Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Általánosan mik az előnyök/hát...

Általánosan mik az előnyök/hátrányok a home office és az iroda között szoftverfejlesztőként? Szerintetek melyik miben előnyösebb, kinek melyik valóbb inkább? Van-e fizetésbeli különbség átlagban?

Figyelt kérdés
2021. júl. 19. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Én most már csak home office-ban vagyok hajlandó dolgozni. Itthon megvan minden: kényelmes környezet, légkondi, monitorok, gyors net, a kutyám, stb. Szerintem semmivel nem fizetnek többet ha bejársz.

Most én mondjuk nem is tudnék bejárni, mert a cég 350km-re van tőlem. :D

2021. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Állandó 100%-os home office mellett nem ismeri meg egymást a csapat. De ezen kívül én nem látom, nem tapasztaltam hátrányát a home office-nak
2021. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Cegfuggo, hogy van-e fizetesbeli kulonbseg. Magyarorszagon nem jellemzo, big tech-nel meg pl. igen.
2021. júl. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek van előnye hátránya. Én a hibrid megoldásnak vagyok híve, én pl heti 2-3 nap vagyok bent, a többit meg itthon. Így találkozok személyesen is a kollégáimmal, de nem kell lemondanom az otthon kényelméről se. Pont egészséges mértékű környezetváltozás. De ha csak a két véglet közül választhatnék, biztos hogy inkább a 100% home office-t preferálnám.
2021. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Home office előnyök:

- 1-1.5 órát nyerek minden nap, mert ennyi ment el korábban az irodába ingázással.

- Nem kell harcolni a kollégákkal a légkondi és az ablak nyitogatás / csukás miatt.

- Nem kell zajban tölteni az egész napom (ajtócsapkodás, telefonálás, asztalnál megbeszélések, hangos vihogás, kávédarálás, tányércsörömpölés).

- Nem tudnak hirtelen odaugrani az asztalomhoz és megzavarni a munkában, amikor épp benne vagyok valamiben. Majd 10-15 perc késéssel válaszolok chaten, ha végeztem a dolgommal.

- Mindig szabad a wc. Lehet röhögni, de igenis ez probléma nagy cégeknél. Ülős wc-ből nálunk van 2 db emeletenként, közben meg 120-200 férfi dolgozott egy emeleten.

- Nem kell másik ember dzsuváját néznem / kerülgetnem: Péksüti morzsák a szőnyegen, rothadó élelmiszer az asztalon, használt pohár és tányér hegyek a monitor körül.

- Használhatom a box jade switches billentyűzetem munka közben :)

- Nem jönnek hozzám (irodába) kliensek, akiket cipelni kell kajálni meg nem kell foglalkozni velük egész nap.

- Egy boxeralsóban tudok dolgozni egész nap.

- Itthon jobb tea van.


Home office hátrányok:

- Akinél kisgyerek van otthon, az nem tud rendesen dolgozni. Párkapcsolati problémák esetén is hasonló.

- Körülményesebb az otthoni munka a mindenféle extra security software, vpn, mfa meg hasonló szirszar miatt.

- Ad-hoc megbeszélések, ötletelések nehezebben mennek. Irodában könnyebb odasétálni a whiteboardhoz és rajzolni gyorsan valamit.

- Pár lustább ember nem tudja kezelni a helyzetet és romlik a teljesítményük.

- Pár extrovertáltabb ember nem tudja kezelni a helyzetet és panaszkodnak, hogy szeretnének már találkozni a csapattal.

- Nincs ingyen kávé, tea, üdítőautomata.

- Hardware hiba vagy netkiesés elég kellemetlen tud lenni. Irodában az IT gyorsabban megoldja a helyzetet.

- Az otthoni gépes setup és bútorok nem mindenkinél volt napi 8 óra munkára kitalálva. Más 8-10 órát ülni az ócska széken az ócska asztalnál. De sok helyen sokmindent haza lehetett vinni az irodából ideiglenesen, pl szék, monitor.


Nagyon meg kellene szorulnom ahhoz, hogy újra olyan helyen dolgozzak, ahol be kell járni az irodába. Az ilyen 4 nap otthonról 1 nap bentről felállások is instant skip nálam. Van bőven elég full HO-s lehetőség.


HO miatt csökkenteni nem fogják a fizetést, de pár helyen hozzájárulnak az otthoni plusz kiadásokhoz vagy iroda kiépítéséhez.

2021. júl. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Home office esetén sajnos kimaradok a jó kis körúti dugók élvezetéből. Máskor kell bepótolni.. :)
2021. júl. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És nem probléma az hogy a home office-ban ezáltal nem tudjátok elkülöníteni a magánéletet és a munkát illetve hogy így kicsit összemosódik az otthon és a munkahely?
2021. júl. 19. 20:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy elkülöníteni a munkát és a magánéletet?

Én amúgy igyekszem 8:30-17:00 között dolgozni otthon, jó vaskos, céges laptoptól mérföldekre töltött ebédszünettel és néhány 5-10 perces szünettel (ami irodában is lenne, sőt, ott több is a dumák és egyebek miatt).

A kialakított sarok home office-os napokban munkaidőben iroda, de máskor tanulok ott, máskor oda ülök neten olvasgatni is. El tudom különíteni lélekben is. Inkább ez, mint minden nap korán kelés és 2-2,5 óra időveszteség.

2021. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég jól el tudom különíteni a kettőt. Persze kell hozzá némi önfegyelem.
2021. júl. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

2És nem probléma az hogy a home office-ban ezáltal nem tudjátok elkülöníteni a magánéletet és a munkát illetve hogy így kicsit összemosódik az otthon és a munkahely?"

Hozzáállás és profizmus kérdése az egész.

Attól, hogy helyileg otthonról dolgozok, még a munka nem fog a magánéletemmel összemosódni. Az, hogy munka alatt dolgozok, és nem a kutyáz sétáltatom, vagy nem a barátnőmet differenciálom, az meg úgy gondolom, hogy némi felelősségtudattal megoldható.

2021. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!