Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Még mindig nagy a hiány...

Még mindig nagy a hiány Szoftverfejlesztőkből? Kábé meddig lehetne letenni ezt a szakmát felnőttképzésben?

Figyelt kérdés
Nem akarok kicsúszni az időből, de még egy két évet várni kényszerülök egyéb okok miatt.
2021. jan. 21. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
52%
De azért te csak várjad én addig fejlesztek, max a nyugdíjaséveimre más hobbit keresek.
2021. jan. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell azt várni, ami jön magától is.

A magabiztosságodat mindenesetre irigylem.

Fejleszteni addig fejleszthetsz, ameddig csak akarsz, max. nem lesz rá fizetőképes igény. Meglehet, talán ma sincs.


"In September 2019, GitHub acquired Semmle, a code analysis tool."

2021. jan. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
83%

"15-20 év múlva már elég kevesen fognak fejlesztésből élni."

Oké, ez poénnak tényleg jó volt, hatalmasat nevettem rajta.

Lehet, hogy te valamiféle burokban élsz, vagy erősen beszűkült a világképed, vagy netán egyszerűen csak lövésed sincs az informatikáról, de a trend az, hogy az informatikai eszközök száma egyre növekszik. Egyszer nyilván el fog érni egy stabil maximumot, amikor egyszerűen már nem lesz szükség többre, de ez merész becslések szerint is minimum 20, de inkább 50-100 évet jelent.

Persze, 1970-ben is voltak, akik azt hitték, hogy a számítástechnika, és a szoftverfejlesztési szféra már elérte végleges nagyságát, sőt, 1977-ben még volt, aki ezt azzal magyarázta, hogy "nincs ok, amiért bárki akarna egy számítógépet az otthonába." Aztán 3 évre rá megjelent a Commodore VIC-20, ami óriási siker lett, rá 2 év múlva meg jött a Commodore 64, ami minden technika iránt érdeklődő vágyálma volt, és 20 milliót adtak el belőle, annak ellenére, hogy pár éve bölcsen megállapították, hogy senki nem akarna számítógépet az otthonába.

Aztán jöttek a '90-es évek, azaz a PC-k felemelkedése, soha nem látott mennyiségű számítógép kelt el, ami folyamatosan generálta az igényt az újabb szoftverekre. A kétezres években meg gyakorlatilag hétköznapi használati tárggyá vált a PC, és nem mellékesen az internet nevű jelenség is egyre több emberhez eljutott. A múlt évtized pedig attól szólt, hogy egyre több eszközünk lesz számítógép-alapú. Amikhez hadd ne mondjam, hogy szintén szoftverek szükségeltetnek.

Óvatos tipp, de a jelen évtized minden bizonnyal a számítógépvezérelte eszközök ("okoseszközök") évtizede lesz. Egyre több hétköznapi használati tárgy kap számítógépes kiegészítést, amikhez a szoftvert szintén valakinek meg kell írni. És nem csak a nyers vezérlőszoftvert. Ahogy az okostelefonjaink képességeit kibővíthetjük a temérdek elérhető szoftver valamelyikével, úgy lesz lehetőségünk a többi okoseszközre is szoftvereket telepíteni. Azok pedig szintén nem a gyümölcsfán teremnek maguktól. ;)

Emellett persze folytatósik az a trend, hogy egyre többek jutnak számítógéphez, és ez egyre nagyobb keresletet generál. (Hiszen még messze van az a világ, ahol mindenkinek van saját számítógépe.)

De ha el is érnénk az igények maximumát, akkor sem áll le a fejlesztői élet: a szoftvereket karban kell tartani, fejlesztéseket kell eszközölni, és a változó igényeknek megfelelően újabb, és újabb szoftvereket kell készíteni.

2030-ra itt nem, hogy válságban nem lesz a szakma, de jóval nagyobb lesz, mint amekkora most.

Pár bénácska kódkiegészítő plugintól meg nem fogja magát összecsinálni a szakma.

2021. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, ez poénnak tényleg jó volt, hatalmasat nevettem rajta."


Pedig a saját birkaságaid erre sokkal alkalmasabbak.


Abból, hogy a számítógépek száma nőni fog, még nem következik az, amit te írsz. A szoftverek, operációs rendszerek terén egyenesen a szűkülés, egységesülés a trend, balfék. És ez még jó is. Nem kivánja senki vissza azt a káoszt, ami a 8 bites gépek korára volt jellemző.


Aztán, a hivatkozásaid mindegyike merő hülyeség, erős tévedés.

1970-ben senki nem mondta, hogy nincs arra ok, hogy a számítógépek az otthonokban elterjedjenek. Ezt ugyanis 1950 körül mondták és akkor ez a feltétel még igaz is volt. Elvégre ki a répa akart volna egy 2-8 tonnás monstrumot a lakásába csak azért, hogy azokon számításokat végezhessen. Mert, hogy akkor még ennyit tudott egy-egy számítógép, nem többet.


A gépek száma emelkedik, a vezető szoftvergyártó cégek száma viszont csökken.

Hiába IoT arzenál, ha egy-egy okos eszközt már az ovis pistike is fel tud programozni arra a néhány funkcióra, amire az egyáltalán képes.

Az IoT szabványosítással viszont belépnek a piacra tőkeerős óriáscégek, és kb. mindenkit legyalulnak majd a pithsába. A nagy infrastruktúrális rendszerekbe meg nem fognak engedni integrálódni, kis szériában meg még piacképes se lehetsz, de hát, neked erről honnan is lenne bármi fogalmad?

A számítástechnika úgy an block, exponenciálisan terjed, ez tény, de ez a hardvereszközökre igaz csak, ugyanis a szoftverek 98 %-át már régen megírták. Azok csak időszakos revíziót, esetleg átportolást igényelnek. Ami meg a jövőben még kell, azokat a szoftokat az elit fogja megalkotni, nem a jelenlegi fejlesztői felhozatal átlag vitézei. Ezekre ugyanis a jelenlegi pezsgés lecsengését követően már nem lesz semmi szükség.

2021. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

"Pár bénácska kódkiegészítő plugintól meg nem fogja magát összecsinálni a szakma."


Ezt te bízd inkább a szakmára, semmiképp nem vindikáld a jogot, hogy helyettük, az ő nevükben nyilatkozz.

2021. jan. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Egytértek 13-assal, szépen összefoglalta a lényeget. Amúgy ne pontozzátok le egymást, mindenkinek lehet eltérő véleménye.
2021. jan. 21. 18:13
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
13-as csak a saját baromságait foglalta össze. Nincs egy igaz mondata a szerencsétlennek.
2021. jan. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

8: "z 1991 óta működő Microsoft Research a cambridge-i egyetemmel közösen dolgozik a DeepCoder nevű AI fejlesztésén [...]"


Ez szép és jó, csak hogy kivitelezhetetlen. Mi ipari gépeket építünk, saját vállalkozás. Ahhoz meg kell csinálni a szoftvereket is. A gépek egyedileg, kizárólagosak, nincs belőlük több, nem tömeggyártott. Hiába lenne ilyen amit mondassz, nem tudná a problémát megoldani, mert az túl egyedi.

2021. jan. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Az a gond, hogy arra, am it írsz, már most van megoldás. Legalább részben*.

Te inkább arról beszélsz, hogy ti a saját szoftvereitekkel nyomultok ezen alternatívák helyett.


Az egyébként való igaz, hogy lesznek 20 év múlva is korlátos, egyedi igények, az is igaz, hogy ezeket egy óriáscég nem lesz képes olyan olcsón vállalni, hogy az megérje a megrendelői oldalnak is és ezt a piaci igényt is ki fogja szolgálni néhány kicsi, csak amennyire kereslet lesz, az töredék azon egészhez képest, akik ma fejlesztésből élnek.

2021. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
93%
#19 Tégy egy szívességet, várd ki néma csendben azt a 20 évet, és majd szólj, ha igazad volt.
2021. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!