Ezt hogyan szokás csinálni?
Szóval ha van egy formom, és azon ugye vannak gombok, akkor minden gombnak az eventjeit, minden gombnak azokat a funkcióit, ahol az adott formon valamelyik vezérlőre hivatkozunk, vagy megváltoztatjuk az állapotát, abban az adott osztályban tesszük meg?
Szóval nyilván a nagyon általános dolgokat, pl. egy adatbázis lekérést azt egy full másik osztályban csináljuk, de azokat a metódusokat, ahol az adott formon hivatkozunk egy label-re vagy egy combobox-ra például, akkor azt mind abba az osztályba zsúfoljuk bele?
Mert ha egy form eléggé összetett elég sok a gomb, elég undorító látni több 10, több 20-30 event-et így sorban amit lehet nyitogatni és olvasni belőle a kódot.
Neked sajnos nem sok fogalmad van az objektumorientáltságról :\
a form osztályban csak az eseménykezelő függvények kellenek, azoknak a logikája nem. Az "üzleti" logika az külön osztályokba kerül, amire tárolsz egy referenciát a formban, és annak a tagfüggvényeit hívogatod. Ha meg ennek hatására akarsz valamit a formon változtatni, akkor az eseménykezelőben a függvény visszatérési értékét add át...
Ez sem tökéletes megoldás, ha valaki bele akar kötni, de kezdetnek ezerszer jobb...
Hát sajnos ez ilyen lesz, ha egy formon sok gomb van. Amit tehetsz, hogy nem egy giga nagy formot csinálsz, hanem külön szeded őket és mindegyik egy szűkebb funkciót valósít majd meg.
Az üzleti logikát pedig igen, külön osztályokba írjad, és az eventeknél hívogasd azok függvényeit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!