Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem gondoljátok hogy túlzásba...

Nem gondoljátok hogy túlzásba viszi már a google a biztonsági funkciókat? Így sem igen törik már fel a 64bites titkosításait nem?

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 20:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
36%
Nem kenyszerit ra senki gondolom, hogy a Google termekeit hasznald.
2021. máj. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 Argloss ***** válasza:
63%

Persze, hogy a saját érdekeit nézi, nem olcsó minden embernek email fiókot meg tárhelyet adni. Plusz pénzbe kerül nekik minden egyes felhasználó, aki a saját hülyesége miatt veszti el a fiókját és kapcsolatba lép az ügyfélszolgálattal. Amerikában biztos voltak perek is belőle, ami megint csak pénzbe kerül a cégnek. Gondolom azért nem jelszó erősségen múlik, mert egyszerűbb beleírni a szolgáltatás feltételeibe azt, hogy mindenkinek két faktoros hitelesítést kell használnia.

Az online oktatás során voltak olyan ISKOLÁK! akik kiadták a diákoknak az intézmény google fiókjának a jelszavát. Kegyetlenül idióták az emberek azért hoznak meg ilyen döntéseket helyettük.

Egyébként van jogod eldönteni, hogy mit csinálsz. Regisztrációkor elfogadtad, hogy lehet ilyen változás is, szóval most dönthetsz úgy, hogy ezek után már nem használod, mert neked nem éri meg egy második kóddal foglalkozni.

Az SMS alapú hitelesítés nem annyira biztonságos, meg kényelmetlen is. Célszerűbb autentikációs alkalmazást használni, vagy hardveres kulcsot.

2021. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
100%

#12


Mióta volt egy érdekes esetem a guglival, ami kicsit kiverte a biztosítékot nálam, nem is használom egyik funkcióját sem.

2021. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%
Bocs 11-esnek akartam :-)
2021. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 A kérdező kommentje:

Hát az igaz! Engem azért zavar hogy egyre jobban próbálnak bele szólni a személyes életünkbe! Azért a Google sem tejhatalmú van már jobb fordító mint a Google!

[link]


Hogy érted hogy túlzásba viszi a kémedést engem ez érdekelne ki fejtenéd jobban?

2021. máj. 9. 18:21
 16/89 A kérdező kommentje:

12 nek Úgy értem igaz lehet amit a 12 mond! Ettől még nem gondolom hogy ez mindenkire vonatkoznia kéne! És am akkor komolyan nem elég biztonságos a Google fiók ha meg adunk egy erős jelszót?


A 15 válaszban a kérdés a 14esnek szólt! Meg aki érti ezt az oldalát én is hallottam hogy információt gyűjtenek rólunk amikor keresgélünk felháborító is mert sok személyes dolgot meg tudnak. Ezen felül kell még valamit érteni tesznek még valami mást is? Vagy szal változott valami mint ahogy eddig volt? Igazából az sem tiszta nekem hogy eddig hogyan csinálták és mennyire tudnak ilyen keresésekből meg ismerni minket? Ezen felül amikor fut a böngésző és a Google meg a facebook a számítógéphez is hozzá férnek? Ha igen milyen mértékben?

2021. máj. 9. 19:02
 17/89 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a keresésekről van szó, az e-mailben küldött fájlokról is.
2021. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 A kérdező kommentje:
Mondom engem érdekel ez a része is csak ha rövidre fogod nem fogom jobban érteni!
2021. máj. 9. 19:20
 19/89 anonim ***** válasza:
100%

#18


Kaptam egy mailben egy pdf fájlt, amiben volt egy esemény dátummal és időponttal. A fájl neve 234678.pdf volt és az e-mailben nem volt semmi más csak annyi hogy mellékeltem a fájlt. Erre a gugli betette az esemény nevét és időpontját a naptáramba. Azért ez elég érdekes!

2021. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
73%

"komolyan nem elég biztonságos a Google fiók ha meg adunk egy erős jelszót?"

Ha valaki leülhet a gépedhez fél percre, máris az övé a szupererős jelszó. Nem akkora butaság a kétfaktoros izé.

2021. máj. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!