem tudom, te milyen szakmáról beszélsz, de a szoftverfejlesztésről említést se tegyél, mert nem vagy szakember és mert nem is értesz hozzá. Egyszerűen, nincs semmi közöd a dologhoz. Ez abból a pár mondatból kiderült, amit itt elejtettél. Ebből következik, hogy az is teljesen mindegy, mi a véleményed, mivel az nem bír semmiféle relevanciával.
Ha igaz lenne az, amit állítasz, hogy a felmerülő igények 99.99 %-ára már létezik algoritmus, akkor elég lenne egy keretprogramot írni, vagy MI-t ráereszteni ezekre a - SZERINTED - már létező algoritmusokra és nem kellene fejlesztők, kódolók millióit fizetni, mert az MI megalkotná a szükséges szoftvert, igény szerint, hibamentesen.
Ez persze nincs így, hiszen az egyetemi oktatók egyik legfontosabb dolga éppen az, hogy az algoritmuselméletet minél jobban, mélyebben, alaposabban megismertessék a hallgatókkal, hiszen a programozóknak éppen az algoritmusok fejlesztése a legszakmaibb tevékenységük.
Idézem soraidat:
"kereséseket irogatni az egyetemre való gyakorlásnak, nem egy valódi szoftvertermékbe."
Hát, ennél nagyobb butaságot még kitalálni is nehéz lenne. Ahány, valóban képzett ember olvassa el ezt a mondatodat, annyi fog kiröhögni, vagy mélységesen sajnálni.
Nagyjából értem a problémád kérdező és a műveletekkel példálózva
Igen már valaki kitalálta az összeadást
De csak elméleti szempontból nézd meg az összeadást is hogy számolod ki? A+B pl 6+7 összeadod a kettőt marad az egy továbbviszed 1+0 az 1 szóval 12? 6tól elszámolsz 7et? 8..9..10 vagy rájössz hogy a B+A is ugyanannyi vagy ha kivonsz egyet B-ből akkor már ebben az egy specifikus esetben lehet 2A+1? Lehet primitívnek tűnnek de rajtad áll hogy teszed össze őket és valamelyik jobb egy esetben mint a másik de hogy mi A meg B neked kell kitalálnod nulláról
Csak most fejből 4 bejelentkezést tudnék mondani a munkahelyemről ami ugyanazt csinálja csak máshogy van felépítve másra
Ezenkívül nem az a dolgod hogy saját algoritmust találj ki hanem hogy felismerd mit tudsz rá alkalmazni és mi effektív, legtöbb esetben van valami támpontod (más programok a cégen belül) amikhez hasonló kódokat kell használnod és minimális az újjonnan megírt kód (ha már kitalálták hogy oldják meg a bejelentkezést és neked írnod kell egy új bejelentkezést akkor elvárják hogy ugyanazt a rendszert használd)
Nem mellesleg nem hiszem el hogy egy óra alatt írtál egy bejelentkezést ami biztonságos minden ellen csak egyetemi órákon nem mindig van kibervédelem feltétlen de ez a belépés amit írtál véd DoS/DDoS ellen? Vagy ha unatkozok végtelenszer bejelentkezhetek? Titkosított a bejelentkezés vagy szabadon szövegként elolvashatom ha már van belépés kéne egy elfelejtett jelszó is mellé ami persze nem szerves része de nem árt...
Lényeg hogy mind az egyetem vagy OKJ is inkább arra készít fel hogy gondolkozz nem arra hogy megtanítson mindent azt neked kell magadtól a gondolkodásoddal idővel mikor egy problémával találkozol
#11
Te architect? Muhhahha.
Vilmos herceg nagynénje, esetleg?
jún. 28. 18:23
Te csak egy hazudós, szörnyen buta ember vagy. Még itt, a válaszadók között sincs semmi keresnivalód, nem, hogy ebben a szakmában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!