Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika tanár MA szakon...

Informatika tanár MA szakon meg lehet tanulni programozni?

Figyelt kérdés
Mennyire piacképes az informatika tanár szak abban az esetben, ha a munkaerőpiacon szeretnék dolgozni? Esetleg plusz képzéssel tudom pótolni a kíván kompetenciákat?

2022. febr. 1. 16:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2022. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Lehet tanulni programozni, de azt csak olyan szinten, hogy képes legyél programozást tanítani a (általános-/középiskolás) diákoknak.
2022. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
14%
Az informatika tanár nem MA tanult meg programozni.
2022. febr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Van egy komoly félreértés az infó tanarakkal, egytemi profokkal kapcsolatban. Sokan azért kérdőjelezik meg ezek kompetenciáját, mert kérdéses számukra, hogy ezen egyének tudnak-e magasz színvonalon programozni.

Az a helyzet, hogy nekik nem programozni kell tudniuk magas színvonalon, hanem ismereteket átadni.


Az úszó-edző sem attól jó, hogy tud úszni. Nem, azt a tanítványának kell. Neki a tanítvány képességeit kell tudni maximalizálni, ez az ő feladata, nem a vízben pancsolás.

2022. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
98%
#4 Hasznos észrevétel.
2022. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
16%
Az átlagos szintű programozási képesség ma már olyasmi, mint régen a segédmunkás, kubikos. Programozás megtanulásához nem kell felsőoktatási intézménybe járni, ott diplomát szerezni, középszinten könnyen elsajátítható tudás tanfolyamon, neten bőséggel áll rendelkezésre minden, ami által programozó lehetsz. Informatika tanár szakon ez csak egy járulékos tudás ennél összetettebb ismeretek mellett, amit nem tudsz elkerülni akkor sem, ha el akarnád.
2022. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%

"Az átlagos szintű programozási képesség ma már olyasmi, mint régen"


Az átlagos szintű programozási képesség ma már olyasmi, ami régen magas szintű volt. Amíg 1990-ben vagy még korábban egy pacman-ből, egy norton commanderből, a sokkal kevesebb PC dacára is meg lehetett gazdagodni, addig ma olyan dolgokat alkotnak hobby projektek keretein belül, amikért korábban nagyvállalatok milliókat fizettek volna.


A szoftverek megbízhatósága a bonyolultságukkal együtt csökkent, de a komplexitásuk nagyságrendeket nőtt.


A Microsoft a DOS operációs rendszerből gazdagodott meg, amit 50 000 dollárért vett, mai szemmel nagyon silány, szimpla állapotában és most meg ott a freedos, egy teljes értékű PC/VGA emulátor, valamint egy arra fejlesztett komplett DOS klón, teljesen ingyen.


Az egy dolog, hogy a WEB és részben a mobil platformokra történő primitív remake-ek, light fejlesztések hígítottak a helyzeten, de nem szabad elfelejtkezni a csillagászati, űrtávközlési, katonai, valamint közlekedési célú fejlesztések (autopilot) bonyolultságáról sem, az MI/AI területén végbemenő fejlesztésekről nem is beszélve.


Lehet, hogy ló elemér egységsugarú WEB frontend harcos úgy látja, hogy a mai fejlesztők élete csaupa hawaii és kávégép a négyzeten, de ez messze nem így van. Akadnak, akik a holnap processzorait tervező emberek keze alá fejlesztenek célszoftvert, emulátort, akadnak akik negyven millió soros gombócokat hibamentesítenek, akadnak, akik a fél millás GPU-kból csavarják ki az utolsó csepp számítási kapacitást is, hogy a CGI grafika még életszerűbb legyen és a 4K-s rendering ne tartson az örökkévalóságig.

Szóval az élet mindig drága, kivált az, ha jó képességű fejlesztőről van szó.

2022. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Sem az általános szintű, sem a magas szintű programozás nem változott sokat az évtizedek során. A technikák persze igen, meg a rendszrek átlagos méretei is, de a programozási szokások, módszertanok is.

Az igaz, hogy ma egy átlagos tudással látványosabbat lehet alkotni, viszont ahhoz, hogy valamit elérj, komolyabbat is kell felmutatnod.

Attól pedig, hogy a nyers technikai része a dolognak jobban el van fedve, még a programozás lényege nem fog változni. Attól, hogy már nem kell 3 képernyőoldalt írnod csak azért, hogy egy ablak kirajzolódjon, az algoritmust még neked kell megírnod. Lehet, hogy a korszerű adatbáziskezelő rendszerek mellett már nem neked kell legyártanod az adatbázis kezeléséért felelős alghoritmusrészeket, de hacsak nem nagyon primitív programocskát írsz, ennél egy alkalmazás jóval többet csinál. Azt pedig neked kell megírnod!

Unityban sem annyiból áll egy játékot elkészíteni, hogy bedobsz a képernyőre pár prefab-et, meg beállítasz pár paramétert. Ezzel csak a kiindulási alap van meg, ha egyszerű példaprogramocskáknál többet szeretnél, akkor a programkódot itt is neked kell megírni.

És hadd ne mondjam, lehet, hogy egyik oldalról kevesebb lesz a munka, de másik oldalról meg több, ugyanis rengeteg olyan feltételnek meg kell felelni, ami 30-40 éve még nem is létezett.

#7: Apró kötekedés, de a FreeDOS nem emulátor, hanem egy valódi operációs rendszer. Emulátor pl. a DOSbox.


Kérdező: ez leginkább rajtad múlik.

Ahogy előttem írták már, az informatikatanári képzésnek nem fő célja az, hogy programozót neveljen a jelentkezőkből. Tanítanak persze programozást is, és illik azzal is képben lenni, mint a többi területtel is, amit majd tanítani fogsz, vagy megvan rá az esély, hogy taníts. Távolról sem fogsz annyi programozást tanulni, mint amennyit egy programozó, viszont "cserébe" tanulnod kell egy halom olyan dolgot, amit a programozók nem. Inkább szélesebb az a tudásanyag, mintsem mélyebb.

Persze, megtanulhatsz programozni, akár magas szinten is, de ehhez önszorgalom is kell. Egy biztos: annyit simán megtanulhatsz, mint amennyit OKJ-n tanítanak.

2022. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
95%
Igen, de ha bisztosra akarsz menni, akkor emelt szakon próbálkozz.
2022. máj. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
#7 imádlak, iszom a szavaid, annyival egészíteném ki (vagyis inkább a konklúziót helyezném reflektorfénybe), hogy soha ne hagyd abba a tanulást! Ha ismersz egy remek módszert egy bizonyos algoritmus lefejlesztésére, hát, el kell keserítselek, van nála jobb. De ez ne taszítson vissza attól, hogy továbbfejleszd magad. Ne vakítson el az, hogy kész van valami. Mindig van hová fejlődni, és nagyon sokan egy szinten megállnak. Na ez választja el a jó fejlesztőt a (rossz) programozótól.
2022. máj. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!