Ha befejeztem egy alapszintű Python kurzust, akkor hogyan folytassam?
10 okostóni:
Rakd össze nekem egy bonyolultabb, 35 apival rendelkező backendjét pythonban. Mi lehet a könnyebb? Egy bejáratott keretrendszerrel megcsinálni, vagy végigbukdácsolni a pythonban? Ne mondjál már ostobaságokat...
Lehet te ezzel foglalkozok, mert a kis szkript munkádhoz ez elég, meg az ismerőseidnek. Ahol 20-an fejlesztenek határidőre egy nagy szoftvert, ott ez sajnos nem lesz elég. És nem, C++ még annyira sem kell mint a python. Csak nem állami szférában dolgozol valami istenháta mögötti helyen?
11: Te bocs de teljesen h*ly* vagy. Pont látszik, hogy nem érted a programozást és azt sem, hogy mi merre hány óra.
Eleve rengeteg esetben elegendőek a kisebb szkriptek, szkriptnyelvek. És elég komoly nagy rendszerek is készülnek pythonban. Max. a sebesség kritikus részek készülnek másban. Egyszerűen azért, mert egy halom dolog, gyorsabban, egyszerűbben lefeljeszthető. És nyilván senki nem írta, hogy "bonyolultabb, 35 apival rendelekző backend"-et kell pythonban írni.
"Bejáratott keretrendszerrel" és a pythonban is vannak ilyenek.
Gondolom te az a típusú "fejlesztő" vagy, akik ez előtt 20 évvel megörököltek egy többé kevésbé használhat(ó)(tatlan) "keretrendszert" valami céges számlázó-készletnyilvántartó-stb. programot és abból éltek, hogy meggyőzitek a hozzá nem értő ügyfelet, hogy az az út ha veletek tákoltatják még tovább a szemetet. És ezt elnevezitek "jól bejáratott keretrendszernek". Aztán amikor meglátják, hogy van egyszerűbb, ma már összeségében olcsóbb megoldás akkor "dehát át kéne állni". Lassan éhen fogsz halni Magyarországon is ezzel a mentalitással. Ennek egy idő után vége lesz. Olcsóbb lesz megvenni egy tényleg jól működő nem toldozgatott foltozgatott rendszert. Hány helyen kell még küzdeni az ilyen begyöpösödött fejlesztők miatt a "DOS virtuális géppel" mert a programjuk csak DOS-ban működik, esetleg valami 10 évvel ezelőtti JVM-el és ha véletlenül rányomsz a frissitésre összeborul az egész.
Úgy hallgatnám még a meséidet... De komolyan. Ma a fejlesztésen jelentős része a gyors, kis egyszerű szkriptek vagy ahhoz hasonló dolgok fejlesztéséről szól. Meg ott vannak a webes alkalmazások, tömegével. Ott nagyon gyakori a python mert egyszerű, gyorsan lehet fejleszteni. És ma már olcsóbb venni 2x akkora hardvert, mint fejleszteni hetekig azt a web apot amit pythonban 2 óra alatt össze lehet kalapálni, mert minden megvan hozzá készen.
Elképszertően el vagy maradva a világtól.
#9
> mielőtt még itt levernéd a poharat
Igyekeztem úgy fogalmazni, hogy ne tünjön agresszívnak("Ne haragudj a kérdésért"), ez nyilván nem sikerült, bocsi.
> Tegyél ide három pontos állást magyarországról ami python-al foglalkozik
Ez volt az elsö három a linkedines listán.
> Ha megkeresed ezeket, akkor keressél rá a többi nyelvre. Hasonlítsd össze mennyit találtál.
Linkedinen kerestem:
Go: 753 találat [link]
Java: 1030 találat [link]
C++: 429 találat [link]
PHP: 163 találat [link]
C#: 423 találat [link]
Ezalapján nem mondanám, hogy python-ra nincs szükség.
> Vegyél picit vissza az arcodból mielőtt idejössz hőbörögni.
Bocsi, nem akartam höbörögni. Ha úgy tünt, az csak félreértés.
A kérdéseim továbbra is állnak:
Miért komolytalan egy scriptnyelv?
Miért baj az, hogy scriptnyelv?
Szoftverfejlesztö vagy?
15 ez van, fel kell venni a ritmust. Dzsuvaszkript hegyek és api kalapálás. Ez megy, manapság ezt jelenti a szoftverfejlesztés. Cáfolj meg ha tudsz ész érvekkel.
(légkondi, 3d nyomtató, kávéfőző, Tesla fékrendszer és egyéb eszközök szoftverezését engedjük el, mert az régen is más téma volt)
#14
> nehogymár még te kérj elnézést ha beszólok neked
Ez a hozzáállás néha segít visszaterelni a beszélgetést nyugodt vizekre.
> amiket meg belinkeltél mind kamu
A világ legnagyobb álláskeresö platformja nyilván nem kamu, ezt te sem gondolod komolyan. Ha álláshirdetést akarsz a LinkedIn-en feladni, ahhoz fizetned kell. Senki nem fog több száz eurót fizetni azért, hogy téged megtrollkodjon egy python vs bármi más vitában.
Fogsz válaszolni a kérdéseimre?
@10 "Nem sebességkritikus szoftvereket python-ban érdemes írni a rövid fejlesztési idő miatt"
Azt kell mondjam, hogy ez egy tévhit. Valójában Python-ban nagyon egyszerűen lehet rendkívül jól skálázható alkalmazásokat írni. Nálunk pl. adatfeldolgozó pipeline-ok futnak Google Cloudon, a scriptek PySpark-ot használnak ami automatikusan használja ki és optimalizálja egy tetszőleges méretű cluster erőforrásait. Pár száz soros, rendkívül jól olvasható, könnyen karbantartható kód percek alatt végez több tíz GB adat aggregációjával, komplex analízisével. Megnézném, hogy ezek a @9-es válaszolóhoz hasonló kis seggdugaszok mikor végeznének egy ilyen applikációval C-ben, úgy, hogy "csupán" a Python performanciáját kellene elérni.
És az, hogy mondjuk 100 Python-os állás jut 1000, vagy 2000 állásajánlatra, egyáltalán nem jelenti azt, hogy _nincs_ létjogosultsága Pythont tanulni. De ez elemi logika, ami messze-messze meghaladja ennek a kis lúzernek a szellemi képességeit.
@12 "És nyilván senki nem írta, hogy "bonyolultabb, 35 apival rendelekző backend"-et kell pythonban írni."
Ez miért nyilván? Próbáltatok már Python-ban API-okat írni? Én igen. Rohadt egyszerű, előző csoportomban egy micro service alapú applikáció egyik szolgáltatását írtam, kb. 6-7 REST API endpoint-ról volt szó, adat feltöltéssel, adat lekérdezéssel, adatbázis műveletekkel. A kód azóta is production környezetben fut, volt munkatársaim időnként új endpointokkal gazdagítják minden probléma nélkül. Egy másik Pythonban írt REST szolgáltatásunk egy terabyte-os hdf adatbázisból húz elő adatokat, szuper performens, elég sokan használják nincs vele több gond, mint a másik SpringBoot applikációnkkal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!