Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha valaki már középhaladó...

Ha valaki már középhaladó szinten van Python-ból és meg kéne tanulni az R-t, az kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

Hasonlóan középhaladó szintre eljutni.

A Python az egyetlen nyelv amit ismer, mert csak azt tanulta.



2021. dec. 26. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Idő, szorgalom, kitartás kérdése. Szerintem egy év szükséges az R tanulásához.
2021. dec. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok haladó Pythonos, de az R-re ezt néztem ki, kb. nyár elején fogom elkezdeni és terveim szerint egy fél év alatt végig csinálom: [link]


Gyakorlati tapasztalatom tehát nincs, de én nem hiszem, hogy annyira kemény lenne. Szorgalom kell, ez biztos, de napi 2-3 óra tanulással nem fog ez egy évig tartani, az biztos.

2021. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki már ismer egy programozási nyelvet az az R nyelvet magát elég gyorsan meg tudja tanulni, 40 óránál több nem kell hozzá. Ami tovább tart az a különböző csomagok megtanulása, annak megfelelően, hogy melyik terület érdekli. Ott is inkább az egyes statisztikai módszerek megértése a lényeg, ha valaki nincs velük tisztában, akkor nagyon lassan halad vele.
2021. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy mániákus, szerintem 2-3 hónap.
2021. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Maga az R nagyon egyszerű nyelv. Én mégy Python előtt használtam nagyon sokat. Szerintem, ha a Python megy, akkor nem lesz gond elsajátítani a szintaxist. Némiképp zavaró lehet, hogy a kódblokkokat nem szóközökkel jelöli, hanem kapcsos-zárójelekkel, de nagyjából ennyi.


Ha R, akkor nyilván adatelemzés, tehát a mátrixok, dataframe-ek ahogy a csövön kifér. Ezekkel kicsit macerás lesz bánni eleinte, hacsak nem használod Python alatt a pandas-t, mert az nagyon hasonlít az R data frame-ekre. (van pár nagyon idegesítő különbség, de amúgy sok a hasonlóság)


Ahogy előttem is írták, a nagy meló az lesz, hogy megtanuld azt a rengeteg nyelv specifikus eszközt, ami a rendelkezésedre áll a statisztikai elemzésekhez. Szerencsére az R nagyon kiforrott nyelv, minden teljesen jól dokumentált, a függvények viselkedése, nevezéktana rendkívül logikus.


Ha R, akkor statisztika, és akkor az adatvizualizáció is valószínűleg látótérbe fog kerülni. Szerencsére a szép grafikonokat készíteni R-ben nagyon egyszerű, jóval egyszerűbb, mint Python alatt (legalábbis én a matplotlib-et gyűlölöm). Viszont jó sok időbe tarthat, hogy valóban nagyon igényes ábrákat készíts.

2021. dec. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!