Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, melyiket kezdjem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kb 6 hónapja foglalkozom php programozással, és szeretnék megtanulni mellé még 1 nyelvet, egész pontosan javascriptre gondoltam, lehet nagy butaságot kérdezek, de böngészgettem a neten, és megtetszett a jquery, tudom, hogy ez egyfajta "kiegészítése" a js-nek, ugyan akkor megtetszett az ajax is.


Kérdésem az lenne, hogy melyiket ajánljátok jobban, és esetleg tudna e valaki ajánlani egy jquery-s könyvet, mert ajaxosat találtam, előre is köszönöm a válaszokat


2010. aug. 22. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Javascriptel kezd mindenképp. Az ajax valójában javascript (Asynchronous JavaScript+xml). Annyi különbséggel, h azzal a honlap ujratöltése nélkül lehet a szerverre adatokat küldeni és onnan fogadni. Az xml fontos mellé de az nem túl bonyolult.

Jquery sem kiegészítés és nemis egy külön nyelv. Az egy ajax alapú javascript keretrendszer, egy elfogadható javascript tudás után érdemes belekezdeni.

2010. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen, esetleg akkor egy javascript könyvet tudnál ajánlani?
2010. aug. 22. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

itt elég jó leírás van, de keress rá fogsz találni rengeteg anyagot (google)

2010. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!