Szerinted elképzelhető, hogy a mesterséges intelligencia egyszer odáig eljussom, hogy a gépnek legyenek érzelmei?
Ha a harag is érzelem:
Rám már most is haragszik pár beépített trafipax. Mert engem lefotóz másokat meg nem.. ;(
Tehát a legegyszerűbb gépeknek is vannak már érzelmeik. Ha azt is figyelembeveszem hogy ez milyen megterhelést ró rám akkor még könyörtelenek is.
"Az érzelem olyan szubjektív állapot, amely a környezetünk fontos változására adott reakcióként fogható fel, ami a további viselkedést meghatározza"
Ha csak ennyi kell megvalósuljon az simán lehetséges, de ezt inkább logikus döntések alapján teszik meg és nem olyan mechanizmusok szerint amit mi emberekben érzelemnek nevezünk.
Ha nem csak egy áramkörből áll a gép, hanem vannak benne olyan fontos kémiai folyamatok, mint az emberekben az már talán közelebb állhat hozzánk, bár jó kérdés mennyire képes az ember ilyen szinten reprodukálni magát és ugye kérdéses megéri e. Hisz maga az ember eléggé gyenge szerkezet az élővilágban. Lásd a macska milyen magasra/magasról tud (le)ugrani. Az állatok bundája szintén jóval előnyösebb, mint a mi bőrünk és szőrzetünk. A hallás, szaglás, látás szintén eléggé elmarad a többi élőlénytől. A rovarokról meg ne is beszéljünk...
Szóval az emberi tökéletlenséget és gyengeséget nagyon nem érné meg átültetni egy gépbe akár külső, akár belső szerkezetről van szó.
Az érzelmek megtalálhatóak mind az emberekben, mind az állatokban, meg van a maguk szerepe, de egy robotban nem biztos, hogy szükségesek, max az emberek számára, hogy könnyebben befogadják őket.
Persze láttunk már filmekben példákat, hogy a robotok "rosszul döntöttek", lásd pl az Én a robotban amikor a férfit mentette a kisgyerek helyett, mert nagyobb esélye volt a túlélésre a süllyedő autókban. Az emberek sokszor azt kívánják bárcsak ne lennének érzelmeik, egy robotnak ez alapból adott.
Minden további nélkül lehetséges érző gépek létrehozása.
Az ember is érzelemmentes volt régen. Az érzelem a faj túlélését szolgálva jelent meg. Az egy dolog, hogy szén alapú, biológiai rendszer, vagy szilícium alapú szervezet. Ha a feltételek adottak, és van rá racionális igény, akkor semmi akadálya annak, hogy egy gép is érezzen, ahogy az ember is érez. Az ember is gép, ugyanis. Nevetséges dolog azt hinni, hogy az érzelmek az ember sajátjai. Az érzelmek megfigyelhetők az állatvilágban is, egészen alacsony szervezettségű struktúrák esetén is.
Még az sem kizárt, hogy mi alacsonyabb rendűek vagyunk, csak egy lépcsőfok, egy állomás, az evolúció folyamatában és a szilícium alapú szerveződés a magasabb rendű.
"Mi az, hogy "ha a feltételek adottak"?"
Pl. hogy a gép képes a külvilág ingereit feldolgozni. Van szeme, ami egy vagy két kamera, van füle, ami egy vagy két mikrofon.
Az ember nem képes olyan szintű inger feldolgozásra, mint amire egy kamera, mivel a CCD alapból szélesebb tartományban műxik. Egy kamera alapból érzékel infrát, azon kellett dolgozni, hogy ezt ne tegye.
Az érzésekhez meg ugye, szükségesek érzékelők.
El kellene szakadni ettől az ember-központú gondolkodástól.
A heliocentrikus világkép is csak a geocentrikusnál volt jobb. Annál se sokkal.
"nem ilyen kezdetleges neurális háló"
Szeretnél te olyan kezdetlegeset, ...
" A gépek nem élnek és nem éreznek érzelmeket, és nem is fognak"
LOL
A szén alapú élet első csíráira is ezt mondanád?
Mi az, hogy élet?
Két kérdés, amit nem vagy képes megválaszolni, de mégis állítod, a gépek nem fognak érezni.
Emberi érzelmekről és azok gépekben való reprodukálásáról beszélgetünk. Te meg behozod a szén alapú létformát és azt, hogy a gépek másképp érzékelnek fényt, hangot. Ezt hívják elterelésnek a vitában.
További jó beszélgetést ;), akármiről is akarsz beszélgetni. Találsz majd itt partnert hozzá!
Nincsenek emberi érzelmek, csak érzelmek vannak.
Valamely vélt vagy valós információra adott válaszreakció, hát ez az érzelem. Egy biológiai folyamat. Ennek nem kéne olyan nagy jelentőséget tulajdonítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!