Melyik programozási nyelvet válasszam? Milyen tanfolyamra menjek? Bővebben lent.
Üdvözlök mindenkit, sziasztok! Elég sok kérdésem lenne ebben a témában, a tapasztaltabbakhoz fordulok, akik tudnak rájuk válaszolni.
Az a helyzet, hogy 10. osztályba járok és utálom azt, amit tanulok, esélytelen, hogy ebben helyezkedjek el. Programozást szerettem volna tanulni, de sajnos nem vettek fel oda, ahova akartam menni, így maradt a közgazdaság. Középsuli után szeretnék menni valamilyen programozó tanfolyamra, de nem tudom, hogy milyen iskolákba érdemes menni, esetleg milyen nyelvet tanuljak, mi az, ami keresett? Egyáltalán megérik ezek? Meg lehet velük tanulni olyan szinten, hogy el is tudjak helyezkedni? Egyetemre nem szeretnék menni, barátaim/rokonaim tapasztalata alapján nem a legjobb dolog, főleg az informatika terén. Mire elvégzi az egyetemet, addigra már jön az újabb frissítés, és már elavult lesz az, amit tanult. Iskolában amit tanulunk infóból, az vicc kategória, de van nagyon minimális tapasztalatom, pár hónapja elkezdtem a Pythont tanulni, és motivált vagyok. Nézem az oktató videókat angolul, magyarul. Szerencsére jó vagyok angolból, így nem hátrány az, ha angolul kell néznem a tutorialokat. További kérdéseim: Mikkel érdemes megismerkednem ezen a téren? Vannak olyan oldalak, ahol vannak feladványok megoldással, hogy utána tudjam ellenőrizni a munkámat, esetleg ha nem tudom megoldani, akkor megnézzem, és tovább feljődjek? Érdemes esetleg venni egy ilyen könyvet, amiben benne vannak az ilyen dolgok? Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok. Köszönöm!
"Szerintem meg inkább programozni tanulj, ne programnyelvet... Az csak egy eszköz."
Egy eszköz igen. Amivel megtanul programozni. :-)
1/11 Csabi, jó nagy emeletes hülyeség:
A legtöbb céget egyáltalán nem érdekli hogy milyen papírod van, a tudás és a tapasztalat sokkal fontosabb - szinte mindig ezt látom: "főiskola végzhettség vagy vele egyenértékü tapasztalat"
7/11 Anonim: Ilyen marhaságot, hogy tudsz beszélni ?
20+ éve nyomom diploma nélkül, AWS Cloud speciálista és egyéb durva high-tech minősítésekkel, nemzetközi projekteken, nagy terhelésü kritikus rendszerek fejlesztésén dolgozok.
A sok év alatt egyszer kérdezték meg hogy van-e diplomám, a válaszom ez volt: "Nincs, viszont ha a cégnek a papír a fontos, nem a 20év releváns tapasztalatom, akkor nem is kivánok a cégnél dolgozni".
Interjún amikor elmondom a legutóbbi 2-3 projektem részleteit, és az aktuális valós tapasztalataimat, akkor nyugi, a kérdés nem az hogy van-e diplomád, hanem az hogy "Mikor tudna kezdeni?"
Maradva a te példádnál: Te kire biznád a repülő vezetését, vagy a 10 millás kocsid javítását ?
1., Az öreg tapasztalt szakira akinek szinte semmi papírja nincs, de több száz autót javított meg, vagy több ezer sikeres repülő útja van
2., vagy arra akinek csilli-vili papírja van, csak sosem javított autót (vezetett repülöt), csak 2-szer az egyetemi gyakorlat alatt.
Úgye ?!
A lényeg: az egyetem jó alapot ad, de nem feltétele semminek. A folyamatos képzés és a releváns tapasztalat nagyon fontos - mindenhol ez alapján fognak megitélni.
Ja, hogy mit tanulj:a válasz egyértelmü, .Net C# + Javascript + Html+CSS,
ha ezeket megtanulod a következő 20-30 évre van melód.
"Maradva a te példádnál: Te kire biznád a repülő vezetését, vagy a 10 millás kocsid javítását ?"
Akinek csilivil papírja van ... Egyértelmű, de abból is akinek tapasztalata van. És tudod miért? Azért, mert így felelőséget tud vállalni. Ha véletlenül valamit elszúr és valami történik akkor a biztosító sem fog fizetni. :). Ugyanez van lakásnál is... kihívsz egy szakit akinek nincs papírja, mert tök penge, megcsinálja neked a konvektort, majd későbbiek folyamán felrobban .. lehet nem is az ő hibája.. ha kiderül, hogy Te valami szakképesítés nélküli emberrel csináltattad meg akkor lesheted a lakásbiztosítást, nem kapsz semmit.
A papír nem csak papír, hanem felelősséget tudsz vállalni a munkádért.
Ha 20 éve ebben a szakmában vagy és ilyen penge vagy akkor egy levelező szakot kisujjból lelehet tenni, nem igaz? És máris többet nyomsz ...
"Ja, hogy mit tanulj:a válasz egyértelmü, .Net C# + Javascript + Html+CSS,"
Szerintem 20 év múlva a HTML már sehol sem lesz, de a Javascript sem, főleg nem a C#, ellenben a C és C++ még mindig ott lesz. :)
"20+ éve nyomom diploma nélkül, AWS Cloud speciálista és egyéb durva high-tech minősítésekkel, nemzetközi projekteken, nagy terhelésü kritikus rendszerek fejlesztésén dolgozok."
LOOOL
"A sok év alatt egyszer kérdezték meg hogy van-e diplomám, a válaszom ez volt: "Nincs, viszont ha a cégnek a papír a fontos, nem a 20év releváns tapasztalatom, akkor nem is kivánok a cégnél dolgozni"."
Ez még jobb volt. Mindjárt visítok ... :)
Te pénzért még életedben nem írtál szoftvert.
"Maradva a te példádnál: Te kire biznád a repülő vezetését, vagy a 10 millás kocsid javítását ?
1., Az öreg tapasztalt szakira akinek szinte semmi papírja nincs, de több száz autót javított meg"
Nézd, szagos mócsing. Valaki lehet öreg, de ha nem szakképesített, akkor nem lehet tapasztalata, ergo, nem javíthatott meg több száz autót sem.
Az előző lakhelyemen volt egy figura, az vállalt autószerelést, ott kókányolta az áldozatokat az utcán, volt, hogy két hétre el kellett költöznie (az anyjánál lakott amúgy), mert agyon akarták verni. A reklamálók nagyjából heti rendszerességgel keresték fel. A saját tragacsát fel is gyújtották, bosszúból. Még a hiradóban is benne volt.
A dolog lényege, hogy akinek van képesítése, az 500-szor nagyobb eséllyel fog minőségi munkát végezni, mint az, akinek nincs. Akinek ugyanis nincs, az jó eséllyel még ahhoz is hülye, hogy tudatosuljon benne, mihez is hülye egyáltalán. Ezért nem kiváncsiak rátok sehol, mert ember nincs, aki beleállna egy hasból nyomott szöveg alapján abba, hogy munkát biztosítson nektek. A totál fals, kamu hülyeségedet meg /nagy terhelésü kritikus rendszerek/ ne itt szórd el.
Egy asztalos, egy autószerelő, egy akárki három évig tanulja a szakmát és utána lesz szerény null kilométeres kezdő, úgy mondták régen, hogy SEGÉD.
Mesterré legkorábban még öt-hét év masszív, igazolt gyakorlati idő után válhat.
Na, az autószerelésnél vagy az asztalosságnál a programfejlesztés kicsit nagyobb mutatvány. Nem kevéssel többet kiván meg nem csak tanultakból, de készségből is.
Tudjátok mit látok #17-ben?
Egy elkeseredett embert, aki rájött arra, hogy elbaszta az idejét, de nem meri bevallani magának és inkább másokra is ráerölteti inkább a hülyeségét.
@13: jobb esetben programozni. Vagy a nyelvet használni...
Valamikor a '80-as években volt egy Enterprise-om. Tanultam a gép IS-BASIC nyelvét és egy idő után gyakorlatilag nem volt olyan feladat, amit ne tudtam volna leprogramozni.
Aztán ahogy múltak az évek, jöttek a PC-k és csak a nosztalgia kedvéért elkezdtem programocskákat faragni Turbo Pascalban - és tudod mit vettem észre? Hogy Pascal nyelven is BASIC programot írok. Szóval én is a nyelvet tanultam meg használni, nem pedig programozni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!