Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » NAGYON PROFIKNAK! Lehet-e...

NAGYON PROFIKNAK! Lehet-e szektorokat írni?

Figyelt kérdés

A vinyóm szektorának annyi,semmit nem tudok kezdeni vele, most is egy 4 gigás vinyóra vagyok kb korlátozva,annyira elég,hogy XP,MSN,néhány program azt rutyutyu.XP ről futtatom a programokat, tehát az eszközt felismeri,de particiókat nem lát. Csináltam már fdisk/mbr-t fixbootot meg minden egyebet,még hirens bootal is próbálkoztam,új partició táblát adtam,de semmi. A szektorok meghaltak.Mindenhol csak 00 00 00 00 szektort ír,az összes szektor hibás. Van-e valami megoldás,vagy kuka?Tehát lehet-e új szektort rátölteni egy fájlból vagy bármiből?Vagy ez kb képtelenség?

Szívesen foglalkozok vele meg minden mert már 10 éve érdekelnek az ilyen dolgok,csak a kérdés az,hogy érdemes vagy nem?

Köszi 16/F


2010. aug. 24. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Huh. Durva a kérdés. A szektorok az maga ami az adatot hordozza a vinyón. Nem fájlok, amiket a szektorokra írsz, hogy csak úgy újat lehessen odarakni. Ha hibás, akkor oda nem tudsz írni. Tehát fizikailag van valami fos a vinyóddal.
2010. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vegyél új vinyót.


Akinek pedig nem tiszta a dolog:


A szektor hardveres egység, egy csoportnyi bitet jelent a vinyó felületén. Egy szektor tartalmazza magát az adatblokkot (512, újabban 4096 bájt hosszú) és az ECC-t (hibajavító kód). A vinyó tehát szektorokból áll. Hogy melyik szektor hol van, azt a vinyó firmware-e tudja.

Egy adatcsoportot magába foglaló szektort foglalási egységnek (blokknak) hívjuk, ezeknek is van címük. A gyakorlatban igazából csak a blokkokat használjuk.

A címzési technika pedig LBA vala (megmondom a kívánt blokk sorszámát). Van CHS címzés is, ez leginkább a koordináta-rendszerre hasonlít amit matekórán tanultál. Azonban az idő előrehaladtával nagyon virtualizálódott, ezért ma már nem használják.


Mielőtt kijön a merevlemez a gyárból, alacsony szintű formázással előkészítik a használatra. Ekkor alakítják ki benne a blokkokat, és inicializálják a használatra. Enélkül a vinyó használhatatlan, mert a vezérlő firmware nem tudja normálisan kezelni a tárterületet.


A mai vinyókat már nem kell alacsony szinten formázni (esetenként újrainicializálni, ez egy teljes vizsgálatból áll), a régebbieket is előformázták, de azokat többnyire BIOS-ból lehet alacsony szinten formázni.


Amit mi formázásnak hívunk, az annyit tesz, hogy kialakítjuk a partíción a kívánt fájlrendszert (ez ugyebár egy magasabb szintű tárolási architektúra, melynek lelke egy adatbázis, ami a különböző blokkokban lévő adatokat egy állománnyá fogja össze, és névvel, tulajdonságokkal látja el).

A partícionálás során szétosztjuk a teljes felületet a merevlemezen úgy, hogy különböző fájlrendszereket lehessen rajta létrehozni.


Ha marhaságot írtam, kérlek javíts ki!

2010. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!