Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Elképzelhető hogy előbb-utóbb...

Attilav kérdése:

Elképzelhető hogy előbb-utóbb fél éves bootcamp-esek írják majd a lélegeztetőgépek szoftvereit ?

Figyelt kérdés
Sok cikk van a neten amelyek ajnározzák a bootcamp-eket hogy milyen jók, meg az egyetemekhez képest sokkal több tudást adnak rövidebb idő alatt. Szerintetek elképzelhető hogy a lélegeztetőgép gyártók is rákapnak a gyorstalpalón végzett programozókra ? Meg merik ezt lépni ? Ha igen akkor ez akár életekbe is kerülhet ? A járvány miatt fejleszteni kell a lélegeztetőgépeket és van egy olyan sanda gyanúm hogy esetleg spórolnak majd a szoftverfejlesztőkön(akikből sok kell, és a bootcampes olcsóbb mint a diplomás) a lélegeztetőgép gyártók.

2021. aug. 14. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mégis miből gondolod?

Szerintem egyetlen kínai, amerikai vagy úniós "lélegeztetőgép gyártó" sem fog magyar bootcampes programozót felkérni szoftver írására.

Magyar lélegeztetőgép gyártóról meg még nem hallottam.

2021. aug. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Technikailag egy légeztetőgép szoftvere lófing megcsinálni, de az orvosok bizalmatlansága/ szakbarbársága miatt csak mechanikus megoldást fogadnak el. Pl most a járvány alatt is volt, aki bemutatott egy raspberry lélegeztető gépet, ami szinte semmi pénzből volt összeállítható, arra is ment a fikázás. Tehát ez nem IT probléma, emberi hülyeség miatt nem lesz ilyen belátható időn belül. De egyébként egy bootcamp cégén simán írható vezérlő program, mint mondtam, nem nagy kunszt.
2021. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem csak magyar jelenség a bootcamp, nyugaton is létezik. Csak arra akartam rávilágítani hogy előfordulhat hogy a gyártók költségcsökkentés címén akár magyar akár nyugati fél-egy éves bootcamp-en végzett programozókat kérhetnek fel. Kíváncsi vagyok orvosi műszerek szoftvereinek fejlesztésében jól informáltak véleményére, előfordulhat e hogy a bootcamp-ek orvosi műszerek -lélegeztetőgépek- szoftvereinek fejlesztését kezdik oktatni ? Akár a gyártók nyomására, mert olcsó munkaerő kell ? Ha már a lélegeztetőgépek szoftverét is gyorstalpalósok fogják írni, csökkenthet a gépek megbízhatósága. Akár eu-s akár tagállami beavatkozásra szükség lenne szerintetek egy ilyen káros folyamat megelőzésére ? Érdemes törvényileg tiltani hogy orvosi műszerekhez bootcamp-esekkel írassanak szoftvert ?
2021. aug. 14. 18:19
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Ja, csak nyugaton arra használják, amire való.

A bootcamp az bemelegítő kör az egyetem előtt.

2021. aug. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

2/3: Az ilyen termékek, mint a lélegeztető gép és úgy általában az orvosi diagnosztikai és terápiás készülékek, igényelnek egy elég komoly vizsgálatot, hogy megfelelnek-e a szükséges szabványoknak.

Nem lehet csak úgy, ellenőrzés nélkül az embereken tesztelni efféléket, mert akkor az történik, mint régen, hogy sugárterápiás készülék maximális dózisban sugarazott négy beteget is, amit azok nem éltek túl.


A bootcampesek amúgy is nagyon light, tudáshiányos fiókák. Ők nem képesek ilyen szoftverek írására, de ne is írjanak ilyeneket.

2021. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem valószínű:

1. Egy lélegeztetőgép fejlesztéséhez többféle, magasan kvalifikált szakember szükségeltetik - nem fognak felvenni ehhez egy gyorstalpalóról kiesett kvázi szakmunkást (eleve az állásinterjúkon elvérzik).

2. Egy lélegeztetőgépnek sok szabványnak kell megfelelnie, át kell mennie klinikai teszteken. Ha ezeknek nem felel meg, nem kerülhet gyártásba.

3. Eleve rengeteg gyártó van; illetve van már oltóanyag - így kevesebb lesz a fertőzött, ergo nem lesz nagyobb szükség újabb fejlesztésű lélegeztetőgépre.


#1:

"Magyar lélegeztetőgép gyártóról meg még nem hallottam."

* [link]

* [link]

2021. aug. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Az a baj, hogy olyan szinten látványosan gőzöd nincs a témáról, hogy azt se tudod miről beszélsz, csak gyártod a légbőlkapott marhaságokat.

Tehát 1: attól, hogy valaki egyetemet végez még nem ír tökéletes szoftvereket és nem minden bootcampes ír rossz programokat. Az alapfeltevésed egy f.szság. A valóságban bárki hibázhat, ennek kivédésére megvannak megfelelő protokollok. Még egy weblap esetén is legalább 3-4 emberen átmegy az adott kód, mire kiadják, biztonságkritikus program esetén erre lazán rájöhet még ennyi ellenőrzés, plusz egy pár éves akkreditácio. Rohadtul nem úgy működik, hogy egy ember elcsesz valamit és százak meghallnak, mert rögtön releaselhet is.

2, A cégeknek megvan a maga felvételi eljárása, ha azon megfelelsz, akkor pont mindenki telibesz.rja, hogy egyetemről jöttél vagy eddig barlangban éltél. Megmérték a tudásod, megfeleltél, pont.

2021. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy hogy akik bootcampre mennek azok nem ilyen irányait veszik célba a programozásnak, és maguk a bootcampek se ilyen célra készítik fel őket. A bootcamp lényege jelenleg az hogy adjon annyi tudást amivel jó esetben azonnal eltudsz kezdeni dogozni egy adott területen a lehető legrövidebb idő alatt.
2021. aug. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"A bootcamp lényege jelenleg az"


A bootcamp lényege nem ez.

A bootcamp, mint azt a neve is mutatja, csizmahúzó tábor. Azoknak lett kitalálva, akik egyetemre vagy főiskolára jelentkeztek, de a választott szakmáról nem sok fogalmuk van. Ezért a bootcamp-en futnak egy bemelegítő kört, hogy szeptemberben legyen némi fogalmuk is az előadásokon hallottakról. Ez, mármint a bootcamp, segít nekik felvenni a fordulatot, kevesebb lesz a lemorzsolódó.


Egyetlen egy bootcamp-re jelentkező sem kap szakmát, egyetlen egy sem válik ott szakemberré, egyetlen egy sem kapja meg a önálló munkavégzéshez szükséges minimumot sem, pláne, mert az idő rövidsége erre módot sem nyújt.

2021. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 gondolhatod ahogy akarod, jelenleg azért végzik el hogy dolgozni menjenek utána, nem egyetemre/fősulira. A sikerességéről lehet vitatkozni, de egyik se arra készíti az embereket hogy utána felsőoktatásba tanuljanak, és ha megkérdezel bárkit aki elmegy rájuk, egyikük se azért megy bootcampre hogy utána felsőoktatásba menjen.
2021. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!