Ezek reális elvárások egy gyakornoktól?
10 - azt a problémát látom az önálló tervezésben, hogy habár képes vagy önállóan tervezni, de 32 óra tervezés / elkezdett fejlesztés után ha rájössz a 35. órában, hogy szar irányba indultál el, és nem szólt rád senki, akkor az NAGYON nagy baj. Így születik az igénytelen, spagetti kód, ami nagy gonddal van készítve, de ellenőrzés hiányában nem lesz produktum belőle.
Ez olyan mintha a motivált kőműves elkezdene magától falat rakni, és 1 hét múlva ellenőrizné le valaki a munkáját, miután már 4 falból 2 ki van rakva. Csálé az egész. Ő motivált, akarja, csinálja, de nincs meg a megfelelő tapasztalat. NEM jó
#11: Én jelenleg is olyan projekteken dolgozom, amit előttem nem junior fejlesztők csesztek össze. Céges környezetben inkább az a sokkal ritkább, hogy igényesen van megírva és fejlesztve egy termék, az egyetemen tanított metodológiák elvéreznek a való világban.
Ha egy gyakornokot teljesen magára hagynak, nem lesz meglepő, hogy nem fog gyorsan és pontosan dolgozni, azonban ezekből a hibákból rengeteget lehet tanulni, ha az embernek van érzéke a programozáshoz és tud analitikusan gondolni, nem pedig egymás hegyére-hátára halmozza ugyanazokat a hibákat. Persze ez nem mindenkire igaz, és aki nem elég önálló, az kiég és összeomlik már az elején.
"ezekből a hibákból rengeteget lehet tanulni"
Hogy tanulsz a hibából, amit fel sem ismersz?
"és tud analitikusan gondolkodni"
Ezek sallangok. Minél többet csinálod annál jobban megy. Ez a munka olyan mint az asztaloskodás, vagy az ácsmunka.
"nem pedig egymás hegyére-hátára halmozza ugyanazokat a hibákat"
Ezért kell valaki, aki rávilágít a hiányosságokra.
Ezzel azt akarom neked mondani, hogy ez is ugyan olyan szakma mint a többi, ahol szükség van valakire, aki "betanítja" az újat. Az más kérdés, hogy az újoncnak el kell olvasnia, és meg kell értenie legalább 1500-2000 oldalnyi anyagot ahhoz, hogy tudjon működni.
"Céges környezetben inkább az a sokkal ritkább, hogy igényesen van megírva és fejlesztve egy termék, az egyetemen tanított metodológiák elvéreznek a való világban"
Te melyik cegnel dolgozol?
"Hogy tanulsz a hibából, amit fel sem ismersz?"
"Ezek sallangok. Minél többet csinálod annál jobban megy. Ez a munka olyan mint az asztaloskodás, vagy az ácsmunka."
Ha előkerül egy hiba, és nem próbálod megérteni, és nem tanulsz belőle, akkor pályát tévesztettél. Az analitikus gondoltál alapvető készség ezen a területen, különben az ember később is buta paraszt módjára próbál majd debugolni, és nem fogja igazán érteni, hogy mit csinál. Össze sem lehet hasonlítani a programozást ezekkel a szakmákkal, ez legfeljebb ilyen coding monkey szinten érvényesíthető, egy szoftvermérnöktől elvárt, hogy képes legyen egyedül fejlődni folyamatosan. És míg egy 40-50 éves burkoló aranyat érhet a tapasztalata miatt, egy fejlesztő már nem kelendő, mert makacs és nem hajlandó idomulni a változó világhoz.
Ellentétben a manuális munkákkal, fejlesztőként az interneten elérhetőek részletes cikkek és dokumentációk bármilyen területen alkalmazható best practice-ekről, amelyekből egyedül is lehet tanulni a legelejétől kezdve. Természetesen azzal egyetértek, hogy lehet kollégáktól is tanulni, azzal viszont nem, hogy egyedül ne lehetne boldogulni valamennyi bukdácsolás után, mivel akik ilyenek, azok megrekednek egy szinten, és később inkább hátráltatják a többi fejlesztőt az igénytelen munkájukkal, mert csak felszínesen értenek meg dolgokat.
"Te melyik cegnel dolgozol?"
Nem fogom a munkahelyeimet megnevezve szidni semmilyen internetes felületen.
"Ha előkerül egy hiba"
De mibol gondolod, hogy elokerul barmi is? Osszetakolsz valami szart, ami ugyan mukodik, de lehet tele van antipatternekkel, memory leakekkel, security szempontbol egy utolso hulladek, de nem derul ki semmi, mert a fonoknek mukodik, meg hasznaljak meg vagy 5-en rajta kivul es azoknak is.
Aztan atkerulsz egy normalis ceghez, raneznek az elso merge requestedre es megkerdezik, hogy mi ez a fos.
16 - kezdesz bosszantani te fiú
"Ha előkerül egy hiba, és nem próbálod megérteni, és nem tanulsz belőle, akkor pályát tévesztettél."
Honnan tudod, hogy tervezési hibába ütköztél, ha már a 36. órában jársz, de a hiba csak a fejlesztés 425. órájában mutatkozna meg egy olyan ügyfél igény esetén ami rádöbbentene, de ha melletted lett volna valaki, akkor nyakon vágott volna, hogy ilyet ne csinálj?
"Össze sem lehet hasonlítani a programozást ezekkel a szakmákkal, ez legfeljebb ilyen coding monkey szinten érvényesíthető, egy szoftvermérnöktől elvárt, hogy képes legyen egyedül fejlődni folyamatosan"
És ki mondja meg az irányt? Ki szabja meg az igényt a tudásodra? Honnan fogod tudni TE, hogy milyen technológiában kell szoftvert tervezni és készíteni alma ügyfélnek, és milyen architektúra kell körte ügyfélnek, illetve mit fognak majd akarni 1 hónap múlva?
Valószínűleg ugyan azt az adatbázisbaszkodó alkalmazást fogod megcsinálni 111. alkalommal is, csak a körítés lesz más, a technológia és a komplexitás. Ha pedig a feladataid - bizonyos értelemben - egy sémára helyezhetők, akkor miről beszélsz akkor, amikor azt mondod nem lehet összehasonlítani egy asztalos munkájával ezt a szakmát? Az asztalosnak terveznie kell, gyakorolnia kell, gondolkodnia kell, új eszközök és technikák után kell kutatnia, máskülönben nem lesz sikeres, de a lényeg ugyan az: pénzért fog fából produktumot csinálni az igény szerint.
"Ellentétben a manuális munkákkal, fejlesztőként az interneten elérhetőek részletes cikkek és dokumentációk bármilyen területen alkalmazható best practice-ekről, amelyekből egyedül is lehet tanulni a legelejétől kezdve."
Egy asztalosnak is elérhetőek az interneten a videók a best practicekről, és a legújabb esztergagépek kezelési útmutatója is megtalálható az interneten.
Véleményem szerint elbeszélünk egymás mellett. A technológiát képesnek kell lenned megtanulni, de az csak egy eszköz, amit használsz. A gondolkodást, az üzleti részt, az igény felmérését, a tervezést, a munkafolyamat megszervezését, az egész verőerét a dolognak nem magadtól fogod kitapasztalni, mert nincs felesleges 326 éved ahhoz, hogy ezt megtedd.
8as vagyok. Pénzügyi és gazdasági elemzéseket készítek.
1x megmutatták,ha kérdésem van kérdezhetek. A feladatot már csak elmondják,meg tudom önállóan csinálni,de mindig átnezik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!