Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Munkában melyik prgoramozási...

Munkában melyik prgoramozási nyelvek igényelnek a legkevesebb matektudást?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 20. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nyelvtől függ.
2022. ápr. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz matektudás alatt ? Alap logikai összefüggéseket meg kell érteni, de egyébként meg tanulás és gyakorlás kérdése . Az alapkövek ugyanazok az összes nyelvnél.
2022. ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyelvtől függ. Webes technológiáknál kevésbé használnak matekot, mesterséges intelligenciával foglalkozó szakembereknek meg esszenciális a mély matektudás általában. De projekttől is függ. Banki szoftverekkel foglalkozó cégnél több matekot láttam még úgy is, hogy voltak közgazdász szakemberek a csapatban, akik specifikálták a dolgokat a fejlesztőknek. Egy sima webáruháznál nem láttam matekot. Pythont pl használnak backendre is meg data sciencehez is, azért az két elég más műfaj.



De logikára mindenhol szükséged van, adatbáziskezeléssel és hasonlókkal mindenhol találkozol.


Amúgy azt felejtik el sokan, hogy ez a matek azért nem olyan matek, amitől undorodtunk annak idején. Én machine learninggel is foglalkozom például, szó sincs arról, hogy például integrálnom kellene. Nem is tudok, szerintem sosem tudtam, nem is tudom, hogy mentem át analízisből anno. De megérteni az elméletet, hogy mit csinál konkrétan a függvénnyel az integrálás, szerintem sokkal könnyebb. Fourier transzformálni sem tudok kézzel, papíron... mégis tudom, mit csinál maga a transzformáció és tudom használni például frekvenciaanalízisnél. Ezekről tök szemléletes anyagok vannak, ez azért annyira nem nehéz szerintem. Még akkor sem, ha már nem csak implementálod a meglévőt. Nem annyira szenvedős, sőt, kifejezetten izgalmas (kinek mi, ezt úgy mondom, hogy én tényleg hatalmasakat szoptam a kézzel számolással világ életemben).

2022. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a lassan 6éve a pályán, inkább logikai matematika volt a mérvadó. Ha tényleg matek szükséges, akkor az kimerül egy összeadás/kivonás netán szorzásban. Pl. 7 hét hány perc kb. és ezt számmal leírni, mert mondjuk egy azonosító addig él (azaz jár le).


Jellemzően, ha tényleg bonyolult művelet kell, arra jellemzően vannak megfelelő könyvtárak. Kriptográfiát sem kell matek szinten tudni, mert leveszed a "könyvet" a polcról, odaadok neki, hogy EZT titkosítsd EZZEL a kulccsal, és tálcán kínálja az eredményt. Persze azt kell tudni, hogy bizonyos kriptográfiák között mi a különbség. Jellemzően ez annyit jelent, hogy elolvasod a Wikipédiát jobb esetben. Vagy tényleg elmerülsz a kriptóvilágban önszorgalomból.


Persze azért a mateknek is NAGYON SOK ága van. Amit még használhatsz az a statisztika, ami lényegében egy nagy adathalmazzal dolgozik. Ennek a forrása lehet pl. egy adatbázis is akár. Erre is vannak könyvtárak. Így egy "t-próba" is olyan, hogy nem neked kell megírni, azt már megírták. Neked csak be kell táplálnod a cuccot és megmondja az eredményt. Persze csak tudnod kell, mi az a t-próba. :)

2022. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mennyi matektudás kell hozzá nem a programnyelvtől, hanem a feladattól függ. Ha CAD/CAM programot, 3D engine-t vagy pénzügyi statisztikázó szoftvert fejlesztesz, ahhoz kelleni fog a matek, ha webshopot, ahhoz kevésbé.
2022. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Frontend fejlesztéshez gyakorlatilag nem kell matektudás, nyilván, ha annyit tudsz mint egy 8.-os ballagott diák, az nem baj.


A logikai készség az meg nem igazán matek.

De például egy backend fejlesztőnek több logikai készségre van szüksége, mint egy frontendesnek. De aki még sík elme matekból, annak is lehet jó logikai készsége. Én 2-esnél jobb soha nem voltam matekból, középiskolában pedig szinte semmit nem tanultam matekot, épp csak átvergődtem valahogy.


Frontend fejlesztőként még sincs rám semmi panasz ilyen téren.

De backendesként is el lennék ilyen szempontból...


De nyelvekre (illetve keretrendszerekre) lebontva ez:


(HTML, CSS, SCSS), Javascript, Typescript, Angular, React, Java, C#, Python.


Nem mindegyik kell, de ezeket használják többnyire webes környezetben, meg persze másra is lehet őket használni.

2022. ápr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyiban nyelv függő, hogy vannak speciális nyelvek, amelyek céljukban vagy jelelgükben erősen kötődnek a matematikához. Pl. egyes funkcionális nyelvek. Vagy mondjuk a matlab.


Az általános programozási nyelveknél viszont nem a nyelv, hanem a felhasználás határozza meg, mennyi matematika kell hozzá.


Egyébként attól függetlenül, mennyire vagy tudatában, de az egész programozás a matematikára épül, hiszen minden program alkalmazza a halmazelméletet, a Boole algebrát, és persze az aritmetikai műveleteket. Aztán a számításelmélet is a matematikára épít, az univerzális Turing gép is a matematikából van levezetve, ami alapja a számítógépeknek.

2022. ápr. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Scratch. :)
2022. ápr. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!