Ezt hogyan tudnátok elmagyarázni egy kívülállónak?
Ha van egy kód mit jelent benne mondjuk a név mellett a $ (dollárjel) vagy a számoknál a % pl
(7%4)> 1?6:8
Ez mi? 😂
"Ha igaz, akkor 6, egyébként 8."
Akkor 8, mivel nem igaz a feltétel.
Ezt azért már kikövetkeztethetted volna. :)
"Akkor 8, mivel nem igaz a feltétel.
Ezt azért már kikövetkeztethetted volna. :)"
1,5 hete kezdtem kb ezt az egészet, így elég fura ez. A matek itt bezavar, miért : van elválsztva, de legalább már ezt is tudom.
Inkább kérdezzen valaki, és úgy legalább tanul, minthogy nem kérdez. Gondolom 1. alkalommal neked is magas volt, nem igaz? 😃
"A matek itt bezavar, miért : van elválsztva"
Mert így alkották meg a nyelvet.
Nem írtad, de gyanítom, C-ről, vagy valamilyen C-alapú nyelvről van szó. Ott is egy elég ritkán használt, de egyébként bizonyos esetekben nagyon elegáns operátorról. A működése a következő: a kérdőjeltől balra van egy logikai kifejezés, ami vagy igaz, vagy hamis. Ha igaz, akkor a kifejezés értéke a kérdőjel és a kettőspont közötti, míg ha hamis, akkor a kettőspont utáni értéket veszi fel. (Az a kettőspont itt nem osztást jelent, hanem elkülönítő szerepe van.)
Ez nagyon tömör kódot eredményez, és bizonyos esetekben a kétirányú elágazás (if-else) kiváltható vele, amennyiben az egyes ágakban csak értékadás szerepelne. Így potenciálisan gyorsabb kódot lehet írni. (De azért nem kell ezt túldramatizálni. ;-) Ráadásul ez a fordítótól is függ, hogy mennyire jól optimalizál.)
Hogy szemléletes legyen: az alábbi két (nem túl sok gyakorlati értelemmel bíró) program azt csinálja, hogy bekér a felhasználótól egy számot, ami ha negatív, akkor 1-et, egyéb esetben 2-t ír ki. Mindkét változat ugyanezt csinálja, csak az első a hagyományos if-else módszert használja, a második pedig kihasználja a C nyelv feltételes operátorát.
"Ha van egy kód mit jelent benne mondjuk a név mellett a $ (dollárjel) vagy a számoknál a % pl"
Jelen esetben a fentebb leírtakat. :-)
De általános szabály nincs rá, hogy nyelvtől függetlenül mi mit jelent. A százalék az általában maradékképzés szokott lenni, de pl. klasszikus BASICben az egész számok jelzésére használják. A dollárjel meg aztán végképp tucatnyi dolgot jelenthet. Klasszikus BASICben a szöveges változókat jelzi, Perlben és PHP-ban az egyszerű (skalár) változókat, stb. Nyelvfüggő.
"Inkább kérdezzen valaki, és úgy legalább tanul, minthogy nem kérdez."
Maximálisan egyetértek, de ez itt Magyarország, itt a szakmai fórumokban csak azután segítenek, ha előtte elküldtek a halál f***ára. A szakmai segítségnyújtásnak ennyire nincs errefelé kultúrája, illetve sokan - jellemzően alacsonyabb kvalitású, nem túl sok szakmai sikerrel büszkélkedő - egyének ez által próbálják nagyobbnak érezni magukat.
#16:28
Köszi. ☺️
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!