👇Hogy tudnék Javascript programozást tanulni?👇
Először is tudnotok kell, hogy a matek az nem az erősségem. Kerekített kettessel is épp, hogy eljutottam érettségiig (bár érdekes módon az érettségi meg majdnem 4-es lett, de ezt most hagyjuk.).
Már több programozási nyelvet próbáltam megtanulni (PHP, C, C#, C++, Java, Python) és bár nagyon szeretnék. Ugyanaz az érzésem van mint a matematikával. Ránézek egy kódra és rosszul leszek.
És bár azt is tudom, hogy a programozáshoz nem matek tudás szükséges, de a tapasztalataim alapján valami olyasmi logika kell hozzá mint a matekhoz.
Valami 5letetek van, hogy változtassak ezen?
Az nem megoldás, hogy gyakoroljam és erőltessem meg magam. Matekot 12 évig tanultam. Programozni 6 éve próbálok. Valami más kell.
Igen a 3D modellezőn is már gondolkodtam, de az annyira nem vonz.
Most jelenleg ott tartok, hogy a számítógépekről nagyon sok mindent tudok kivéve programozni. Számítógépeket, laptopokat szerelek, tisztítok, hardverekhez is szerintem elég jól értek, linux-al is sokat foglalkozok...
Egyszóval sokat tudok a számítógépekről. Még a programnyelveket is ismerem és a működésüket is. Ilyen-olyan compiler-ek satöbbi... Csak magához a kódoláshoz vagyok hülye. Viszont a mai világban pont az kéne. Illetve sok ötletem van amit meg is szeretnék valósítani.
Szerintem a matekkal akarsz párhuzamosítást vonni a programozással. Nem! A matek szagú dolog csak ott jön képbe, ha valami statisztika alapú dolgot szeretnél csinálni. Pl.: Adatot elemezni, adatbányászni vagy mesterséges intelligenciával foglalkozni.
Mindegy melyik nyelven kezdesz el tanulni, alapvetően mindegyiknek ugyanaz a felépítése. Gondolom Python-ban adtál össze két számot. Akkor C#-ban se nagyon más. Avagy a konzólra kiíratás is.
Minden programnyelvben van úgy nevezett (Application Programming Interface, röviden API és nem összekeverendő a HTTP API-val) amivel vezérelni tudod a programodat. Ez lehet nyelvi kulcsszó (pl.: if, for, stb...), de mivel pl. hogy ne keljen neked a Disk felé fordulni és a CPU-t vezérelni, hogy kiolvass egy file-t, erre elvan készítve az úgy nevezett függvény könyvtár (anolul: library) ami szintúgy egy API. Meg persze külső féltől származó elemeket is belehet vonni, ami API-aid részét fogja képezni, így nyilván használható az is.
Másik fontos tényező: A számítógép azt fogja megcsinálni, amit leírsz neki. Nem fogja, a két szám összegét visszaadni, ha nem teszel bele "return"-t. Lehet szidni a gépet, de végeredményben a programozó felelőssége.
Harmadik fontos tényező: Neked kell lemenni alacsony szintre, gondolkodás terén. Igen, ha egy gráfban egy utat kell keresned, akkor NEKED fell felépíteni a gráf-ot, és NEKED kell az utat keresned. Minden komponensével és állapotaival együtt. Tehát tudnodkell, honnan jöttél, milyen útak vannak és merre akarsz tovább jutni. (Ha utólag nem tudni, akkor kiszámolod a lehetésges esetek közül.)
Amit javasolni tudok: gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni
- Kell egy algoritmikus tudás. Gyerünk feladatokat megoldani: [link]
"Csak magához a kódoláshoz vagyok hülye. Viszont a mai világban pont az kéne."
Értem én, hogy látod benne a bruttó 1.0-1.6 millió senior fizetést, de fontos tudnod, hogy ezeket a jó szakemberek keresik csak meg.
Ha kicsit sem kap rá az agyad, hiába erőlteted, nem fogsz olyan szintre jutni, hogy ezt megkereshesd.
Egy egyszerű összeadást vagy ilyeneket még értek. Csak amikor már mindenféle könyvtárat beimportálunk és akkor onnan ezt ide meg oda és akkor azt átalakítom az meg metódus...
Volt például nemrégiben, hogy GitHub-ról néztem egy rövidebb script-et ami egy játékszerverről kéri le az adatokat. A lényegi részét, hogy hova mit kér le azt még értettem is, hogy ott mi micsoda (bár ha nekem kellett volna összerakni biztos nem tudtam volna. Ez olyan mint a nyelvtanulás. Érteni könnyebb mint megfogalmazni.) De rengeteg olyan bekérés és egyebek voltak, hogy egyszerűen nem tudtam hova rakni.
Most olyasmi terveim vannak, hogy valamilyen PC tanácsadás/szervizet nyitok majd egyszer. Ahhoz viszont elég jól értek mások szerint is. (Egy haverom akivel ilyen projekteket szoktunk csinálni, most programozónak tanul. És mivel inkább efelé tendál, úgy szokott lenni, hogy én a hardverrel és szerver konfiggal foglalkozok Ő meg a programozás részével.)
Alapvetően szeretem ezt is csak nem látok benne nagy jövőt.
Ki az aki tanácsokat kérne Gamer gép alkatrészeiben és összerakásában pénzért?
Ki az aki behozná a gépét Overclocking-ra?
Szóval részben a kereset miatt akartam megtanulni programozni, de inkább azért mert vannak elképzeléseim amiket meg akartam valósítani.
A programozáshoz is analitikus gondolkodás kell, azaz egy adott ismeret- és tapasztalati anyag függvényében kell tudnod látni és lépésekre bontani a megoldandó feladatot.
Szerintem gyengébb matek tudással, de erős programozási érdeklődéssel a nem kifejezetten matekspecifikus feladatokat meg tudod oldani, ehhez nem kell más, mint elsajátítani a programnyelvet (hasonlóan egy emberi nyelvhez is), és sokat gyakorolni egyre összetettebb problémák megoldásával.
Én azt gondolom, hogy ne add fel, lásd meg benne az érdekeset, ne gondolj arra, hogy "jaj, ez már majdnem matek, ahhoz meg nem értek!", mert ez csak legátol téged. Próbáld élvezni a problémamegoldás menetét, és a sikerélményekből táplálkozni. Az egyszerűbb feladatok megoldásai támpontot jelentenek majd neked az összetettebbekhez, és egyre magabiztosabb leszel.
Az, hogy az érettségid majdnem 4-es lett, nekem arra utal, hogy egyáltalán nem vagy te reménytelen, és talán csak az a skatulya nyomaszt téged, amibe te magad osztályoztad magad az iskolai jegyeid alapján.
Ne foglalkozz ezzel, vágj bele, élvezd, és biztosan egyre jobb leszel majd. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!